Strona główna arrow Aktualności
wtorek, 22 lipiec 2014
 
 
policjant roku
Policjant Roku 2014
Aktualności


Śmierć rowerzysty Drukuj

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło 20 czerwca około godziny 20 w miejscowości Kazimierek. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

Ze zgromadzonych przez Policję materiałów wynika, że 77-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego jadąc rowerem podczas manewru wymijania ciągnika rolniczego, przewrócił się na drogę i został przejechany przez jedno z kół beczkowozu. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący ciągnikiem rolniczym 39-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej Policji.

 

 
Zatrzymani dilerzy narkotyków Drukuj

Image

 

15 czerwca 2011 roku kutnowscy Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie 32-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego oraz jej 34-letni mąż zostali tymczasowo aresztowani.

Kutnowscy kryminalni już od kilku tygodni prowadzili czynności operacyjne w sprawie małżonków, trudniących się handlem środkami odurzającymi w Kutnie w rejonie dworca PKP. Podczas przeprowadzonego przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci w kontenerze na śmieci znaleźli 101 gram amfetaminy. Kobieta będąca w domu przyznała się, że narkotyki należą do niej i jej męża. Małżeństwo zatrzymano. Zostały im postawione zarzuty handlu i posiadania narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie kobieta została tymczasowo aresztowana na okres dwóch miesięcy, natomiast jej mąż na trzy miesiące.

 

 
Chciał pobić za 2 złote Drukuj

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Łanięta, który wymusił na nieletnim pieniądze. Sprawca grożąc pobiciem zabrał 13-latkowi 2 zł. Na wniosek kutnowskich śledczych prokurator zastosował wobec rozbojarza środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

11 czerwca około godziny 13, nieletni wybrał się na zakupy do sklepu spożywczego w miejscowości Kąty na terenie gminy Łanięta. Gdy wychodził ze sklepu doszedł do niego młody mężczyzna, który zagroził, że jeśli chłopiec nie da mu pieniędzy dotkliwie go pobije. Wystraszony 13-latek oddał agresorowi pieniądze w kwocie 2 złotych. Poszkodowany po powrocie do domu opowiedział całą historię swojemu dziadkowi, który powiadomił o przestępstwie kutnowską policję. Przybyli na miejsce interwencji mundurowi ustalili, że sprawcą rozboju mógł być 20-letni mężczyzna, który w tym czasie był w rejonie sklepu, gdzie dokonano przestępstwa. Policjanci wspólnie z poszkodowanym pojechali do miejsca zamieszkania rozbojarza. Nieletni rozpoznał napastnika. Mężczyzna został zatrzymany. Miał około 3 promili alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że nie wiedział co robi gdyż był pijany. Teraz odpowie za swój czy przed Sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 
Z Maryśką w lesie Drukuj

7 czerwca policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali 26-latka, który posiadał marihuanę. Sprawca odpowie za posiadanie i przewóz na teren Rzeczypospolitej Polskiej środków odurzających.

Podejrzewany został zatrzymany na parkingu samochodowym na terenie gminy Kutno, gdzie wrócił po wyprawie do pobliskiego lasu.  Z informacji uzyskanej przez kryminalnych wynikało, że może posiadać przy sobie narkotyki. Po przeszukaniu okazało się, że w paczce papierosów ukrył około 9 gramów marihuany.  26-latek przyznał, że narkotyki są jego własnością, przywiózł je z Holandii. Wskazał także miejsce gdzie ukrył pozostałą część odurzającego suszu. W pobliskim lesie policjanci znaleźli zakopany w ziemi słoik, w którym w dilerce znajdowała się marihuana. W sumie zabezpieczono 33  gramy tego narkotyku. 26-latek trafił do policyjnego aresztu.  Usłyszał zarzuty posiadania i przywozu narkotyków na teren RP, za co przy tej ilości środków odurzających grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

         Image

 
Utonął wędkarz Drukuj

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wyjaśniają okoliczności utonięcia 36-letniego mężczyzny, którego zwłoki wyłowiono ze stawu w miejscowości Kaszewy na terenie gminy Krzyżanów.

Z wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna 3 czerwca w godzinach porannych wyszedł z domu do swojego kolegi. Mężczyźni razem pojechali samochodem na ryby. Podczas pobytu nad wodą 31-letni kolega  zorientował się, że jest sam nad stawem. Pomyślał, że jego współtowarzysz mógł pójść do pobliskiego sklepu. Gdy nie wracał postanowił sam powrócić do domu. Następnego dnia około godziny 11.00 do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zgłosiła się matka 36-latka powiadamiając policjantów o zaginięciu syna. Kutnowscy funkcjonariusze przeprowadzili działania poszukiwawcze za zaginionym. Jedną z hipotez, jaką obrali policjanci było utonięcie wędkarza. Wezwano do pomocy płetwonurków z Państwowej Straży Pożarnej z Kutna i Łodzi. 06 czerwca około godziny 9.50 funkcjonariusze straży pożarnej ujawnili zwłoki mężczyzny w stawie. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Kutnie zostały one zabezpieczone w prosektorium kutnowskiego szpitala. Kutnowscy policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Policja apeluje o ostrożność. W ubiegłym roku na terenie województwa łódzkiego utonęło 35 osób, od początku tego roku takich przypadków odnotowano już 9.

Wypadkom nad wodą sprzyja wysoka temperatura, brawura, alkohol i brak opieki nad dziećmi. Wypoczynek nie zmieni się w tragedię, jeśli będziemy przestrzegać kilku prostych zasad.
1. Powinniśmy się kąpać tylko w miejscach strzeżonych i pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody w miejscach zabronionych.
2. Dzieci powinny bawić się nad wodą tylko pod czujną opieką dorosłych.
3. Gdy wchodzimy z dziećmi do wody zabezpieczmy je w specjalne rękawki.
4. Pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody po wypiciu alkoholu. Unikajmy także spożywania obfitych posiłków bezpośrednio przed kąpielą.
5. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego.
6. Skaczmy "na główkę" tylko na basenach. Dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.
7. Materace zostawmy na brzegu - nie wypływajmy na nich na środek jeziora.
8. Unikajmy w wodzie zabaw typu „podtapianie” znajomych czy zrzucanie ich z materaca.
9. Przebywając w wodzie stosujmy się do poleceń ratowników.

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 640
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy