Strona główna arrow Aktualności
wtorek, 29 lipiec 2014
 
 
policjant roku
Policjant Roku 2014
Aktualności


Bezpieczny weekend Drukuj

ImageDługi czerwcowy weekend  to  Święto Kościelne i początek wakacji, któremu towarzyszą liczne wyjazdy. To czy wszyscy dotrą do celu zależy w głównej mierze od samych uczestników ruchu drogowego w tym  zmotoryzowanych, rowerzystów i pieszych. 

Oprócz utrudnień wynikających z wielu remontowanych odcinków dróg należy  spodziewać się  tymczasowych zmian organizacji ruchu  związanych z licznymi procesjami.

Przypominamy także o konieczności respektowania przez kierujących samochodami ciężarowy i zespołami pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton ograniczeń:

22 czerwca w godzinach 18.00-22.00

23 czerwca  od 8.00 do 22.00

24 czerwca od 18.00 do 22.00

25 czerwca od 8.00 do 14.00

26 czerwca od 8.00 do 22.00

 
Zatrzymani wandale Drukuj

Image

Kutnowscy Policjanci po krótkotrwałym pościgu zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy idąc drogą wojewódzką nr 581, wyrywali i uszkadzali znaki drogowe. Wstępnie straty, jakie wyrządzili oszacowano na około 600 złotych.

 20 czerwca około godziny 23.30 dyżurny kutnowskiej Policji został powiadomiony o zdewastowanych znakach drogowych w miejscowości Święciny na terenie gminy Łanięta. Interweniujący na miejscu mundurowi zatrzymali dwóch sprawców zdarzenia, niespełna 17-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego oraz jego 24-letniego kolegę. Mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów. Każdy z nich miał około jednego promila alkoholu w organizmie. Ich chuligański wybryk będzie miał finał w sądzie. Jeszcze tego samego dnia nieletniego po wykonaniu czynności zwolniono do domu. Jego losem zajmie się sąd rodzinny, natomiast drugi sprawca usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, co zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Chuligani odpowiedzą także za usuwanie znaków ostrzegających o niebezpieczeństwie.
 
Śmierć rowerzysty Drukuj

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło 20 czerwca około godziny 20 w miejscowości Kazimierek. W wyniku zdarzenia rowerzysta poniósł śmierć na miejscu.

Ze zgromadzonych przez Policję materiałów wynika, że 77-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego jadąc rowerem podczas manewru wymijania ciągnika rolniczego, przewrócił się na drogę i został przejechany przez jedno z kół beczkowozu. Rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący ciągnikiem rolniczym 39-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej Policji.

 

 
Zatrzymani dilerzy narkotyków Drukuj

Image

 

15 czerwca 2011 roku kutnowscy Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o handel i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie 32-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego oraz jej 34-letni mąż zostali tymczasowo aresztowani.

Kutnowscy kryminalni już od kilku tygodni prowadzili czynności operacyjne w sprawie małżonków, trudniących się handlem środkami odurzającymi w Kutnie w rejonie dworca PKP. Podczas przeprowadzonego przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych policjanci w kontenerze na śmieci znaleźli 101 gram amfetaminy. Kobieta będąca w domu przyznała się, że narkotyki należą do niej i jej męża. Małżeństwo zatrzymano. Zostały im postawione zarzuty handlu i posiadania narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie kobieta została tymczasowo aresztowana na okres dwóch miesięcy, natomiast jej mąż na trzy miesiące.

 

 
Chciał pobić za 2 złote Drukuj

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Łanięta, który wymusił na nieletnim pieniądze. Sprawca grożąc pobiciem zabrał 13-latkowi 2 zł. Na wniosek kutnowskich śledczych prokurator zastosował wobec rozbojarza środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

11 czerwca około godziny 13, nieletni wybrał się na zakupy do sklepu spożywczego w miejscowości Kąty na terenie gminy Łanięta. Gdy wychodził ze sklepu doszedł do niego młody mężczyzna, który zagroził, że jeśli chłopiec nie da mu pieniędzy dotkliwie go pobije. Wystraszony 13-latek oddał agresorowi pieniądze w kwocie 2 złotych. Poszkodowany po powrocie do domu opowiedział całą historię swojemu dziadkowi, który powiadomił o przestępstwie kutnowską policję. Przybyli na miejsce interwencji mundurowi ustalili, że sprawcą rozboju mógł być 20-letni mężczyzna, który w tym czasie był w rejonie sklepu, gdzie dokonano przestępstwa. Policjanci wspólnie z poszkodowanym pojechali do miejsca zamieszkania rozbojarza. Nieletni rozpoznał napastnika. Mężczyzna został zatrzymany. Miał około 3 promili alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że nie wiedział co robi gdyż był pijany. Teraz odpowie za swój czy przed Sądem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 642
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy