Strona główna arrow Aktualności
sobota, 28 maj 2016
 
 
Aktualności


W Żychlinie dzień dziecka z profilaktyką Drukuj

Burmistrz Gminy Żychlin, Żychliński Dom Kultury, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Żychlinie oraz Komenda Powiatowa Policji w Kutnie zapraszają na piknik profilaktyczny z okazji Dnia Dziecka.

1 czerwca 2016 roku w godzinach od 10.00 do 18.00 w Żychlinie będzie można wziąć udział z pikniku profilaktycznym. Program imprezy przewiduje szereg atrakcji. Punktualnie o godzinie 12.00 podobnie jak w całym kraju, zostanie wybita odezwa „Rytm wolnych serc”. Uczestnicy będą mogli wspólnie przez 60 sekund wybić rytm własnego serca. Serca wolnego od uzależnień, przemocy i obojętności dla drugiego człowieka. Serca ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Jest to program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a TY” prowadzony od 2007 roku.

Organizatorzy serdecznie zapraszają na piknik.

Szczegóły na plakacie. 

                         Image

 
Kolejny długi majowy weekend - 2016 Drukuj

ImageWkrótce rozpocznie się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast, będą też zdecydowanie reagować na łamanie prawa, zwłaszcza w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym użytkownikom dróg.

Policjanci o ostrożność apelują zwłaszcza 26 maja 2016, kiedy w Boże Ciało wierni będą uczestniczyć w procesjach najczęściej przemieszczających po drogach publicznych.
Policyjne patrole będą obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. W przypadku tworzenia się korków policjanci będą kierowali ruchem i organizowali objazdy. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania. Będą kontrolować samochody ciężarowe pod względem zasadności przejazdu podczas obowiązywania ograniczeń w ruchu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

Policjanci przypominają, że wybierając się w dalszą podróż należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Przypominają też, że najbezpieczniejszy kierowca to kierowca wypoczęty i skoncentrowany, co w odniesieniu do koncentracji nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza jeśli w samochodzie podróżuje cała rodzina. 

Rozsądnie należy także wybierać miejsce na postój. Powinien to być to raczej parking a nie miejsce przygodne. Po zmierzchu na postój należy wybierać miejsca oświetlone, najlepiej w pobliżu czynnych obiektów, takich jak stacje paliwowe, motele itp. Wysiadając z samochodu, nawet na chwilę, należy go zamknąć i zabrać wartościowe przedmioty, a już pod żadnym pozorem nie zostawiać ich na wierzchu.

Miłośnikom wycieczek rowerowych funkcjonariusze przypominają o odpowiednim, bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz właściwym oświetleniu roweru. Warto zadbać również o elementy odblaskowe na ubiorze. Im lepiej widoczny rowerzysta, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że nie zostanie on w porę dostrzeżony przez kierującego samochodem. Policjanci uprzedzają także, że nietrzeźwi rowerzyści spotkają się z równie stanowczą reakcją jak nietrzeźwi kierowcy samochodów. Nietrzeźwy rowerzysta jest potencjalną ofiarą wypadku a w razie zatrzymania do kontroli prawo jazdy traci tak samo szybko jak kierowca samochodu.

W ubiegłym roku w okresie od 3 do 7 czerwca 2015 roku (5 dni) w woj. łódzkim doszło do 58 wypadków, w których zginęło 9 osób a 62 zostały ranne. Policjanci zatrzymali  także 157 kierujących pod wpływem alkoholu.

 
Zdarzenie na szlaku kolejowym Drukuj

ImageKutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 21 maja 2016 roku o godzinie 11.20 w miejscowości Krzewie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pociąg relacji Berlin – Warszawa najechał na przechodzącą w niedozwolonym miejscy kobietę z rowerem. W wyniku odniesionych ran 55-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego poniosła śmierć na miejscu. Maszynista był trzeźwy. Ruch pociągów odbywał bez większych zakłóceń po drugim wolnym torze.

 

 
Rozbój w Parku Traugutta Drukuj

Kutnowscy policjanci prowadzą pod nadzorem prokuratury śledztwo w sprawie rozboju, który miał miejsce w Parku Traugutta. Sprawca został zatrzymany w bezpośrednim pościgu przez policjantów. Usłyszał zarzuty w warunkach recydywy zagrożone karą do 15 lat pozbawienia wolności.

19 maja 2016 roku o godzinie 23.40 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w rejonie Parku Traugutta 23-letni mieszkaniec Kutna został uderzony w tył głowy przez nieznanego sprawcę. Napastnik miał grozić poszkodowanemu, następnie siłą wyrwał mu z rąk plecak i uciekł w nieznanym kierunku. Na miejsce interwencji dyżurny skierował patrole policjantów. Dzięki dokładnemu opisowi wyglądu sprawcy już po kilku minutach był on w policyjnym radiowozie. Mężczyzna został zauważony w rejonie Kutnowskiego Domu Kultury. Na widok policjantów podjął próbę ucieczki. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec Kutna. Wcześniej karany za podobne przestępstwa. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. 20 maja 2016 roku usłyszał prokuratorskie zarzuty dokonania rozboju w warunkach recydywy. Za ten czyn grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Do sądu skierowano wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. 

 
Jelonek na autostradzie Drukuj

ImageNietypową interwencję przeprowadzili kutnowscy policjanci. Po autostradzie A-1 biegał młody jelonek. Szybkie działanie służb zapobiegło realnemu zagrożeniu dla uczestników ruchu drogowego.

 

19 maja 2016 roku o godzinie 13.00 oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał informację, że w rejonie 240 kilometra autostrady A-1, po pasie ruchu biega młody jelonek. Zwierzę stanowiło realne zagrożenie dla jadących autostradą pojazdów. Na miejsce dotarli policjanci kutnowskiej drogówki, którzy wspólnie z pracownikami obsługi technicznej zagonili jelonka na pobocze drogi. Zwierzę nie mogło opuścić terenu autostrady z uwagi na siatkę ogrodzeniową. Na szczęście jednemu z policjantów udało się złapać wystraszonego i zmęczonego jelonka za poroże. Pracownik służby technicznej przeciął ogrodzenie i zwierzak bezpiecznie pobiegł w kierunku pobliskiego lasu. Nie trudno sobie wyobrazić, co by się stało gdyby jelonek doprowadził do zdarzenia drogowego. 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 870
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy