Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
 
 
Aktualności


Za wybryk chuligański odpowiedzą przed sądem Drukuj

ImageKutnowscy policjanci ustalili sprawców uszkodzenia dwóch przystanków autobusowych i kostki brukowej w miejscowości Muchnów na terenie gminy Strzelce. Sprawcy odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Wśród wandali znalazł się 16-latek, którego sytuację opiekuńczo-wychowawczą zbada Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z 17 na 18 kwietnia 2013 roku w miejscowości Muchnów. Grupa kilku młodych osób, będąc pod wpływem alkoholu dokonała uszkodzenia dwóch przystanków autobusowych na szkodę Urzędu Gminy w Strzelcach, gdzie straty wyniosły około 3 tysięcy złotych. Następnie nieznani młodzi ludzie uszkodzili kostkę brukową podjazdu do prywatnego domu. W tym przypadku straty wyniosły około tysiąc złotych. Sprawą wybryku chuligańskiego zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego kutnowskiej komendy, którzy ustalili, że chuligani to sześcioosobowa grupa młodych ludzi w wieku 16-24 lata. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kutnowskiego. Jak oświadczyli zrobili to dla zabawy. Wcześniej grupa spożywała alkohol. Dorośli odpowiedzą za uszkodzenie cudzej rzeczy. Grozi im do pięciu lat pozbawienia wolności. Nieletnim 16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. 

 
Majowy weekend 2013 Drukuj
Image"Majowy Weekend 2013” – to kryptonim działań, które zostaną przeprowadzone na drogach całego kraju w czasie ,,długiego weekendu majowego”. Akcja ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a co za tym idzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków. Działania na terenie województwa łódzkiego będą prowadzone od 30 kwietnia do 5 maja 2013 roku.   

W I kwartale 2013 roku na terenie województwa łódzkiego doszło do 610 wypadków drogowych, w skutek czego 47 osób zginęło, a 748 osób odniosło obrażenia. Funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili 1293 nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali 48 zdarzeń drogowych w skutek czego 6 osób zginęło, a obrażenia odniosło 57 osób. Ponadto odnotowano również 178 wypadków drogowych, których przyczyną była nadmierna prędkość, w skutek czego 15 osób zginęło, a 238 odniosło obrażenia.  
Okres dni wolnych od pracy charakteryzuje się znacznym wzrostem natężenia ruchu drogowego, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z dużych aglomeracji miejskiej. Duży ruch pojazdów, ciągły pośpiech oraz nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego skutkowały i skutkują znaczną liczbą wypadków i ich ofiar. Należy także zwrócić uwagę na fakt, iż w dniach 1 i 3 maja odbędą się liczne uroczystości związane z obchodami Świąt. Powiązane są one z przemarszami po drogach publicznych. 
Kierowcy powinni pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. Nadal jednym z głównych „grzechów” jest wyprzedzanie na ,,trzeciego”, i prowadzenie w stanie po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości.  Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na korzystanie z pasów bezpieczeństwa i bezpieczne przewożenie dzieci. Działaniom „Majowy Weekend 2013 „ towarzyszyć będą kontrole w ramach tzw. „trzeźwych poranków”.
Przypominamy o ograniczeniach dla kierujących samochodami ciężarowymi ograniczeń w ruchu, które będą obowiązywać w dniach: 30 kwietnia i 2 maja w godz. 18.00 – 22.00, a także 1 i 3 maja w godz. 8.00 – 22.00.  
Całość działań będzie koordynowana z pokładu policyjnego śmigłowca, z uwzględnieniem bieżących utrudnień w ruchu. 

 
Młodzi sprawcy odpowiedzą za kradzież i pobicie Drukuj

Kutnowscy policjanci zatrzymali trzech sprawców, którzy pobili 15-latka. Dzięki ustaleniom śledczych, młodzi ludzie odpowiedzą również za kradzież. Zatrzymanemu 17-letniemu mieszkańcowi Kutna grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Losem dwóch 15-letnich braci zajmie się Sąd Rodzinny.

22 kwietnia 2013 roku około godziny 21.15 dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację, że w rejonie ulicy Aleje ZHP został pobity 15-letni chłopak. Sprawcy mieli oddalić się w kierunku centrum miasta. Wysłany patrol zauważył trzech mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać, porzucając myjkę ciśnieniową. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali jednego z uciekających i zabezpieczyli wyrzucony przedmiot. Mężczyzną okazał się 17-latek, który został rozpoznany jako sprawca pobicia. Zatrzymanie pozostałych mężczyzn było już tylko kwestią czasu. 24 kwietnia policjanci przesłuchali dwóch nieletnich, którzy uczestniczyli w zdarzeniu. Przyznali się oni, że dwa dni wcześniej wspólnie ukradli z jednego ze sklepów przy ulicy Łąkoszyńskiej myjkę ciśnieniową, a następnie w czasie, gdy wracali do domu uczestniczyli w pobiciu 15 –latka. Nieletnimi zajmie się Sąd Rodzinny.  Zatrzymany 17-latek odpowie jako osoba dorosła. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.  

   Image

 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Kutnie Drukuj

18 i 19 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 6 oraz Gimnazjum nr 1 w Kutnie odbyły się powiatowe eliminacje 36 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, które zostały przygotowane przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy.

Do konkursu przystąpiło 17 drużyn ze szkół podstawowych i 10 gimnazjalnych. Rywalizacja rozpoczęła się częścią teoretyczną, w której młodzież rozwiązywała test z wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie w części praktycznej uczestnicy pokonywali tor przeszkód na rowerze oraz musieli wykazać się wiedzą na temat udzielania pomocy przedmedycznej.

    Image

Zawody zakończyły się wynikami; 

W kategorii szkół podstawowych:

 1. Kinga Modlińska, Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie,
 2. Weronka Kruszyna, Szkoła Podstawowa nr 5 w Kutnie,
 3. Sandra Szymańska, Szkoła Podstawowa w Byszewie.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych:

 1. Wyrzykowska Kinga, Gimnazjum nr 1 w Kutnie,
 2. Marciniak Szymon, Gimnazjum nr 3 w Kutnie,
 3. Cierpikowski Maciej, Publiczne Gimnazjum w Strzelcach.

 

Drużynowo szkoły podstawowe:

 1. Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie,
 2. Szkoła Podstawowa  Imielno,
 3. Szkoła Podstawowa w Micinie.

 

Gimnazjum:

 1. Gimnazjum w Strzelcach,
 2. Gimnazjum w Ostrowach,
 3. Gimnazjum w Byszewie.

 

Nagrody wręczyli w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Piotr Sikorski, w imieniu Prezydenta Miasta Kutno, Pan Cezary Figura oraz grono pedagogiczne.

Głównym celem zawodów jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez popularyzowanie znajomości przepisów i zasad bezpieczeństwa poruszania się po drogach. 

 
Debata społeczna w Żychlinie Drukuj

17 kwietnia 2013 roku w budynku  Urzędu Gminy w Żychlinie przy ulicy Barlickiego odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie działania Komisariatu Policji w Żychlinie.

W debacie z mieszkańcami gmin Żychlin, Oporów, Bedlno wzięli udział: Burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak  oraz jako gospodarze spotkania, policjanci Komisariatu Policji w Żychlinie i Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

         Image

Spotkanie rozpoczął Komendant Komisariatu mł.insp. Jarosław Zieliński, który po przywitaniu przybyłych mieszkańców, przedstawił analizę stanu bezpieczeństwa dotyczącą zdarzeń kryminalnych. Następnie głos zabrał  zastępca Komendanta Komisariatu podkom. Rafał Towalski, który przedstawił zmiany dotyczące rejonów służbowych dzielnicowych oraz procedury związane z przemocą w rodzinie. Kolejna analiza dotyczyła zagadnień związanych z ruchem drogowym, którą omówił Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy nadkom. Piotr Sikorski.

        Image  

 W dalszej części spotkania głos zabrał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie nadkom. Zbigniew Gruszczyński, odpowiadając m.in. na pytania zgromadzonych mieszkańców.

         Image 

Całą debatę podsumował Burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak, który zauważył potrzebę organizowania kolejnych tego typu spotkań.

 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 884
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy