Strona główna arrow Aktualności
sobota, 28 listopad 2015
 
 

 

 http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/wstap.jpg

Aktualności


Zatrzymani za włamanie Drukuj

Image

 

 

W ręce krośniewickich policjantów wpadło dwóch sprawców, którzy włamali się do pomieszczeń magazynowych firmy znajdującej się w Krośniewicach przy ulicy Kolejowej, skąd skradli miedziane elementy na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Włamywaczami okazali się 21 i 33-letni mieszkańcy powiatu kutnowskiego. Obydwaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

20 maja do Komisariatu Policji w Krośniewicach zgłosiła się właścicielka firmy handlowej, która to oświadczyła, że ujawniła włamanie do jednego z magazynów przedsiębiorstwa. Do budynku sprawcy dostali się wyważając drzwi wejściowe. Z pomieszczenia zostały skradzione miedziane elementy o łącznej wadze około 200 kilogramów.

Sprawą włamania zajęli się krośniewiccy policjanci, którzy po przeanalizowaniu zebranych materiałów dowodowych wytypowali sprawców włamania. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 21 i 33 lata. Młodszy był już notowany za podobne przestępstwa. Włamywacze zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. 21 maja przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Nie odjechał daleko na kradzionym rowerze Drukuj

ImageFunkcjonariusze Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali 20-latka, który dokonał kradzieży roweru wartości 300 złotych.  Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

Kradzież miał miejsce 19 maja około godziny 17. 50 w Żychlinie przy ulicy Narutowicza.Młody człowiek zauważył, że przed wejściem do budynku wielorodzinnego stoi niezabezpieczony w żaden sposób rower typu „górski”. Mężczyzna zabrał go i oddalił się w stronę centrum miasta. Całe zdarzenia zaobserwowała właścicielka, która powiadomiła Policję. Patrol mundurowych szybko zatrzymał uciekającego złodzieja, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Żychlina. Młody człowiek był mocno zaskoczony tak szybką reakcją policjantów. Jego zdziwienie było jeszcze większe, gdy usłyszał, że za popełnione przestępstwo grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 
Odpowie za uszkodzenie samochodu Drukuj

ImageKutnowscy policjanci zatrzymali 44-letniego nietrzeźwego mężczyznę, który w centrum miasta uszkodził zaparkowany samochód. Sprawca po wytrzeźwieniu otrzyma zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Zdarzenie miało miejsce 15 maja około godziny 15.00 w Kutnie przy ulicy Troczewskiego. Do zaparkowanego audi doszedł mężczyzna, który bez określonego celu zaczął niszczyć samochód wybijając kamieniem szyby i uszkadzając karoserie pojazdu. O zaistniałej sytuacji zostali powiadomieni kutnowscy policjanci. Świadkowie zdarzenia przekazali dyżurnemu dokładny rysopis oraz kierunek ucieczki sprawcy. Już po kilku minutach mundurowi zatrzymali mężczyznę. Był on pod wyraźnym wpływem alkoholu. Poszkodowaną osobą okazała się mieszkanka powiatu kutnowskiego, która straty wyrządzone przez krewkiego przestępcę oszacowała na kwotę około 4 tysięcy złotych. Mieszkaniec Kutna po wytrzeźwieniu otrzyma zarzuty uszkodzenia mienia, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Uwaga na internetowych oszustów Drukuj

ImageW miniony piątek kutnowscy policjanci zostali powiadomieni o dwóch oszustwach dokonanych za pomocą internetu. W pierwszym przypadku kupujący stracił kwotę ponad 15000 złotych, natomiast kolejne zgłoszenie dotyczyło oszustwa, gdzie poszkodowany dokonał transakcji na kwotę 800 złotych i również zakupionego przedmiotu nie otrzymał.

11 maja około godziny 15.00 do kutnowskiej komendy zgłosił się 55-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który w miesiącu grudniu 2011 roku na aukcji internetowej zakupił trzy złote monety za kwotę ponad 15 000 złotych. Po dokonanej wpłacie gotówki do dnia dzisiejszego monet jednak nie otrzymał. Kupujący zorientował się, że padł ofiarą oszusta.

Tego samego dnia kutnowscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 40-letniego mieszkańca Kutna, który w miesiącu marcu na aukcji internetowej miał zakupić ploter graficzny za kwotę 800 złotych. Przedmiot sprzedawca miał mu wysłać paczką w ciągu kilku dni, jednak do dnia dzisiejszego przesyłka do niego nie dotarła. Mężczyzna podejrzewa, że został oszukany.

Policja apeluje i ostrzega- podczas zakupów na aukcjach internetowych powinniśmy przede wszystkim kierować się ograniczonym zaufaniem w stosunku do sprzedawców. Korzystajmy tylko ze sprawdzonych portali internetowych. Przed zakupem w wirtualnym sklepie zasięgnijmy opinii o nim, sprawdźmy jego rzetelność u innych kupujących. Zwracajmy uwagę czy dany sklep lub osoba fizyczna podaje możliwość odbioru towaru na miejscu oraz czy w informacji znajduje się adres i numer telefonu stacjonarnego. Zadzwońmy pod ten numer. Czytajmy komentarze o sprzedawcy. Możemy w ten sposób ustalić jego wiarygodność. Gdy mimo naszej ostrożności zostaniemy oszukani, wtedy przestępstwo należy zgłosić w najbliższej jednostce Policji, a spisana korespondencja ze sprzedawcą będzie stanowić dowód w sprawie. Oszustom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. 

 
Uwaga kierowcy !!! Drukuj

ImageNa początku czerwca 2012 roku wejdzie w życie nowy taryfikator punktów karnych. Zmiany mają na celu poprawę bezpieczeństwa przewożonych dzieci, pasażerów oraz pieszych. Propozycje dotyczą wykroczeń, które są najczęściej popełniane przez kierujących.

Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na oznakowanym przejściu kierujący otrzyma 10 punktów karnych. Dotychczas otrzymywał 8. Taką samą liczbę punktów kierujący otrzyma za wyprzedzanie na przejściach dla pieszych lub przejazdach rowerowych. Za przewóz dzieci niezgodnie z przepisami kierowca otrzyma 6 punktów. Za rozmowę przez telefon komórkowy kierujący otrzyma 5 punktów karnych. Obecnie 0 punktów.

Kutnowscy policjanci podczas pełnionych służb patrolowych bardzo często obserwują użytkowników dróg, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Nagminnie kierujący nie stosują się do znaku B-36 „zakaz zatrzymywania się”. W Kutnie miejscami gdzie najczęściej dochodzi do tego typu wykroczeń jest teren przyległy do szpitala, rejon dworca PKP oraz ulica Grunwaldzka.  Tylko w przeciągu jednego dnia, w minioną niedzielę 6 maja na ulicy Grunwaldzkiej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili aż 70 pojazdów zaparkowanych w niedozwolonym miejscu.

Policjanci ostrzegają, że dla osób, które nie stosują się do wydawanych pouczeń będą wyciągnięte surowsze konsekwencje w postaci mandatów karnych. 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 767
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy


 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/stopagresjidrogowej.jpg