Strona główna arrow Aktualności
wtorek, 23 grudzień 2014
 
 
Aktualności


Wpadli włamywacze Drukuj

Niespełna trzech dni potrzebowali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, aby ustalić i zatrzymać sprawców włamania do ośrodka kultury. Czterech sprawców dokonało kradzieży sprzętu komputerowego i multimedialnego wartości około 15 tysięcy złotych. Amatorom cudzej własności grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy 5 września 2011 roku na terenie gminy Kutno. Sprawcy przez wybitą szybę weszli do wnętrza budynku skąd zabrali komputery, laptopy, telewizor oraz sprzęt odtwarzający dvd. Cały łup schowali niedaleko miejsca przestępstwa, na terenie niezamieszkanej posesji.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego analizując zebrany materiał dowodowy trafnie wytypowali sprawców włamania. Mężczyźni w wieku 24, 18,17 i 16 lat, wszyscy zamieszkali na terenie powiatu kutnowskiego, wcześniej popełniali już podobne przestępstwa. Po przesłuchaniu cała czwórka przyznała się do kradzieży. Szybkie i sprawne działanie śledczych doprowadziło do odzyskania większości skradzionego sprzęty.

Za kradzież z włamaniem dorosłym przestępcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletnim sprawcom zajmie się sąd rodzinny. 

        Image

 
Bezpieczna droga do szkoły Drukuj

Statystyki z lat ubiegłych wskazują, że początek roku szkolnego jest okresem zwiększonego zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i innych placówek oświatowych. Dlatego policjanci na terenie całego kraju od 1 września prowadzą działania pod nazwą Bezpieczna droga do szkoły.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie w tym okresie również uczestniczą w tego typu działaniach. Stróże prawa nadzorują  ruch pojazdów i pieszych w wyznaczonych rejonach głównie w obrębie szkół. Mundurowi reagują na nierozważne zachowanie dzieci i młodzieży. Kontrolują także rodziców dowożących dzieci do szkoły, a w szczególności stan trzeźwości, przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości pojazdów, nieprawidłowy postój i parkowanie przed placówkami oświatowymi.

W ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły" 8 września w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu 242532211 każdy będzie mógł przekazywać swoje uwagi i propozycje związane z poprawą bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Wszystkie te działania mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie rozpoczynającego się roku szkolnego.

        Image

 
Areszt za usiłowanie rozboju Drukuj

W miniony weekend kutnowscy policjanci zatrzymali sprawców napadu na stację paliw. Napastnicy najpierw zaatakowali pracownika pałką, a później bijąc pięściami usiłowali zmusić go do wydania pieniędzy. W cały przestępczy proceder był zamieszany były pracownik stacji. Sprawcom grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

3 września około godziny 0.15 w Kutnie przy ulicy Sklęczkowskiej, na jednej ze stacji paliw doszło do usiłowania rozboju przez nieznanych sprawców. Czterech mężczyzn zaatakowało pracownika żądając gotówki. Jeden z napastników uderzał kilkukrotnie pałką poszkodowanego, a reszta biła go po całym ciele. Mężczyzna nie dał się jednak zastraszyć i zaczął się bronić. Wyciągnął nóż na widok, którego sprawcy uciekli do pobliskiego lasu, skąd odjechali samochodem w stronę miasta. O całym zajściu zostali powiadomieni kutnowscy policjanci. Na miejsce dyżurny skierował patrole będące w tym czasie w służbie oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego. Stróże prawa ustalili, że jednym z napastników mógł być były pracownik stacji. Mężczyzna podczas napadu, jako jedyny miał na sobie kominiarkę. Policjanci trafnie wytypowali przestępcę. Ustalenie pozostałych było już tylko kwestią czasu. Sprawcami napadu okazali się mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku 16, 18, 21 i 22 lata.

05 września Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował areszt tymczasowy na okres dwóch miesięcy wobec dorosłych sprawców napadu. Rozbojarzom grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny dla Nieletnich.

          Image

 
Zdarzenie drogowe w Nowych Kterach Drukuj

04 września około godziny 22.50 w Nowych Kterach na terenie gminy Krzyżanów doszło do zdarzenia drogowego z nietrzeźwym kierującym. 24-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierując polonezem z czwórką pasażerów, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w wystający ścięty pień drzewa.

W wyniku zdarzenia ucierpiało troje pasażerów. Najpoważniejsze urazy doznała 19-letnia młoda dziewczyna, która z raną głowy została przewieziona do szpitala w Zgierzu. Kierowca podczas jazdy był w stanie nietrzeźwym, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po raz kolejny policjanci apelują do kierujących o zachowanie trzeźwości, szczególnej ostrożności i ścisłe stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym.

 
Postrzelone dziecko z wiatrówki Drukuj

2 września około godziny 16.00 na terenie gminy Nowe Ostrowy doszło do zdarzenia, w którym nieletnia dziewczynka postrzeliła swojego brata z wiatrówki.

10-letnia dziewczynka  z  garażu wzięła bez wiedzy rodziców wiatrówkę i podczas zabawy na terenie posesji, postrzeliła w brzuch swojego 6-letniego brata. Rodzice w tym czasie przebywali w domu.  Poszkodowanemu dziecku udzielono pomocy medycznej w szpitalu w Kutnie. Ponieważ rana brzucha okazała się poważna zostało ono przetransportowane helikopterem do szpitala w Łodzi.  Stan pokrzywdzonego jest stabilny.  Policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach prowadzą czynności zmierzające do ustalenia czy na dany model broni potrzebne jest zezwolenie oraz czy miejsce przechowywania wiatrówki było odpowiednio zabezpieczone. 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 673
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy