Strona główna arrow Aktualności
środa, 03 wrzesień 2014
 
 
Aktualności


Uratował tonącego Drukuj

Alkohol i brak zdrowego rozsądku to najczęstsze przyczyny utonięć, do jakich dochodzi w upalne dni na niestrzeżonych kąpieliskach wodnych. Tym razem o wielkim szczęściu może mówić mieszkaniec Kutna, który chcąc popływać w wyrobisku pożwirowym o mało nie przypłacił tego własnym życiem. Na szczęście z pomocą przyszedł przypadkowy świadek zdarzenia, który dzięki bohaterskiej postawie uratował tonącego mężczyznę.

10 lipca około 14.45 policjanci z komisariatu w Krośniewicach interweniowali na terenie byłej żwirowni w miejscowości Grodno II w gminie Nowe Ostrowy. Na miejscu działał już zespół pogotowia ratunkowego prowadzący reanimację mężczyzny. Ustalono, iż niedoszłym topielcem jest 45-letni mieszkaniec Kutna. Jego znajoma w rozmowie z funkcjonariuszami stwierdziła, że kolega wcześniej spożywał alkohol, po czym postanowił popływać w zbiorniku byłej żwirowni. Wówczas nagle zniknął pod taflą wody. Na pomoc wskoczył inny mężczyzna, który odholował  tonącego do brzegu i podjął reanimację. Po przywróceniu akcji serca 45-latek został śmigłowcem przetransportowany do szpitala.

 

 
Odpowie za próbę przekupstwa Drukuj

Image9 lipca przed 19.00 dyżurny Komisariatu Policji w Żychlinie został powiadomiony przez jeden z patroli o nietrzeźwym kierującym, który usiłować skorumpować mundurowych.

37-latek z trudem kierował oplem. Został zatrzymany do kontroli na ulicy Łukasińskiego. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile. Próbując uniknąć utraty prawa jazdy i sprawy karnej za prowadzenie w stanie nietrzeźwości usiłował wręczyć policjantom 100 złotych łapówki w zamian za odstąpienie od czynności.  Trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy dwa zarzuty za, które grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 
Odpowiedzą za pobicie Drukuj

Sprawne działania funkcjonariuszy SOK i późniejsze czynności z udziałem policjantów doprowadziły do przedstawienia zarzutów pobicia dwóm mieszkańcom Warszawy.

8 lipca około 18.15  policjanci zostali powiadomieni o wydarzeniach, które miały miejsce w pociągu relacji Świnoujście –Kraków. Pomiędzy podróżnymi jadącymi w jednym przedziale doszło do sprzeczki. Kiedy 73-latek zwrócił uwagę awanturnikom na ich niestosowne zachowanie został pobity. Na stacji w Kutnie napastnicy wysiedli. Informacja został przekazana funkcjonariuszom Służby Ochrony Kolei, którzy szybko zlokalizowali podejrzewanych w okolicach dworcowego tunelu. Tam też zostali przekazani w ręce policjantów. Agresywnymi podróżnikami okazali się dwaj mieszkańcy Warszawy w wieku 30 lat. Obaj byli nietrzeźwi. Badanie wykazało w ich organizmach 2,3 promila i blisko promil. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia przedstawiono im zarzuty pobicia za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 
KOMISARZ BŁYSK CZEKA NA WAKACYJNE ZDJĘCIA Drukuj

ImageSerdecznie zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu fotograficznego pt. „Bezpieczny Wypoczynek”. Adresatem konkursu są dzieci i młodzież – przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Powyższa inicjatywa wpisuje się w projekty profilaktyczne: „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”, kampanię społeczną „Wspólne Osiedla” oraz „Kibicuj Bezpiecznie”. Organizatorami tego przedsięwzięcia są: Wydział Prewencji KWP w Łodzi oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Współorganizatorami są: Urząd Marszałkowski w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne, Łódzka Grupa Wojewódzka IPA. Celem naszego projektu jest propagowanie bezpieczeństwa w trakcie wakacji oraz w życiu codziennym. Oprócz promowania bezpiecznych form wypoczynku proponujemy, aby zdjęcia przedstawiały pracę różnych służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo. Ponadto zachęcamy do przesyłania zdjęć propagujących bezpieczne kibicowanie w trakcie różnego typu przedsięwzięć sportowych organizowanych w miejscach wypoczynku. Materiał można przesyłać wyłącznie w formie elektronicznej na adres; poczta@komisarz-blysk.pl z podaniem danych zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie www.komisarz-blysk.pl   do 30 września 2011 r. Wszystkie nadesłane do nas fotografie będą sukcesywnie zamieszczanie na platformie do prezentacji zdjęć pod adresem www.konkurs.komisarz-blysk.pl/index.html Regulamin tego przedsięwzięcia wraz z banerem reklamowym można pobrać ze strony www.komisarz-blysk.pl 

 
Konkurs plastyczny Drukuj

Image„Zdrowo i bezpiecznie na wakacjach”- pod takim hasłem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kutnie - Oświata Zdrowotna i Promocja Zdrowia oraz Komenda Powiatowa Policji w Kutnie organizuje konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku 7-14 lat.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy na temat zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas wakacji, kształtowanie prawidłowych zachowań w celu zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia i zachowań prozdrowotnych, dostarczenie wiedzy na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu i higieny podczas spożywania posiłków, popularyzowanie aktywności fizycznej jako metody spędzania czasu wolnego, kształtowanie odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo oraz za bezpieczeństwo innych osób.

Tematem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej - promującej zdrowy i bezpieczny styl życia podczas wakacji

Bliższe informacje na temat konkursu można uzyskać na stronie internetowej:

                                 http://www.pis.lodz.pl/kutno/regulamin121.pdf
 
<< « start < wstecz 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 379 - 387 z 650
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy