Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 23 listopad 2014
 
 
Aktualności


Zdarzenie drogowe w Nowych Kterach Drukuj

04 września około godziny 22.50 w Nowych Kterach na terenie gminy Krzyżanów doszło do zdarzenia drogowego z nietrzeźwym kierującym. 24-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierując polonezem z czwórką pasażerów, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w wystający ścięty pień drzewa.

W wyniku zdarzenia ucierpiało troje pasażerów. Najpoważniejsze urazy doznała 19-letnia młoda dziewczyna, która z raną głowy została przewieziona do szpitala w Zgierzu. Kierowca podczas jazdy był w stanie nietrzeźwym, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po raz kolejny policjanci apelują do kierujących o zachowanie trzeźwości, szczególnej ostrożności i ścisłe stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym.

 
Postrzelone dziecko z wiatrówki Drukuj

2 września około godziny 16.00 na terenie gminy Nowe Ostrowy doszło do zdarzenia, w którym nieletnia dziewczynka postrzeliła swojego brata z wiatrówki.

10-letnia dziewczynka  z  garażu wzięła bez wiedzy rodziców wiatrówkę i podczas zabawy na terenie posesji, postrzeliła w brzuch swojego 6-letniego brata. Rodzice w tym czasie przebywali w domu.  Poszkodowanemu dziecku udzielono pomocy medycznej w szpitalu w Kutnie. Ponieważ rana brzucha okazała się poważna zostało ono przetransportowane helikopterem do szpitala w Łodzi.  Stan pokrzywdzonego jest stabilny.  Policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach prowadzą czynności zmierzające do ustalenia czy na dany model broni potrzebne jest zezwolenie oraz czy miejsce przechowywania wiatrówki było odpowiednio zabezpieczone. 

 
Pobili obcokrajowców Drukuj

Kutnowscy policjanci ustalili sprawców pobicia dwóch obywateli Czech. Mieszkańcy powiatu kutnowskiego otrzymali zarzuty pobicia, za co grozi im do trzech lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 01 września tuż po północy w centrum miasta. Dwaj obywatele Czech przebywający czasowo w Kutnie, zostali zaczepieni przez grupę agresywnie zachowujących się młodych ludzi. Awanturnicy oświadczyli, że jeśli cudzoziemcy nie kupią im alkoholu, może im się stać coś złego.  Wymiana zdań zakończyła się dotkliwym pobiciem cudzoziemców. Kutnowscy policjanci po zebranych materiałach dowodowych wytypowali sprawców. Trzech młodych mieszkańców powiatu kutnowskiego w wieku 18, 22 i 24 lata otrzymało już zarzuty pobicia, za co grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Wszyscy znani są kutnowskim stróżom prawa. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.

        Image

 
Jedynka zablokowana Drukuj

31 sierpnia na drodze krajowej numer 1 w rejonie miejscowości Ostrowy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Przez kilka godzin droga była częściowo zablokowana. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.

Do zdarzenie doszło około godziny 14.15. Kierujący ciężarowym volvo, mieszkaniec powiatu łęczyckiego jadąc od strony Włocławka w kierunku Krośniewic z nieustalonych do tej pory przyczyn zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, następnie wjechał do rowu i uderzyła w drzewo. W wyniku tego manewru kierujący skodą roomster jadący z przeciwka, swoim pasem ruchu, w celu uniknięcia zdarzenia z samochodem ciężarowym wjechał do pobliskiego rowu. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał 34-latek kierujący ciężarówką, który w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala w Łodzi, pasażerka volvo, kierowca skody oraz jego pasażer. Policjanci będą wyjaśniać przyczyny zaistniałego zdarzenia drogowego.

          Image

 
Okradali automaty do gier Drukuj

Policjanci z Komisariatu w Krośniewicach zatrzymali włamywaczy, którzy dokonywali kradzieży pieniędzy znajdujących się wewnątrz maszyn do gier losowych. Mieszkańcy powiatu kutnowskiego przyznali się do popełnionych czynów. Za kradzież z włamaniem grozi im do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 W okresie pomiędzy 04 lipca, a 25 sierpnia 2011 roku na terenie działania Komisariatu Policji w Krośniewicach doszło do sześciu kradzieży z włamaniem do maszyn do gier losowych znajdujących się w lokalu w centrum miasta. W każdym z wymienionych przypadków włamywacze po uprzednim oderwaniu kłódek zabezpieczających maszyny, z ich wnętrza zabierali kasetki z zawartością pieniędzy. Właściciel obiektu oszacował straty powstałe w wyniku włamań na kilka tysięcy złotych.

W toku zgromadzonych materiałów śledczy z Krośniewic ustalili, że sprawcą kradzieży gotówki jest 21-letni mieszkaniec gminy Krośniewice, który przyznał się do zarzucanych mu czynów. Podczas dalszych czynności okazało się, że w dwóch przypadkach włamywaczowi pomagali inni mężczyźni. Funkcjonariusze ustalili, że są nimi mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku, 19, 20 i 24 lata, którzy również przyznali się do popełnionych przestępstw. 30 sierpnia cała czwórka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

        Image       

 

 

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 670
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy