Strona główna arrow Aktualności
sobota, 28 luty 2015
 
 
Aktualności


Działania podczas rozgrywek piłkarskich Drukuj

24 września o godzinie 16.00 na stadionie w Kutnie odbył się mecz piłkarski o mistrzostwo III ligi pomiędzy miejscowa drużyną, a zespołem Hutnika Warszawa. Do Kutna przyjechała grupa około 80 kibiców gości ze stolicy. Tylko dzięki skutecznym działaniom policyjnym nie doszło do poważniejszych zakłóceń porządku publicznego.

Kibice Hutnika do Kutna przyjechali pociągiem. Cała grupa przeszła ulicami miasta na stadion, gdzie podczas meczu padały zaczepne wyzwiska w kierunku kibiców drużyny gospodarzy. Po tych wydarzeniach można było przypuszczać, że kibice przyjezdni będą dążyć do konfrontacji z gospodarzami spotkania. Zapadły więc decyzje o zebraniu sił policyjnych.

Po meczu policjanci przystąpili do legitymowania kibiców przyjezdnych. Dzięki identyfikacji poszczególnych osób grupa nie była już anonimowa. Działania takie zapobiegły wybrykom chuligańskim, jakie mogły nastąpić po spotkaniu piłkarskim. Następnie kibice w eskorcie policjantów zostali odprowadzeni na dworzec PKP Kutno skąd odjechali do Warszawy.

Podczas działań policyjnych kutnowskich mundurowych wspierali funkcjonariusze z innych jednostek  garnizonu łódzkiego.   

        Image

 
Policja jedną z najlepiej ocenianych instytucji w Polsce Drukuj

Po raz kolejny większość Polaków (72 proc.) dobrze ocenia działalność Policji. Z badania dotyczącego oceny instytucji publicznych, zrealizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej na początku września 2011 roku, wynika, że lepiej od Policji oceniane są tylko niektóre media.

W dniach 8-14 września 2011 roku Centrum Badania Opinii Społecznej zrealizowało kolejną edycję badania instytucji publicznych, na reprezentatywnej próbie 1077 dorosłych Polaków. Oceny Policji są stabilne i wysokie. Pozytywnie na temat działalności wypowiada się większość ankietowanych (72%), natomiast przeciwnego zdania jest jedna piąta respondentów (20%) - wykres nr 1.

         Image

Źródło: CBOS, 8-14 września 2011, N=1077

W porównaniu z wynikami z marca 2011 roku nieznacznie wzrósł odsetek dobrych ocen (o 3 punkty procentowe) - wykres nr 2.

        Image 

Źródło: CBOS, 8-14 września 2011, N=1077

 

Od 1996 roku Polacy pytani są o zdanie na temat działalności najważniejszych instytucji publicznych w kraju, takich jak parlament, urząd prezydenta czy Policja. W marcu oraz we wrześniu br. badani oceniali również władze samorządowe, kościół rzymskokatolicki, związki zawodowe, ZUS i OFE, instytucje finansowe, wojsko, instytucje wymiaru sprawiedliwości, Trybunał Konstytucyjny, Najwyższą Izbę Kontroli, Rzecznika Praw Obywatelskich, PKP oraz najpopularniejsze stacje telewizyjne i radiowe. Policja znajduje się na szóstym miejscu z dwudziestu siedmiu ocenianych instytucji, wyżej od niej znajdują się tylko niektóre stacje telewizyjne i radiowe (wykres nr 3).

        Image

Źródło: CBOS, 8-14 września 2011, N=1077

 

Należy podkreślić, że Policja została oceniona zdecydowanie wyżej niż instytucje wymiaru sprawiedliwości, takie jak sądy i prokuratura – odsetek pozytywnych wskazań w przypadku Policji jest dwukrotnie wyższy (wykres nr 4).

       Image

Źródło: CBOS, 8-14 września 2011, N=1077

 

Opracowano na podstawie komunikatu CBOS w Wydziale Analiz Gabinetu KGP.

 
PRZELAŁ Z BANKOWYCH KONT BLISKO 800 TYSIĘCY ZŁOTYCH Drukuj

Kutnowscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który jako pracownik jednego z banków wykorzystywał swoje stanowisko służbowe do kradzieży blisko 800 tysięcy złotych z kont klientów. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kutnowskiej komendy podczas prowadzonych czynności ujawnili, że w jednym z placówek bankowych znajdujących się na terenie Kutna dochodzi do nieprawidłowości, z którym może mieć związek 23-letni pracownik banku. Podejrzenia śledczych potwierdziły się. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci zatrzymali mężczyznę, który od jednego z klientów placówki, pod pretekstem wykonania operacji bankowych podstępem uzyskał hasła do konta internetowego.  Mając te dane okradł pokrzywdzonego łącznie na około 360 tysięcy złotych. Jak tłumaczył pieniądze te przeznaczył na zakłady bukmacherskie. Ponieważ nie mógł się odegrać, a obawiał się, że właściciel konta  zorientuje się, że zniknęła mu gotówka, nieuczciwy bankowiec postanowił oddać pieniądze okradzionemu klientowi banku. Nie miał jednak własnej gotówki. Chcąc pozyskać nowe środki na zakamuflowanie nieprawidłowości włamał się do kont innych klientów banku.Sumę około 300 tysięcy złotych przelał z powrotem na konto okradzionego mężczyzny. Śledczy do tej pory ustalili, że pokrzywdzonymi w sprawie są co najmniej cztery osoby. Nieuczciwy pracownik placówki bankowej w sumie dokonał przelewów w kwocie blisko 800 tysięcy złotych.  Do operacji finansowych wykorzystywał własny rachunek oraz rachunek, który założył osobiście na dane adresowe swojej znajomej. Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy dla 23-latka. Za oszustwo znacznej wartości sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

           Image

 
Sprzęt komputerowy dla Policji Drukuj

20 września na uroczystej XIII Sesji Rady Gminy Kutno wójt Pan Jerzy Bryła oraz Przewodniczący Rady Pan Dariusz Mroczek przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie insp. Zbigniewa Melnika ufundowany sprzęt komputerowy. 

Laptop został przyznany kutnowskiej jednostce w podziękowaniu za wkład, jaki wnoszą funkcjonariusze Policji w zwiększenie bezpieczeństwa na terenie gminy Kutno. W ostatnim czasie policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zatrzymali i postawili zarzuty sprawcom włamania do Ośrodka Kultury Gminy Kutno. Kradzież miała miejsce 5 września, gdzie czterech młodych ludzi zabrało sprzęt elektroniczny wartości około 15 tysięcy złotych. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy przyczyniła się do odzyskania skradzionego mienia i postawienia sprawców przed wymiarem sprawiedliwości. Uroczysta XIII Sesja Rady Gminy była również okazją do omówienia stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Kutno.

            Image

 

 
Zatrzymany poszukiwany na Drukuj

ImagePolicjanci Rewiru Dzielnicowych zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który okazał się osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo mieszkaniec Kutna odpowie za wprowadzenie funkcjonariuszy w błąd, co do swojej tożsamości oraz za złamanie czynnego zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi wydanego przez Sąd Rejonowy w Kutnie.

15 września około godziny 19.15 dzielnicowi otrzymali informację o nietrzeźwym kierującym fiatem uno. Funkcjonariusze zauważyli opisywany pojazd na ulicy Wybickiego. Podczas próby zatrzymania kierujący na widok policjantów porzucił auto i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali mężczyznę. Zachowanie wskazywało, że może on być w stanie nietrzeźwym. Przeprowadzone badanie wskazało ponad 1.2 promila alkoholu w organizmie. 30-latek dodatkowo odpowie za wprowadzenie funkcjonariusz Policji w błąd, co do swojej tożsamości.  Zatrzymany próbował podać fałszywe dane osobowe. Po ustaleniu prawdziwych danych okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez Prokuraturę oraz Sąd Rejonowy w Kutnie w celu umieszczenia w zakładzie karnym. Mieszkaniec Kutna posiadał również prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Kutnie. Za złamanie zakazu grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 679
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy