Strona główna arrow Aktualności
sobota, 25 październik 2014
 
 
Aktualności


Nielegalny alkohol w pomieszczeniu gospodarczym Drukuj

Za nielegalne posiadanie alkoholu odpowie mieszkanka Kutna, u której w pomieszczeniu gospodarczym policjanci zabezpieczyli łącznie 52 litry spirytusu.

24 sierpnia około godziny 10.00 policjanci Rewiru Dzielnicowych wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kutnowskiej Policji dokonali przeszukania mieszkania znajdującego się w centrum miasta, a należącego do 56-letniej kobiety. Z wcześniej uzyskanych informacji wynikało, że może ona posiadać alkohol z nielegalnego źródła. Podczas czynności w mieszkaniu nic nie znaleziono. Gdy policjanci przystąpili do przeszukania pomieszczeń gospodarczych okazało się, że trefny towar jest ukryty pod węglem. Alkohol został zabezpieczony. Za popełnione wykroczenie skarbowe mieszkance Kutna grozi wysoka kara grzywny.

       Image

 
Areszt dla 17-latka Drukuj

22 sierpnia Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy w stosunku do 17-latka, który dokonał rozboju na 18-letnim mieszkańcu Kutna, a później groził mu pobiciem.

16 sierpnia około godziny 16.30 na Osiedlu Braci Śniadeckich do młodego mężczyzny, doszedł sprawca żądając pieniędzy. Gdy ich nie otrzymał, siłą zabrał poszkodowanemu telefon komórkowy. Dwa dni później oddał go, ale bez baterii grożąc kolejnym pobiciem. O całym zdarzeniu zostali powiadomieni kutnowscy funkcjonariusze. Policjanci zatrzymali rozbojarza i odzyskali skradzioną baterię.
Śledczy sporządzili wniosek o tymczasowe aresztowanie 17-latka, który był już wcześniej notowany za pobicie. Sprawca do zakończenia sprawy będzie przebywał w areszcie. Popełnione przez niego przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

        Image

 
Okradziona na Drukuj

Kutnowscy policjanci poszukują dwóch kobiet, sprawczyń kradzieży pieniędzy w kwocie około 5 tysięcy złotych na szkodę 84-letniej mieszkanki Kutna. Jest to kolejny przypadek, kiedy starsza osoba padła ofiarą oszustów.

20 sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zgłosiła się mieszkanka Osiedla Grunwald, która to oświadczyła, że dzień wcześniej około godziny 14 do jej mieszkania, weszły dwie kobiety. Jak oznajmiły chciały zostawić wiadomość dla sąsiadki. Poprosiły o kartkę papieru i długopis. Po krótkiej rozmowie wyszły z mieszkania. Następnego dnia 84-latka zorientowała się, że zginęły jej pieniądze i biżuteria. Straty łącznie wyniosły ponad 5 tysięcy złotych.

 

Policjanci po raz kolejny proszą o ostrożność podczas wpuszczania do mieszkania osób nieznajomych. Apelujemy również do młodszego pokolenia, aby ostrzegało swoje babcie, dziadków przed oszustami, którzy w różny sposób próbują okradać starsze osoby. 

 
Areszt za nawiązywanie kontaktów z nieletnimi Drukuj

Image

18 sierpnia Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował areszt tymczasowy na okres jednego miesiąca w stosunku do 21-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który jest podejrzany o nawiązywanie kontaktów z nieletnimi przez portale społecznościowe w zamiarze doprowadzenia do spotkania w celu podjęcia obcowania płciowego. 

 

Sprawę 21-latka prowadziły równolegle jednostki Policji w Zgierzu, Kutnie i w Komisariacie Policji w Krośniewicach, gdzie zgłaszali się rodzice, którzy podejrzewali, że z ich nieletnimi dziećmi kontaktuje się mężczyzna i namawia ich na spotkania o podłożu seksualnym.

Śledczy szybko ustalili sprawcę, u którego podczas przeszukania zabezpieczono kilkadziesiąt kart sim oraz telefony komórkowe, przez które łączył się z internetem i próbował nawiązywać kontakty w celach seksualnych.

Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Za nawiązywanie kontaktów z osobami nieletnimi za pomocą systemów teleinformatycznych w celu podjęcia czynności seksualnej 21-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

 

 
Sprzedaż alkoholu nieletnim Drukuj

Image

 

 

Policjant Rewiru Dzielnicowych ujawnił sprzedaż alkoholu nieletnim w jednym ze sklepów w Kutnie. Sprzedająca za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem, ponadto śledczy sporządzą wniosek do właściwego organu o wszczęcie postępowania administracyjnego w sprawie cofnięcia pozwolenia na sprzedaż alkoholu właścicielowi placówki handlowej.

18 sierpnia około godziny 16.00 dzielnicowy podczas służby w rejonie Osiedla Dybów zauważył grupę osób, gdzie jeden z mężczyzn posiadał przy sobie alkohol. Okazało się, że jest to osoba nieletnia. 16-latek oświadczył, że piwo zakupił w pobliskim sklepie. Po rozpytaniu sprzedawczyni, 43-letnia mieszkanka powiatu łęczyckiego przyznała się do sprzedaży alkoholu nieletniemu. Grozi jej wysoka kara grzywny, natomiast właściciel może stracić koncesję na sprzedaż alkoholu.

Ustawa z dnia 26 października 1982 roku o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi formułuje przepisy karne dotyczące obrotu napojami alkoholowymi, które wyraźnie zabraniają sprzedaży alkoholu osobom do 18 roku życia. W przypadku wątpliwości, co do pełnoletności nabywcy, sprzedawca może żądać okazania dokumentu stwierdzającego jego wiek.

Ustawa przewiduje dwie sankcje w przypadku złamania zakazu sprzedaży alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 lat: karę grzywny za sprzedaż osobie nieletniej i sankcję administracyjno-prawną polegająca na cofnięciu zezwolenia na sprzedaż napoi alkoholowych właścicielowi obiektu handlowego. 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 663
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy