Strona główna arrow Aktualności
piątek, 22 maj 2015
 
 
Aktualności


Fałszywy alarm bombowy Drukuj

Image08 listopada w godzinach południowych służby ratownicze ewakuowały mieszkańców kamienic przy ulicy Plac Wolności w Kutnie. Czynności wykonano w związku z fałszywym zawiadomieniem o podłożonym ładunku wybuchowym w jednym z banków.

Około godziny 11.30 policjanci z kutnowskiej jednostki otrzymali informację o zostawionej paczce w banku znajdującym się w centrum miasta.  Ponieważ obsługa banku obawiała się , że może to być podłożony  ładunek wybuchowy zostały powiadomione służby ratownicze. Zarządzono ewakuacje osób z trzech kamienic przyległych do banku. Na miejscu rozpoczęła pracę grupa minersko-piroteczniczna kutnowskich policjantów. Stróżę prawa sprawdzili torbę reklamową. W środku nie znaleziono rzeczy, które zagrażałyby życiu lub zdrowiu osób. Śledczy ustalili, że osoba, która zostawiła pakunek jest klientem banku. Mężczyzna został przesłuchany.  Oświadczył, że zna dobrze obsługę banku i chciał tylko zrobić dowcip pracownikom placówki. Żart będzie go drogo kosztował. Za spowodowanie niepotrzebnych czynności służ ratowniczych związanych z fałszywym alarmem grozi grzywna. Żartowniś może również zostać obciążony kosztami poniesionymi przez służby pracujące podczas obsługi tego zdarzenia.

 

 
Na podwójnym gazie na budowę autostrady Drukuj

Policjanci kutnowskiej drogówki zatrzymali kierującego busem, który przewoził niezgodnie z przepisami pracowników budowy autostrady. Dodatkowo miał ponad promil alkoholu w organizmie.

07 listopada około godziny 7.45 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymał anonimowe zgłoszenie, że drogą wojewódzką numer 702 w miejscowości Wały, na terenie gminy Krzyżanów jedzie pojazd dostawczy, który przewozi osoby w ilości przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym. W rejon drogi przemieścili się mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy szybko namierzyli forda transita. Po zatrzymaniu stróże prawa ustalili, że bus jest przystosowany do przewozu ośmiu osób, a w pojedzie znajduje się ich aż jedenaście. Dodatkowo po przeprowadzonym badaniu na stan trzeźwości okazało się, że kierujący 49-letni mieszkaniec powiatu radziejewskiego miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwym pojazdem mechanicznym, co zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności oraz grozi mu grzywna do 500 złotych za przewożenie osób niezgodnie z przepisami.

         Image

 
Kolizja ciężarówek na drodze krajowej Drukuj

03 listopada 2011 roku około godziny 15.00 w miejscowość Złotniki na drodze krajowej numer 92 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Policjanci ustalili, że kierujący samochodem mercedes 51-letni mieszkaniec Wrześni nie dostosował prędkości pojazdu do warunków atmosferycznych panujących na drodze i uderzył w tył pojazdu ciężarowego mercedes, którym kierował obywatel Białorusi. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała w postaci stłuczenia brzucha oraz otarć naskórka doznał sprawca kolizji. Pozostał w szpitalu na obserwacji. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

         Image

 
PORADY DLA KIEROWCÓW Drukuj

Image

 

Okres jesienno zimowy to czas kiedy na drogach występują zdecydowanie gorsze warunki do jazdy, częste zmiany pogody, opady deszczu, liście na drodze, mgła, śnieg, śliska i  mokra nawierzchnia, wcześniej zapadający zmrok. Poruszając się w takich warunkach zawsze należy zachować szczególną ostrożność.

 


Oprócz przygotowania auta należy również zmienić technikę i sposób jazdy.
Kierowanie pojazdem w tym okresie wymaga skoncentrowania a co za tym idzie jazdy z prędkością dostosowaną do aktualnie istniejących warunków  na drodze, takiej, która zapewnia panowanie nad pojazdem. Prędkość bezpieczna nie zawsze oznacza prędkość dozwoloną, jednak musi mieścić się w jej granicach. Zawsze zachowuj „bezpieczną” odległość od poprzedzającego Cię pojazdu. Przyczyną wielu zdarzeń jest „najechanie” na tył innego pojazdu. Sytuacje takie mają miejsce najczęściej podczas hamowania, np. przy „dojeżdżaniu” do skrzyżowań, wykonywania manewrów wyprzedzania, wymijania oraz omijania.

Szczególną grupą wśród uczestników ruchu drogowego narażoną na niebezpieczne zdarzenia są  piesi. Nie zawsze dostatecznie oświetlone drogi, brak miejsc wyznaczonych do bezpiecznego poruszania się – zwłaszcza poza obszarem zabudowanym oraz często niewłaściwy sposób korzystania z drogi przez samych pieszych sprawia, że dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń z udziałem tych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oprócz drogi należy także obserwować pobocze. Ubrani na ciemno piesi są słabo widoczni po zmroku. Elementy odblaskowe mogą uratować życie.
Kierujący pojazdami powinni pamiętać o obowiązku całorocznego poruszania się z włączonymi światłami mijania. Podczas mgieł i opadów, oprócz świateł mijania, należy używać również świateł przeciwmgłowych przednich. Jeżeli przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 metrów – należy również włączyć tylne światła przeciwmgłowe. Należy jednak używać ich z rozwagą! Zbyt pochopne stosowanie tego dodatkowego oświetlenia powoduje oślepianie innych uczestników ruchu drogowego i stwarzanie niebezpiecznych sytuacji.
Ważnym elementem jest utrzymanie w czystości szyb, lusterek a także kloszy świateł  pojazdu, oczyszczenie całego pojazdu ze śniegu i lodu oraz systematyczne uzupełnianie płynu w zbiornikach spryskiwaczy, jak również wymiana zniszczonych piór wycieraczek, które nie radzą sobie z deszczem, śniegiem, kurzem i innymi zanieczyszczeniami na drodze.
Szczególnie kierujący samochodami ciężarowymi winni usuwać zalegające na naczepach, skrzyniach ładunkowych bryły lodu, które spadając mogą zagrozić innym użytkownikom dróg.
To również pora na zmianę opon w pojeździe z „letnich” na „zimowe”.  Mają one niewątpliwie lepsze, bardziej dostosowane do tej pory roku parametry techniczne  co w znacznym stopniu może wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze.
Zanim wyruszymy w drogę należy  zapiąć pas bezpieczeństwa oraz dopilnować, aby pozostali pasażerowie uczynili to samo. Dzieci obowiązkowo podróżują w we właściwie zamontowanych fotelikach.

Więcej informacji w Policyjnym Serwisie na:

http://www.lodzka.policja.gov.pl/content/view/7036/99/

 
Podsumowanie akcji Znicz Drukuj

ImageOd piątku, od godziny 14.00  trwała ogólnopolska akcja Znicz 2011, która zakończyła się w późnych godzinach wieczornych 1 listopada. Jak co roku policjanci kutnowskiej jednostki aktywnie włączyli się w działania mające zapewnić bezpieczeństwo podczas obchodów Święta Zmarłych.

Na terenie powiatu kutnowskiego nie zanotowano poważniejszych przestępstw związanych bezpośrednio ze Świętem Zmarłych. Na drogach Powiatu stróże prawa odnotowali jeden wypadek drogowy, w którym dwie osoby zostały ranne oraz 14 niegroźnych w skutkach kolizji. Niestety mundurowi ujawnili aż 22 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista zatrzymany 29 października około godziny 14 w miejscowości Łanięta miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. 50-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierował audi. Za jazdę w stanie nietrzeźwym grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.


 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 696
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy