Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 14 luty 2016
 
 

 

 http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/wstap.jpg

Aktualności


Areszt za kradzież samochodu Drukuj

Łowiccy policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który dokonał kradzieży pojazdu na terenie miasta Kutno.  Sprawca był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Wobec mężczyzny Sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.  Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

6 października 2012 roku łowiccy policjanci patrolowali teren powiatu łowickiego. Około północy policjanci postanowili zatrzymać do kontroli drogowej nadjeżdżający pojazd. Kierowca na wydawane polecenia nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Po krótkim pościgu w miejscowości Bogoria Pofolwarczna na terenie gminy Zduny został zatrzymany. Po sprawdzeniu okazało się, że polonez, którym jechał skradziono kilka minut wcześniej w Kutnie przy ulicy Wschodniej. Auto miało uszkodzoną stacyjkę. W pojeździe policjanci ujawnili narzędzia, które mogły służyć do działalności przestępczej- łom, paralizator, oraz nożyce. Zatrzymanym mężczyzną okazał się mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który był już wcześniej karany za kradzieże. 40-latek został przekazany kutnowskim policjantom. Już tego samego dnia po zatrzymaniu usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu w warunkach recydywy. 7 października Sąd Rejonowy w Kutnie na wniosek Prokuratury zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

   Image

 
Ukradli paliwo z ciężarówek Drukuj

ImageKutnowscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży paliwa z zaparkowanych pojazdów.  Mężczyźni odpowiedzą za kradzież około 190 litrów oleju napędowego. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

06 października około godziny 22.00 kutnowscy policjanci otrzymali informację, że pojazdem opel vectra przemieszczają się dwaj mężczyźni, którzy mogą przewozić paliwo pochodzące z kradzieży. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wskazany pojazd zatrzymali w miejscowości Żakowice na terenie gminy Krzyżanów. W samochodzie znajdowali się dwaj mężczyźni, 30-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego oraz 20-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego. Po sprawdzeniu samochodu w bagażniku policjanci ujawnili plastykowe pojemniki z olejem napędowym. Zatrzymani przyznali się, że przewożone paliwo pochodzi z kradzieży z pojazdów ciężarowych zaparkowanych przy ulicy Łakoszyńskiej w Kutnie. Sprawcy wyłamali zamki zabezpieczające korki zbiorników z paliwem i dokonali kradzieży około 190 litrów oleju napędowego.

Za kradzież z włamaniem zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 

 
Odpowiedzą za rozbój z recydywą Drukuj

Kutnowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22- 47 lat, którzy w połowie września 2012 roku dokonali rozboju na 35-letnim mieszkańcu Kutna.  Sprawcy zabrali mu 100 złotych. Dwóch z zatrzymanych odpowie za rozbój w warunkach recydywy, za co grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Trzeciemu grozi nawet 12 lat więzienia.

35-latek wraz ze swoim znajomy oraz z trzema przypadkowo napotkanymi innymi mężczyznami spożywali alkohol w jednym z barów w Kutnie na Osiedlu Tarnowskiego. 15 września około godziny 2.00 wszyscy opuścili lokal i rozeszli się do domu. 35-latek, gdy sam szedł ulicą Kwiatową otrzymał cios w plecy. Dwóch ze sprawców powaliło go na ziemię. Trzeci w tym czasie zabrał mu portfel z pieniędzmi w kwocie około 100 złotych. Sprawą zuchwałego rozboju zajęli się kutnowscy policjanci. Żmudna praca operacyjna doprowadziła kryminalnych do ustalenia sprawców rozboju. Okazali się nimi mężczyźni, którzy wcześniej dosiedli się do stolika poszkodowanego i razem wspólnie spożywali alkohol. 26 września cała trójka rozbojarzy została zatrzymana. Dwóch ze sprawców znanych jest kutnowskim stróżom prawa. 47-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego odsiadywał już karę pozbawienia wolności za rozboje. Drugi ze sprawców 24-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego był notowany za pobicia. Za dokonanie rozboju w warunkach recydywy grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.  Trzecim sprawcom okazał się 22- letni mieszkaniec powiatu pabianickiego, który czasowo przebywał na terenie powiatu kutnowskiego. Grozi mu do 12 lat pobawienia wolności.

28 września Sąd Rejonowy w Kutnie na wniosek Prokuratury zastosował wobec całej trójki przestępców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

     Image

 
Na rowerze po marihuanę Drukuj

Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się nielegalna uprawą konopi indyjskich.  Plantacja znajdowała się na peryferiach miasta na nieużytkach rolnych. Za posiadanie i uprawę narkotyku sprawcom grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

14 września około godziny 19.30 w Kutnie w rejonie ulicy Metalowej dzielnicowi zatrzymali do kontroli dwóch rowerzystów. Mężczyźni na widok patrolu zachowywali się nerwowo. Nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć, co robią na peryferiach miasta. Policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą legitymowanych i od razu wyjaśniła się nerwowość rowerzystów. Okazało się, że jeden z mężczyzn w plecaku posiada gałązki z kwiatostanem konopi indyjskich. Dwaj mieszkańcy Kutna w wieku 28 i 29 lat zostali zatrzymani. Po przeszukaniu w domu starszego z nich policjanci ujawnili 9,25 gramów suszu marihuany u 28-latka 2,25 grama. Śledczy szybko ustalili również skąd zatrzymani posiadają konopie. Sprawcy uprawiali je w rejonie nieużytków rolnych na obrzeżach miasta. Policjanci dotarli do nielegalnej plantacji, gdzie zabezpieczyli 16 krzaków konopi indyjskich.

Mieszkańcy Kutna odpowiedzą za posiadanie i uprawę konopi. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. 

    Image

 
Zatrzymany 15-letni sprawca usiłowania zabójstwa Drukuj

ImageKutnowscy policjanci zatrzymali 15-latka, który odpowie za usiłowanie zabójstwa 56-letniego mężczyzny. Poszkodowany z ranami ciętymi trafił do jednego z łódzkich szpitali. 17 września nieletni sprawca na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kutnie zgodnie z decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Do awantury domowej doszło 14 września około godziny 18.00 w Kutnie przy ulicy Łąkoszyńskiej. Jak ustalili policjanci 15-letni młody człowiek przebywał w domu rodzinnym w trakcie ucieczki z ośrodka wychowawczego. Podczas sprzeczki z konkubentem matki nieletni kilkukrotnie uderzył mężczyznę zadając mu ciosy nożem w głowę i szyję. Następnie sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Po kilkunastu minutach został zatrzymany przez policjantów.  15-latek znany jest kutnowskim stróżom prawa. Był umieszczany w ośrodkach wychowawczych, z których notorycznie uciekał. Podczas zatrzymania był w stanie nietrzeźwym. Miał około dwóch promili alkoholu w organizmie.

Zgodnie z polskim prawem 15-latek odpowie jak osoba dorosła.  Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara nie krótsza niż 8 lat pobawienia wolności.

 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 809
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy


 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/stopagresjidrogowej.jpg