Strona główna arrow Aktualności
sobota, 28 marzec 2015
 
 
Aktualności


Wybuch gazu w szkole Drukuj

06 października około godziny 14.20 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymał informację o wybuchu gazu w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych.

Z wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w pomieszczeniu gospodarczym szkoły, podczas wymiany butli z gazem propan-butan i instalacji jej do kuchenki gazowej. Wybuch był na tyle niegroźny, że nie wyrządził poważniejszych uszkodzeń pomieszczenia kuchennego, natomiast poparzeniu uległ 22-letni pracownik firmy zajmującej się dystrybucją gazu, który dokonywał wymiany butli. Poszkodowanego zespół ratownictwa medycznego odwiózł do szpitala w Kutnie, gdzie została udzielona mu pomoc lekarska. Stwierdzono u pacjenta obrażenia w postaci oparzeń głowy i rąk I i II stopnia. Na szczęście nikt z uczniów i pracowników szkoły nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Policjanci będą ustalać, w jakich okolicznościach doszło do wybuchu.

 

 
Zatrzymany na ENA Drukuj

Image

26 września funkcjonariusze kutnowskiej policji zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta, który od 2007 roku był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.Mężczyzna poszukiwany był pięcioma Listami Gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania.  

ENA to uproszczona forma ekstradycji działająca na terenie państw Unii Europejskiej umożliwiająca zatrzymanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie innych państw. Dzięki porozumieniom możliwy jest szybki i skuteczny sposób postawienia przed Sądem sprawców przestępstw.

 

W Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie prowadzone są obecnie 154 sprawy dotyczące osób poszukiwanych w tym 17 osób poszukiwanych Europejskim Nakazem Aresztowania.

W 2011 roku policjanci zrealizowali ogółem 272 sprawy poszukiwawcze w tym 10 spraw  dotyczących Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Na początku września policjanci brytyjscy zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który na terenie Anglii ukrywał się od półtora roku. Mężczyzna był poszukiwany sześcioma listami gończymi i ENA za przestępstwa krótkotrwałego użycia pojazdu, jazdy pod wpływem alkoholu i niestosowanie się do poleceń sądu. Obecnie 25-latek odbywa karę pięciu lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym na terenie RP.

Porozumienie zawarte pomiędzy państwami Unii pozwala na skuteczne zatrzymywanie osób uchylających się przed odpowiedzialnością karną. Po otwarciu granic przestępcy próbują ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości emigrując do innych państw. Prowadzone statystyki pokazują, że kara za popełnione przestępstwa nie omija nawet ukrywających się za granicą. 

 
Działania podczas rozgrywek piłkarskich Drukuj

24 września o godzinie 16.00 na stadionie w Kutnie odbył się mecz piłkarski o mistrzostwo III ligi pomiędzy miejscowa drużyną, a zespołem Hutnika Warszawa. Do Kutna przyjechała grupa około 80 kibiców gości ze stolicy. Tylko dzięki skutecznym działaniom policyjnym nie doszło do poważniejszych zakłóceń porządku publicznego.

Kibice Hutnika do Kutna przyjechali pociągiem. Cała grupa przeszła ulicami miasta na stadion, gdzie podczas meczu padały zaczepne wyzwiska w kierunku kibiców drużyny gospodarzy. Po tych wydarzeniach można było przypuszczać, że kibice przyjezdni będą dążyć do konfrontacji z gospodarzami spotkania. Zapadły więc decyzje o zebraniu sił policyjnych.

Po meczu policjanci przystąpili do legitymowania kibiców przyjezdnych. Dzięki identyfikacji poszczególnych osób grupa nie była już anonimowa. Działania takie zapobiegły wybrykom chuligańskim, jakie mogły nastąpić po spotkaniu piłkarskim. Następnie kibice w eskorcie policjantów zostali odprowadzeni na dworzec PKP Kutno skąd odjechali do Warszawy.

Podczas działań policyjnych kutnowskich mundurowych wspierali funkcjonariusze z innych jednostek  garnizonu łódzkiego.   

        Image

 
Policja jedną z najlepiej ocenianych instytucji w Polsce Drukuj

Po raz kolejny większość Polaków (72 proc.) dobrze ocenia działalność Policji. Z badania dotyczącego oceny instytucji publicznych, zrealizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej na początku września 2011 roku, wynika, że lepiej od Policji oceniane są tylko niektóre media.

W dniach 8-14 września 2011 roku Centrum Badania Opinii Społecznej zrealizowało kolejną edycję badania instytucji publicznych, na reprezentatywnej próbie 1077 dorosłych Polaków. Oceny Policji są stabilne i wysokie. Pozytywnie na temat działalności wypowiada się większość ankietowanych (72%), natomiast przeciwnego zdania jest jedna piąta respondentów (20%) - wykres nr 1.

         Image

Źródło: CBOS, 8-14 września 2011, N=1077

W porównaniu z wynikami z marca 2011 roku nieznacznie wzrósł odsetek dobrych ocen (o 3 punkty procentowe) - wykres nr 2.

        Image 

Źródło: CBOS, 8-14 września 2011, N=1077

 

Od 1996 roku Polacy pytani są o zdanie na temat działalności najważniejszych instytucji publicznych w kraju, takich jak parlament, urząd prezydenta czy Policja. W marcu oraz we wrześniu br. badani oceniali również władze samorządowe, kościół rzymskokatolicki, związki zawodowe, ZUS i OFE, instytucje finansowe, wojsko, instytucje wymiaru sprawiedliwości, Trybunał Konstytucyjny, Najwyższą Izbę Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, PKP oraz najpopularniejsze stacje telewizyjne i radiowe. Policja znajduje się na szóstym miejscu z dwudziestu siedmiu ocenianych instytucji, wyżej od niej znajdują się tylko niektóre stacje telewizyjne i radiowe (wykres nr 3).

        Image

Źródło: CBOS, 8-14 września 2011, N=1077

 

Należy podkreślić, że Policja została oceniona zdecydowanie wyżej niż instytucje wymiaru sprawiedliwości, takie jak sądy i prokuratura – odsetek pozytywnych wskazań w przypadku Policji jest dwukrotnie wyższy (wykres nr 4).

       Image

Źródło: CBOS, 8-14 września 2011, N=1077

 

Opracowano na podstawie komunikatu CBOS w Wydziale Analiz Gabinetu KGP.

 
PRZELAŁ Z BANKOWYCH KONT BLISKO 800 TYSIĘCY ZŁOTYCH Drukuj

Kutnowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który jako pracownik jednego z banków wykorzystywał swoje stanowisko służbowe do kradzieży blisko 800 tysięcy złotych z kont klientów. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kutnowskiej komendy podczas prowadzonych czynności ujawnili, że w jednym z placówek bankowych znajdujących się na terenie Kutna dochodzi do nieprawidłowości, z którym może mieć związek 23-letni pracownik banku. Podejrzenia śledczych potwierdziły się. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci zatrzymali mężczyznę, który od jednego z klientów placówki, pod pretekstem wykonania operacji bankowych podstępem uzyskał hasła do konta internetowego.  Mając te dane okradł pokrzywdzonego łącznie na około 360 tysięcy złotych. Jak tłumaczył pieniądze te przeznaczył na zakłady bukmacherskie. Ponieważ nie mógł się odegrać, a obawiał się, że właściciel konta  zorientuje się, że zniknęła mu gotówka, nieuczciwy bankowiec postanowił oddać pieniądze okradzionemu klientowi banku. Nie miał jednak własnej gotówki. Chcąc pozyskać nowe środki na zakamuflowanie nieprawidłowości włamał się do kont innych klientów banku.Sumę około 300 tysięcy złotych przelał z powrotem na konto okradzionego mężczyzny. Śledczy do tej pory ustalili, że pokrzywdzonymi w sprawie są co najmniej cztery osoby. Nieuczciwy pracownik placówki bankowej w sumie dokonał przelewów w kwocie blisko 800 tysięcy złotych.  Do operacji finansowych wykorzystywał własny rachunek oraz rachunek, który założył osobiście na dane adresowe swojej znajomej. Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy dla 23-latka. Za oszustwo znacznej wartości sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

           Image

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 681
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy