Strona główna arrow Aktualności
piątek, 04 wrzesień 2015
 
 

 

 http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/wstap.jpg

Aktualności


Wypadek na K-60A Drukuj

Kutnowscy policjanci prowadzą czynności w związku ze zdarzeniem drogowym, jakie miało miejsce 17 stycznia na ulicy Bitwy pod Kutnem. W wyniku wypadku dwie osoby zostały ranne.

O zdarzeniu dyżurny kutnowskiej komendy został powiadomiony około godziny 10.10. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym man wraz z naczepą, 51-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Po podjętym manewrze hamowania zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego renaulta kangoo. W wyniku zdarzenia obrażeń doznały osoby znajdujące się w pojeździe dostawczym. Kierujący doznał złamania przedramienia, urazu łokcia a pasażer ogólnych potłuczeń. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

  Image 

 

 
Mieli na alkohol na węgiel już nie Drukuj

ImageKutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 25 lat, którzy włamali się do pomieszczenia gospodarczego prywatnej posesji skąd dokonali kradzieży węgla. Nietrzeźwi sprawcy tłumacząc się z popełnionego przestępstwa oświadczyli, że zmarzli na zakrapianej imprezie i chcieli się ogrzać. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 16 stycznia około godziny 21.40 w Kutnie przy ulicy Łęczyckiej. Podczas pełnionej służby funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli dwóch mężczyzn ciągnących wózek z węglem. Jak ustalili policjanci opał pochodzi z włamania, jakiego mieszkańcy Kutna dokonali przy ulicy Przemysłowej. Sprawcy weszli do pomieszczenia gospodarczego skąd ukradli węgiel na kwotę około 250 złotych. Obaj byli w stanie nietrzeźwym. Mieli po dwa promile alkoholu w organizmie.

Jeden z mężczyzn znany jest kutnowskim stróżom prawa. Wcześniej był notowany za rozboje, zakłócenie miru domowego oraz oszustwa.  17 stycznia przestępcom zostały postawione zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.  

 
Poszukiwany kierował na zakazie i pod wpływem alkoholu Drukuj

ImageKutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, w którym 18-letni kierujący oplem nie zapanował nad pojazdem i doprowadził do kolizji. Po sprawdzeniu stróże prawa ustalili, że kierowca jest pod wpływem alkoholu, prowadzi samochód mimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi oraz jest osobą poszukiwaną.

Zdarzenie miało miejsce 14 stycznia około godziny 14.00 w Kutnie na ulicy Północnej. Sprawca kolizji nie zapanował nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie posesji a następnie w stojący garaż. W aucie znajdowały się jeszcze dwie osoby. Nikomu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. 18-latek miał około 3 promili alkoholu w organizmie. Okazało się, że wcześniej był już karany za jazdę pod wpływem alkoholu. Posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydanych przez Sąd Rejonowy w Kutnie. Podczas dalszych sprawdzeń w systemach policyjnych mundurowi ustalili, że mieszkaniec Kutna jest osoba poszukiwaną, w celu doprowadzenia do jednego z młodzieżowych ośrodków socjoterapii na terenie województwa mazowieckiego. Niepoprawnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. 

 

 
Pracownik szkoły kradł olej opałowy Drukuj

ImageKutnowscy kryminalni zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który dokonał kradzieży oleju opałowego ze szkoły podstawowej, w której pracował. Mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci kradzież ujawnili 10 stycznia około godziny 2.30 w nocy na terenie jednej ze szkół podstawowych w powiecie kutnowskim. Mężczyzna był bardzo zaskoczony, gdyż został zatrzymany na gorącym uczynku w momencie jak wynosił z budynku kotłowni beczki z olejem opałowym. Kryminalni zabezpieczyli około 320 litrów paliwa. Wartość strat jest w trakcie ustalania z uwagi na to, że policjanci ujawnili, że 54-latek kradzieży mógł dokonywać od 2009 roku.

Nieuczciwemu pracownikowi zostały przedstawione zarzuty kradzieży. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

 

 
Ukradli żaglowiec Drukuj

ImagePolicjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kutnowskiej komendy zatrzymali dwóch sprawców kradzieży modelu żaglowca „Dar Pomorza”. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na około 300 złotych. Sprawcom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce 09 stycznia około godziny 13.45 w Kutnie przy ulicy 3-go Maja. Dwaj mężczyźni wychodząc z restauracji ukradli model żaglowca, który stał w holu lokalu. Po kilku minutach brak modelu zauważył właściciel. Powiadomił dyżurnego kutnowskiej policji, który natychmiast na miejsce kradzieży wysłał patrol mundurowych. Policjanci szybko ustalili, kto mógł dokonać tego przestępstwa. Podczas patrolowania okolic gdzie miało miejsce zdarzenie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu sprawcy zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali skradziony statek. Mężczyźni w wieku 43 i 30 lat znani są kutnowskim stróżom prawa. Podczas zatrzymania byli nietrzeźwi. Po badaniu okazało się, że każdy z nich ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Zostaną im postawione zarzuty kradzieży, za co grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 724
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy


 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/stopagresjidrogowej.jpg