Strona główna arrow Aktualności
środa, 01 lipiec 2015
 
 
Aktualności


Działania Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego Drukuj

30 listopada funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy będą prowadzić działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem akcji jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Na terenie powiatu kutnowskiego w okresie od 1 września do 29 listopada 2011 roku zanotowano 14 zdarzeń drogowych z udziałem „niechronionych”.

Policjanci podczas prowadzonych działań będą zwracać szczególną uwagę na dzieci i młodzież poruszającą się po drogach w rejonach szkół, pieszych, którzy chodzą niewłaściwą stroną drogi oraz przekraczają jezdnię w miejscach niedozwolonych. Stróże prawa zapowiadają również wzmożone kontrole rowerzystów. Mundurowi będą sprawdzać czy jednoślady posiadają oświetlenie, w które obowiązkowo wyposażony powinien być każdy rower.

Wobec wszystkich sprawców przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym policjanci będą stosować rygorystyczne środki prawne.

  Image

 

 
Wypadek w Wilkowi. Zginął pieszy Drukuj

Policjanci z Kutna wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło 28 listopada o godzinie 14.00 w miejscowości Wilkowia na terenie gminy Łanięta.

Z wstępnych ustaleń wynika, że 44-letni pieszy, mieszkaniec powiatu kutnowskiego wszedł na jezdnię tuż pod nadjeżdżający pojazd daewoo lanos, którym kierował 55-letni mężczyzna. Pieszy z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do kutnowskiego szpitala gdzie zmarł. Kierujący był trzeźwy natomiast czy pieszy był pod wpływem alkoholu okaże się po wykonanej sekcji zwłok. 

 

 
Działania bezdomni Drukuj

W związku ze zbliżającą się zimą kutnowscy policjanci przygotowują się do działań Bezdomni. Celem akcji jest ujawnienie miejsc pobytu osób bezdomnych. Najczęściej przebywają oni w altankach, pustostanach, czyli miejscach źle ocieplonych, nieogrzanych gdzie spadki temperatur mogą zagrozić życiu i zdrowiu osób tam zamieszkujących.

Podczas prowadzonych kontroli stróże prawa pouczają bezdomnych gdzie mogą otrzymać pomoc i w jaki sposób mają postępować, aby nie zamarznąć. W przypadku zagrożenia na miejsce wzywane są służby medyczne.

W miniony weekend mundurowi pięciokrotnie interweniowali w stosunku do osób, które chroniąc się przed zimnem przebywały na klatkach schodowych bloków wielorodzinnych. Policja apeluje do mieszkańców, by nie być obojętnym w stosunku do potrzebujących pomocy. Dotyczy to w szczególności okresu gdzie temperatura spada poniżej zera i istnieje realne zagrożenie wychłodzenia organizmu.

       Image

 
Popełnił wykroczenie, chciał przekupić policjantów Drukuj

40 euro i 20 złotych chciał wręczyć policjantom kutnowskiej drogówki 42-letni obywatel Litwy chcąc w ten sposób uniknąć kary za popełnione wykroczenie. Kierowca lawety został zatrzymany. Za próbę wręczenia łapówki grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

22 października funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy kontrolowali prędkość kierujących na drodze wojewódzkiej numer 581. Około godziny 18.40 w rejonie miejscowości Grodno policjanci zauważyli dostawczego mercedesa, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 55 kilometrów na godzinę. Sprawcą wykroczenia okazał się 42-letni obywatel Litwy. Policjanci nałożyli na krewkiego kierowcę mandat karny w wysokości 400 złotych. Mężczyzna by uniknąć kary zaproponował mundurowym łapówkę w kwocie 40 euro i 20 złotych. Mocno był zaskoczony, gdy zamiast pojechać w dalszą drogę trafił do kutnowskiej komendy. Zatrzymanemu już następnego dnia przedstawiono zarzuty próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji. Przyznał się do popełnionego czynu. Za przestępstwo sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

        Image

 
Uwaga na pieszych!!! Drukuj

Image

 

21 listopada na terenie powiatu kutnowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem pieszych przechodzących prawidłowo przez jezdnię. Osobom poszkodowanym udzielono pomocy medycznej.

 

Do pierwszego wypadku doszło o godzinie 6.50 w Kutnie przy ulicy Skłodowskiej. Kierująca fordem 29-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła prawidłowo idącą 56-latkę. W wyniku zdarzenia poszkodowana doznała urazu głowy.Do kolejnego zdarzenia również doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Wypadek miał miejsce około godziny 15.45 w Żychlinie przy ulicy Traugutta. Kierująca oplem 42-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego na skutek nie zachowania szczególnej ostrożności potrąciła 10-latkę. Dziewczynka trafiła do szpitala z urazem ręki i głowy.

Policjanci apelują!!!

Głównymi przyczynami wypadków z udziałem pieszych jest nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, tj. nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu, wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim i omijanie pojazdu, który zatrzymał się bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Policjanci apelują, aby kierowcy zachowali wyjątkową ostrożność, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych. 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 705
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy