Strona główna arrow Aktualności
wtorek, 23 wrzesień 2014
 
 
Aktualności


Wyróżnienia na wojewódzkich obchodach Święta Policji Drukuj

Image

 

 

 

 

18 lipca 2011 odbyły się wojewódzkie uroczystości Święta Policji w Łodzi. Podczas akademii wyróżnieni zostali również kutnowscy funkcjonariusze, Prezydent Miasta Kutno oraz Komendant z zaprzyjaźnionej jednostki w Fürstenwalde.

Na uroczystym apelu na Placu Dąbrowskiego w Łodzi Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Waldemar Jarczewski odznaczył Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie insp. Zbigniewa Melnika Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

        Image

Złoty Medal za Zasługi dla Policji nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymał Neumann Burghard, Komendant Rejonowej Policji w Fürstenwalde, który angażuje się w rozwój współpracy pomiędzy policją polską i niemiecką. Wyróżnienie w postaci Złotego Medalu za Zasługi dla Policji nadanego przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał również Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński. Medal wręczono za wkład, jaki Pan Prezydent wniósł w bezpieczeństwo na terenie miasta Kutno.

        Image

Brązową Odznakę Zasłużonego Policjanta nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrał Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej policji nadkom. Piotr Sikorski.

        Image

Powiatowe obchody Święta Policji odbędą się 21 lipca o godzinie 11.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie.

 

 

 

     

 
Handlowała LEWYM alkoholem Drukuj

Policjanci z Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali 66-letnią kobietę, która trudniła się handlem alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Mieszkanka gminy Żychlin znana już była stróżom prawa za podobne przestępstwa.

14 lipca około godziny 21.00 policjanci dokonali przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do 66-latki. Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych czynności zabezpieczyli łącznie 41 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Sprawczyni odpowie za nielegalny handel alkoholem, za co grozi kara grzywny.

         Image 

 
Nielegalna plantacja Drukuj

13 lipca okazał się pechowym dniem dla 23-letniego mieszkańca Dobrzelina. Na terenie posesji gdzie mężczyzna mieszka mundurowi z Komisariatu Policji w Żychlinie zabezpieczyli rosnące krzewy marihuany. „Hodowca” odpowie przez Sądem za posiadanie środków odurzających.

 Około godziny 8.30 funkcjonariusze z Żychlina uzyskali anonimową informację o nielegalnej plantacji marihuany, która miała znajdować się w miejscowości Dobrzelin. Mundurowi przeszukali wskazane miejsce i ujawnili 10 krzewów narkotyku. Każda z sadzonek miała po około 120 centymetrów wysokości. Przestępca przyznał się, że jest właścicielem plantacji. Twierdzi, że założył ją na własny użytek, a nasiona zakupił przez internet od nieznanej mu osoby. Za posiadanie narkotyku mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

           Image

 
Znęcał się nad babcią Drukuj

ImageKutnowscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Łanięta, któremu postawiono zarzuty znęcania się nad swoją 86-letnią babcią. Oskarżony obecnie przebywa w areszcie.

11 lipca do szpitala w Kutnie trafiła starsza kobieta, która miała przewrócić się w łazience. Z obrażeń, jakie posiadała można było wywnioskować, że została pobita. Lekarze podejrzewali u pacjentki wstrząśnienie mózgu, kobieta miała liczne otarcia naskórka, siniaki i stłuczenia. Poszkodowana twierdziła jednak, że nikt jej nie pobił. Policjanci nie uwierzyli w opowieści 86-latki i pojechali do miejsca zamieszkania poszkodowanej. W domu zastali 31-letniego wnuczka, który był pijany. Miał około 4 promili alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie przyznawał się do pobicia staruszki. Ze zgromadzonych przez śledczych materiałów wynika jednak, że mężczyzna mógł znęcać się nad kobietą od kilku miesięcy. Został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Napastnikowi grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

 

 
Uratował tonącego Drukuj

Alkohol i brak zdrowego rozsądku to najczęstsze przyczyny utonięć, do jakich dochodzi w upalne dni na niestrzeżonych kąpieliskach wodnych. Tym razem o wielkim szczęściu może mówić mieszkaniec Kutna, który chcąc popływać w wyrobisku pożwirowym o mało nie przypłacił tego własnym życiem. Na szczęście z pomocą przyszedł przypadkowy świadek zdarzenia, który dzięki bohaterskiej postawie uratował tonącego mężczyznę.

10 lipca około 14.45 policjanci z komisariatu w Krośniewicach interweniowali na terenie byłej żwirowni w miejscowości Grodno II w gminie Nowe Ostrowy. Na miejscu działał już zespół pogotowia ratunkowego prowadzący reanimację mężczyzny. Ustalono, iż niedoszłym topielcem jest 45-letni mieszkaniec Kutna. Jego znajoma w rozmowie z funkcjonariuszami stwierdziła, że kolega wcześniej spożywał alkohol, po czym postanowił popływać w zbiorniku byłej żwirowni. Wówczas nagle zniknął pod taflą wody. Na pomoc wskoczył inny mężczyzna, który odholował  tonącego do brzegu i podjął reanimację. Po przywróceniu akcji serca 45-latek został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 654
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy