Strona główna arrow Aktualności
piątek, 06 maj 2016
 
 
Aktualności


Zabezpieczono papierosy i alkohol bez akcyzy Drukuj

W mieszkaniu 47-letniej mieszkanki gminy Kutno policjanci ujawnili nielegalne papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy.  

15 marca 2013 roku około godziny 20.15 po uzyskanej informacji policjanci Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą kutnowskiej komendy dokonali przeszukania mieszkania w miejscowości Gołębiewek w gminie Kutno. Na terenie posesji 47-letniej kobiety stróże prawa zabezpieczyli 2310 paczek papierosów oraz 55 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym kobiecie za popełnione przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności. 

   Image

 
Ukradli konsolę do gier Drukuj

ImageKutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży konsoli do gier na szkodę mieszkańca Kutna. Sprawcom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło 12 marca 2013 roku około godziny 13.00 przy ulicy Barcewicza w Kutnie. Dwaj sprawcy, mieszkańcy Kutna umówili się przez internet w rejonie Parku Wiosny Ludów z właścicielem konsoli do gry celem jej zakupu. Podczas spotkania oszuści oświadczyli, że sprawdzą grę w mieszkaniu w pobliskiej kamienicy. Sprzedający został w tym czasie pod domem. Gdy mężczyźni nie wracali z zabraną konsolą o całym zdarzeniu poszkodowany poinformował kutnowskich policjantów. Mundurowi podczas patrolu ulicy Matejki zauważyli dwóch młodych ludzi, których natychmiast zatrzymano. Mieszkańcy Kutna w wieku 20 i 18 lat przyznali się do dokonania kradzieży. U jednego z nich znaleziono skradzioną konsolę.  Sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Już następnego dnia amatorzy cudzej własności usłyszeli zarzuty kradzieży, za co polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat pięciu. 

 
Weekend nietrzeźwych kierujących Drukuj

ImageW miniony weekend kutnowscy policjanci zatrzymali aż 12 nietrzeźwych kierujących. Dziesięciu sprawców odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości pojazdami mechanicznymi. Zatrzymanym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Dwie osoby usłyszą zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości rowerami. Grozi im kara do roku pozbawienia wolności. Jeden z kierujących dodatkowo odpowie za niestosowanie się do orzeczenia wydanego przez Sąd dotyczącego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie za niestosowanie się do wyroku sądowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Rekordzista zatrzymany 8 marca 2013 roku około godziny 3.00 w Kutnie przy ulicy Warszawskie Przedmieście miał prawie 2,6 promila alkoholu w organizmie. 30-letni  mieszkaniec powiatu nakielskiego kierował samochodem audi. Również 8 marca około godziny 17.45 w Kutnie przy ulicy Skłodowskiej policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 29-letniego mieszkańca Kutna, który jechał volkswagenem golfem mimo prawomocnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi wydanego przez Sąd Rejonowy w Kutnie. Mężczyzna miał prawie 1,7 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności. 

 
Tymczasowo aresztowany za rozbój Drukuj

Żychlińscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu kutnowskiego, który dokonał rozboju zabierając pokrzywdzonemu telefon komórkowy. 06 marca Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 2 marca około godziny 21.00 w Żychlinie przy ulicy Plac Wolności. Nieznany sprawca uderzył kilkukrotnie pięściami i kopał 20-letniego mieszkańca powiatu gostynińskiego a następnie zabrał mu telefon komórkowy. Pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci obrzęku twarzy i otarć naskórka. Sprawą rozboju zajęli się żychlińscy policjanci. Śledczy ustalili, że sprawcą jest, znany funkcjonariuszom za podobne przestępstwa 18-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Młody człowiek został zatrzymany 04 marca 2013 roku. Usłyszał zarzuty rozboju. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 06 marca Sąd Rejonowy w Kutnie na wniosek Prokuratury zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. 

   Image

 
Nietrzeźwy kierujący sprawcą wypadku Drukuj

ImageKutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Sprawca wypadku 37-letni mieszkaniec Kutna miał 2, 4 promila alkoholu w organizmie. Pięć osób z tego zdarzenia zostało odwiezionych do kutnowskiego szpitala. Droga krajowa przez trzy godziny była zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy.

Do wypadku doszło 05 marca 2013 roku około godziny 18.40 na drodze krajowej numer 60 w miejscowości Holendry na odcinku pomiędzy Kutnem a Gostyninem. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem 37-letni mieszkaniec Kutna będąc w stanie nietrzeźwym na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem toyota avensis. W wyniku zdarzenia kierujący pojazdami oraz trzech pasażerów, trafiło do kutnowskiego szpitala. Powstałe w wyniku wypadku obrażenia wewnętrzne nie zagrażają bezpośrednio ich życiu i zdrowiu.

Szczegóły zdarzenia będą wyjaśniać kutnowscy policjanci. 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 861
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy