Strona główna arrow Aktualności
wtorek, 21 październik 2014
 
 
Aktualności


Okradziona na Drukuj

Kutnowscy policjanci poszukują dwóch kobiet, sprawczyń kradzieży pieniędzy w kwocie około 5 tysięcy złotych na szkodę 84-letniej mieszkanki Kutna. Jest to kolejny przypadek, kiedy starsza osoba padła ofiarą oszustów.

20 sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zgłosiła się mieszkanka Osiedla Grunwald, która to oświadczyła, że dzień wcześniej około godziny 14 do jej mieszkania, weszły dwie kobiety. Jak oznajmiły chciały zostawić wiadomość dla sąsiadki. Poprosiły o kartkę papieru i długopis. Po krótkiej rozmowie wyszły z mieszkania. Następnego dnia 84-latka zorientowała się, że zginęły jej pieniądze i biżuteria. Straty łącznie wyniosły ponad 5 tysięcy złotych.

 

Policjanci po raz kolejny proszą o ostrożność podczas wpuszczania do mieszkania osób nieznajomych. Apelujemy również do młodszego pokolenia, aby ostrzegało swoje babcie, dziadków przed oszustami, którzy w różny sposób próbują okradać starsze osoby. 

 
Areszt za nawiązywanie kontaktów z nieletnimi Drukuj

Image

18 sierpnia Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował areszt tymczasowy na okres jednego miesiąca w stosunku do 21-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który jest podejrzany o nawiązywanie kontaktów z nieletnimi przez portale społecznościowe w zamiarze doprowadzenia do spotkania w celu podjęcia obcowania płciowego. 

 

Sprawę 21-latka prowadziły równolegle jednostki Policji w Zgierzu, Kutnie i w Komisariacie Policji w Krośniewicach, gdzie zgłaszali się rodzice, którzy podejrzewali, że z ich nieletnimi dziećmi kontaktuje się mężczyzna i namawia ich na spotkania o podłożu seksualnym.

Śledczy szybko ustalili sprawcę, u którego podczas przeszukania zabezpieczono kilkadziesiąt kart sim oraz telefony komórkowe, przez które łączył się z internetem i próbował nawiązywać kontakty w celach seksualnych.

Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Za nawiązywanie kontaktów z osobami nieletnimi za pomocą systemów teleinformatycznych w celu podjęcia czynności seksualnej 21-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

 

 
Sprzedaż alkoholu nieletnim Drukuj

Image

 

 

Policjant Rewiru Dzielnicowych ujawnił sprzedaż alkoholu nieletnim w jednym ze sklepów w Kutnie. Sprzedająca za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem, ponadto śledczy sporządzą wniosek do właściwego organu o wszczęcie postępowania administracyjnego w sprawie cofnięcia pozwolenia na sprzedaż alkoholu właścicielowi placówki handlowej.

18 sierpnia około godziny 16.00 dzielnicowy podczas służby w rejonie Osiedla Dybów zauważył grupę osób, gdzie jeden z mężczyzn posiadał przy sobie alkohol. Okazało się, że jest to osoba nieletnia. 16-latek oświadczył, że piwo zakupił w pobliskim sklepie. Po rozpytaniu sprzedawczyni, 43-letnia mieszkanka powiatu łęczyckiego przyznała się do sprzedaży alkoholu nieletniemu. Grozi jej wysoka kara grzywny, natomiast właściciel może stracić koncesję na sprzedaż alkoholu.

Ustawa z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi formułuje przepisy karne dotyczące obrotu napojami alkoholowymi, które wyraźnie zabraniają sprzedaży alkoholu osobom do 18 roku życia. W przypadku wątpliwości, co do pełnoletności nabywcy, sprzedawca może żądać okazania dokumentu stwierdzającego jego wiek.

Ustawa przewiduje dwie sankcje w przypadku złamania zakazu sprzedaży alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 lat: karę grzywny za sprzedaż osobie nieletniej i sankcję administracyjno-prawną polegająca na cofnięciu zezwolenia na sprzedaż napoi alkoholowych właścicielowi obiektu handlowego. 

 
Zatrzymany poszukiwany za kradzież Drukuj

ImagePolicjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który od maja 2011 roku był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy.

18 sierpnia około godziny 8.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego patrolowali rejon drogi krajowej numer 92. W miejscowości Adamowice mundurowi zauważyli dwóch mężczyzn, którzy szli nieprawidłową stroną jezdni. Po rozpytaniu piesi oznajmili, że idą z miejscowości Głowno i chcą dojść do Bydgoszczy. Podczas sprawdzenia okazało się, że jeden z nich jest osoba poszukiwaną. Mężczyzna został zatrzymany. Za popełnioną wcześniej kradzież odbędzie karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

 
Ktokolwiek rozpoznaje!!! Drukuj

Kutnowscy policjanci poszukują sprawcy rozboju dokonanego w jednym z banków  znajdujących się w Kutnie w centrum miasta. Przestępca strasząc pracownicę przedmiotem przypominającym broń zabrał z kasy kilka tysięcy złotych.

 Zdarzenia miło miejsce 04 sierpnia około godziny 13. Sprawca w wieku około 35-40 lat wszedł do banku, doszedł do jednej z pracownic i grożąc jej narzędziem przypominającym broń zażądał gotówki. Następnie wybiegł z budynku i oddalił się w stronę Osiedla XX-lecia, pomiędzy ulicami Kościuszki i Barlickiego.  

             Image

Policjanci ustalili, że przestępca ma około 165 centymetrów wzrostu, krępej budowy ciała, ubrany był w bluzę koloru szarego, spodnie bojówki, na głowie miał okulary oraz czapkę tzw. baseballówkę.

       Image

 Wszystkie osoby, które rozpoznają sprawcę na zdjęciu lub posiadają informacje mogące przyczynić się do zatrzymania przestępcy proszone są o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów -  242532271 lub 242532301 lub na telefon alarmowy 997. 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 661
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy