Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 01 luty 2015
 
 
Aktualności


Sprzęt komputerowy dla Policji Drukuj

20 września na uroczystej XIII Sesji Rady Gminy Kutno wójt Pan Jerzy Bryła oraz Przewodniczący Rady Pan Dariusz Mroczek przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie insp. Zbigniewa Melnika ufundowany sprzęt komputerowy. 

Laptop został przyznany kutnowskiej jednostce w podziękowaniu za wkład, jaki wnoszą funkcjonariusze Policji w zwiększenie bezpieczeństwa na terenie gminy Kutno. W ostatnim czasie policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zatrzymali i postawili zarzuty sprawcom włamania do Ośrodka Kultury Gminy Kutno. Kradzież miała miejsce 5 września, gdzie czterech młodych ludzi zabrało sprzęt elektroniczny wartości około 15 tysięcy złotych. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy przyczyniła się do odzyskania skradzionego mienia i postawienia sprawców przed wymiarem sprawiedliwości. Uroczysta XIII Sesja Rady Gminy była również okazją do omówienia stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Kutno.

            Image

 

 
Zatrzymany poszukiwany na Drukuj

ImagePolicjanci Rewiru Dzielnicowych zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec Kutna odpowie za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd, co do swojej tożsamości oraz za złamanie czynnego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi wydanego przez Sąd Rejonowy w Kutnie.

15 września około godziny 19.15 dzielnicowi otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym fiatem uno. Funkcjonariusze zauważyli opisywany pojazd na ulicy Wybickiego. Podczas próby zatrzymania kierujący na widok policjantów porzucił auto i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali mężczyznę. Zachowanie wskazywało, że może on być w stanie nietrzeźwym. Przeprowadzone badanie wskazało ponad 1.2 promila alkoholu w organizmie. 30-latek dodatkowo odpowie za wprowadzenie funkcjonariusz Policji w błąd, co do swojej tożsamości.  Zatrzymany próbował podać fałszywe dane osobowe. Po ustaleniu prawdziwych danych okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Prokuraturę oraz Sąd Rejonowy w Kutnie w celu umieszczenia w zakładzie karnym. Mieszkaniec Kutna posiadał również prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kutnie. Za złamanie zakazu grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

 

 
Tragiczny finał pożaru Drukuj

 

13 września około godziny 8.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie został powiadomiony o pożarze części budynku mieszkalnego w miejscowości Gołębiew Nowy.  Na miejscu zdarzenia zostały znalezione częściowo zwęglone zwłoki 55-letniego mężczyzny, mieszkańca domu. Do tragedii doszło w nocy z 12 na 13 września 2011 roku. Z wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał na skutek nieumyślnego zaprószenia ognia.  Zwłoki zabezpieczono w prosektorium Szpitala Samorządowego w Kutnie. Policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie dokładnej przyczyn pożaru oraz śmierci mężczyzny.

 

 
Wpadli włamywacze Drukuj

Niespełna trzech dni potrzebowali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, aby ustalić i zatrzymać sprawców włamania do ośrodka kultury. Czterech sprawców dokonało kradzieży sprzętu komputerowego i multimedialnego wartości około 15 tysięcy złotych. Amatorom cudzej własności grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy 5 września 2011 roku na terenie gminy Kutno. Sprawcy przez wybitą szybę weszli do wnętrza budynku skąd zabrali komputery, laptopy, telewizor oraz sprzęt odtwarzający dvd. Cały łup schowali niedaleko miejsca przestępstwa, na terenie niezamieszkanej posesji.

Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego analizując zebrany materiał dowodowy trafnie wytypowali sprawców włamania. Mężczyźni w wieku 24, 18,17 i 16 lat, wszyscy zamieszkali na terenie powiatu kutnowskiego, wcześniej popełniali już podobne przestępstwa. Po przesłuchaniu cała czwórka przyznała się do kradzieży. Szybkie i sprawne działanie śledczych doprowadziło do odzyskania większości skradzionego sprzęty.

Za kradzież z włamaniem dorosłym przestępcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletnim sprawcom zajmie się sąd rodzinny. 

        Image

 
Bezpieczna droga do szkoły Drukuj

Statystyki z lat ubiegłych wskazują, że początek roku szkolnego jest okresem zwiększonego zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół i innych placówek oświatowych. Dlatego policjanci na terenie całego kraju od 1 września prowadzą działania pod nazwą Bezpieczna droga do szkoły.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie w tym okresie również uczestniczą w tego typu działaniach. Stróże prawa nadzorują  ruch pojazdów i pieszych w wyznaczonych rejonach głównie w obrębie szkół. Mundurowi reagują na nierozważne zachowanie dzieci i młodzieży. Kontrolują także rodziców dowożących dzieci do szkoły, a w szczególności stan trzeźwości, przestrzeganie przez kierujących ograniczeń prędkości pojazdów, nieprawidłowy postój i parkowanie przed placówkami oświatowymi.

W ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły" 8 września w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu 242532211 każdy będzie mógł przekazywać swoje uwagi i propozycje związane z poprawą bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Wszystkie te działania mają na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie rozpoczynającego się roku szkolnego.

        Image

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 676
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy