Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy Bliżej Nas

Najczęściej czytane

 1. Zmiany na stanowiskach służbowych

  1 lipca 2016 roku podczas odprawy służbowej Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański wręczył rozkazy personalne policjantom, którym powierzono obowiązki na nowych stanowiskach służbowych.

 2. Zatrzymana za posiadanie znacznych ilości środków odurzających.

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego kutnowskiej komendy wytypowali i zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Zatrzymanej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 3. Policjant reanimował mężczyznę

  St.asp. Emil Kowalski z kutnowskiej komendy udowodnił, że policjantem jest się zawsze, także po godzinach służby. Dzięki jego natychmiastowej reakcji i profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy uratował on życie mężczyzny.

 4. Bezpieczny senior

  Kutnowscy policjanci rozpoczęli kampanię zmierzającą do eliminowania zdarzeń związanych z oszustwami na tzw. „legendę”. Seniorzy to grupa szczególnie narażona na tego typu przestępstwa, dlatego policjanci będą docierać do osób starszych i informować ich o zagrożeniach.

 5. Powiatowe obchody Święta Policji

  12 lipca 2016 roku w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyły się Powiatowe Obchody Święta Policji w Kutnie. Podczas uroczystości wręczono rozkazy personalne na wyższe stopnie służbowe.

 6. Odpowie za posiadanie narkotyków

  Policjanci z wydziału kryminalnego kutnowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w samochodzie miał schowane prawie 23 gramy amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, a 39-latka zatrzymali do wyjaśnienia sprawy. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawiania wolności do lat 3.

 7. Zuchy z wizytą u kutnowskich policjantów

  Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie gościli grupę zuchów działających przy Zespole Szkół w Byszewie. Podczas spotkania mali goście wysłuchali informacji na temat pracy policjantów.

 8. Turniej mundurowych w Krośniewicach

  18 listopada 2016 roku w hali Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbył się Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Patronat nad zawodami objęła Burmistrz Krośniewic Pani Julianna Barbara Herman. W rywalizacji sportowej wzięło udział 7 drużyn. Zwyciężyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

 9. W upały uważajmy szczególnie na dzieci, osoby starsze i zwierzęta.

  Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt. Pozostawienie czworonogów w wysokiej temperaturze w aucie to znęcanie się nad zwierzęciem, za które zgodnie z ustawą grozi kara nawet do 2 lat więzienia

 10. Przestrzegaj bezpieczeństwa w trakcie prac polowych

  Rozpoczął się okres wzmożonych prac polowych. Okres, który może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z niewłaściwym użytkowaniem maszyn rolniczych, czy też angażowaniem dzieci w prace, mogące stanowić zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

Linki

Tagi

kolizja Na legendę kradzież Święto 3 maja wyłowione zwłoki włamanie bezpieczeństwo wypadek prewencja dzielnicowi kryminalne ruch dorogowy przewodnik psa oszustwo uszkodzenie mienia powdyżki akcyza profilaktyka WOŚP Zaginniony nietrzeźwi kierujący Turniej usiłowanie kradzieży rozbójniczej wypadek kolejowy MSWiA po godzinach pobicie zaginieni odzyskany pojazd zdarzenie drogowe ruch drogowy kradzież pojazdu ślubowanie narkotyki konkurs kradzież rozbójnicza uroczysty apel debata nieletni rozbój

Prewencja