Strona główna arrow Aktualności
wtorek, 13 październik 2015
 
 

 

 http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/wstap.jpg

Aktualności


Zmarła piesza potrącona na przejściu Drukuj

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 9 marca po godzinie 17:30 w Kutnie. Z dotychczasowych ustaleń wynika że 19-letni kierujący samochodem kia na ulicy Grunwaldzkiej nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na oznakowanym przejściu dla pieszych kobiecie i potrącił ją. 72-latka została przewieziona do szpitala. Mimo udzielonej pomocy medycznej zmarła.

 
Zatrzymany z kontrabandą Drukuj

ImagePrawie 30 000 paczek papierosów nielegalnego pochodzenia ujawnili kutnowscy policjanci, które przewoził 35-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego, na jaką w tym przypadku narażony został Skarb Państwa oszacowana została na kwotę przeszło 379 tysięcy złotych.

Do zatrzymania doszło 09 marca około godziny 6.30 na terenie gminy Krzyżanów. Policjanci z kutnowskiej drogówki zauważyli jadącego w ich stronę dostawczego mercedesa. Na wydane polecenia zatrzymania się kierujący nie reagował i wyraźnie przyspieszył. Policjanci podjęli pościg.  W miejscowości Krzyżanówek doszło do zatrzymania pojazdu. Sprawca podjął jeszcze próbę ucieczki wybiegając z samochodu. Został zatrzymany i obezwładniony. Posiadał przy sobie niebezpieczne narzędzie w postaci kastetu. Uciekinierem okazał się 35-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Po sprawdzeniu w bazie informatycznej mundurowi ustalili, że jest osobą poszukiwaną listem gończym przez Prokuraturę Okręgową  w Łodzi. Podczas kontroli pojazdu stróże prawa ujawnili 31 worków, w których znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy. W sumie zabezpieczono prawie 30 000 paczek papierosów.

Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego, na jaką w tym przypadku narażony został Skarb Państwa oszacowana została na kwotę przeszło 379 tysięcy złotych.Zatrzymanemu grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

    Image

 
Nie pal - odświeżamy nasze miasta Drukuj

Komenda Powiatowa Policji w Kutnie przystąpiła do ogólnopolskiego projektu pod nazwą "Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)." Głównym celem tego projektu jest ochrona zdrowia mieszkańców powiatu kutnowskiego przed szkodliwym działaniem dymu tytoniowego.

Podjęte działania mają zwiększyć wiedzę i świadomość społeczną o szkodliwości palenia tytoniu oraz wzmocnić realizację Ustawy z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. 

Pod koniec 2011 roku zorganizowano spotkanie, w którym uczestniczyli reprezentanci Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Policji w Kutnie i Straży Miejskiej. Przedstawiono na nim cele i założenia projektu. Omówiono również zakres współpracy oraz plan działań na rok 2012. Zgodnie z harmonogramem zawartego porozumienia funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej w najbliższym czasie będą intensywniej sprawdzać czy przestrzegany jest zakaz palenia wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych. Łamiący przepisy mogą spodziewać się kar w postaci wysokich grzywien. Podczas działań mundurowi będą rozdawać również ulotki dotyczące szkodliwości palenia tytoniu.

  Image 

 
Pobili nieletnich odpowiedzą przed sądem Drukuj

ImageFunkcjonariusze Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali dwóch sprawców w wieku 18 i 14 lat, którzy pobili dwóch nieletnich. Dorosłemu sprawcy grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Nieletnim natomiast zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Zdarzenie miało miejsce 29 lutego około godziny 14.00 przy ulicy Łukasińskiego w Żychlinie. Do grupy młodzieży wychodzącej z gimnazjum podeszli dwaj sprawcy, którzy zaczęli bić dwóch 15-latków. Poszkodowani doznali niegroźnych dla życia obrażeń ciała. Całe zajście zaobserwowali policjanci ze znajdującego się obok budynku komisariatu. Stróże prawa natychmiast zareagowali. Sprawcy zostali zatrzymani. Byli oni tak zaskoczeni szybką reakcją policjantów, że nie podjęli nawet próby ucieczki. Po wylegitymowaniu okazało się, że jeden z nich jest nieletni. 14-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Zajmie się nim Sąd Rodzinny. Drugi sprawca również był nietrzeźwy. Policjanci ustalili, że miał prawie jeden promil alkoholu w organizmie. 18-latkowi przedstawiono zarzuty pobicia. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 

 
Śmiertelny wypadek w Mnichu Drukuj

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej nr 2123, gdzie kierująca poniosła śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło 29 lutego około godziny 6.30 w miejscowości Mnich na terenie gminy Oporów. Z wstępnych ustaleń wynika, że 35-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego nie zapanowała nad pojazdem fiatem punto, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. W wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej jednostki prowadzą postępowanie w tej sprawie.

     Image

 

 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 746
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy


 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/stopagresjidrogowej.jpg