Strona główna arrow Aktualności
czwartek, 30 październik 2014
 
 
Aktualności


ZATRZYMANI SPRAWCY ROZBOJU Drukuj

Kutnowscy policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn, którzy pobili 32-latka zabierając mu telefon komórkowy. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

25.10.2014 roku około godziny 03:45 w Kutnie przy ulicy 29 Listopada do patrolu nieumundurowanych policjantów zgłosił się mężczyzna, który oświadczył, że kilkanaście minut wcześniej grupa około 7-8 mężczyzn siłą, bijąc go zabrała mu telefon komórkowy. Na podstawie podanych rysopisów sprawców i ich ubioru w wyniku penetracji terenu funkcjonariusze zatrzymali 5 podejrzanych o rozbój. Wszyscy to mężczyźni w wieku 18 i 19 lat. Byli nietrzeźwi. 27 października 2014 roku Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres jednego miesiąca. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
 
Wpadł z kontrabandą Drukuj
Podczas kontroli drogowej policjanci zabezpieczyli ponad pół tony tytoniu oraz 3800 paczek papierosów bez akcyzy
 
 Image
 
. 20 października 2014 roku około godz. 9:00 w miejscowości Adamowice policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy powiatowej zatrzymali samochód dostawczy citroen jumper, który przekroczył dozwoloną prędkość.
W trakcie kontroli okazało się, że kierujący citroenem 21-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego przewoził w samochodzie kontrabandę. Policjanci znaleźli 34 worki z tytoniem o łącznej wadze 505 kg i 3840 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Straty budżetu państwa oszacowano na ponad 412 tys. złotych. 21-latek usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego, za co grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Czytaj całość...
 
II turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie Drukuj
W Dniu 18 października w krośniewickiej hali sportowej odbył się II Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie który Patronatem honorowym objęła Burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman.  W turnieju udział wzięli drużyny z Komend Powiatowych Policji w Łęczycy, Poddębicach, Łasku, Łowiczu, reprezentacje powiatowe IPA Kutno, Bełchatów i Opoczno oraz z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. W turnieju rozegrano 16 meczy w których obsługę sędziowską zapewnili sędziowie ŁZPN-u: Andrzej Marczak i Tomasz Garwicki.
 II Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie wygrali reprezentanci KP PSP Kutno II miejsce przypadło KPP Łask, a najniższy stopień podium przypadł IPA Kutno.
 
Image 
 
Wyniki rywalizacji drużyn

Rozgrywki grupowe

Łęczyca-Poddębice 1-0
Bełchatów – łask 1-2
PSP Kutno – Opoczno 4-0
Bełchatów – Kutno 0-2
Poddębice – Opoczno 0-0
Łask – Łowicz  1-0
Łęczyca – Opoczno 0-1
©Bełchatów – Łowicz 2-2
Poddębice – PSP Kutno 0-5
Łask – Kutno 1-1

Półfinały

Łęczyca – Łask 1-1 (karne 1-2)
Kutno – PSP Kutno 0-1

III Miejsce

Kutno – Łęczyca 2-2 ( Karne 3-1)

FINAŁ

Łask –PSP Kutno 1-2

Image 
 
Image 
 
 

 

 
Zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem Drukuj

Kutnowscy Policjanci w minionym tygodniu zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem. Pierwszy z nich w dniu 14.10 2014 około godziny 19;00 po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń dokonał kradzieży paliwa  około 35 litrów z samochodu ciężarowego należącego do jego pracodawcy. Mężczyzna 48 letni mieszkaniec pow. Kutnowskiego został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Rewiru dzielnicowych KPP w Kutnie i Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego, przyznał się do popełnionego czynu. Następne zdarzenie do którego doszło w  dniu 15 października 2014 roku na ul. 29-go listopada w godzinach południowych mężczyzna po pokonaniu zabezpieczenia drzwi do mieszkania ukradł telewizor marki LG. Wartość strat około 900 zł. Policjanci KPP w Kutnie ustalili sprawcę  który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Kutnie. W dniu 16. 10. 2014 roku Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego do którego w miejscowości Kuczków. Sprawca 26 letni mieszkaniec naszego powiatu po pokonaniu zabezpieczeń skradł elementy metalowe powodując straty w wysokości 30 zł. Osoby odpowiedzą za popełnienie przestępstwa z art. 279 § 1 k.k. grozi im od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Zatrzymany sprawca włamania do piwnicy Drukuj

Kutnowscy kryminalni ustalili sprawcę włamania do piwnicy w bloku wielorodzinnym. 21-letni mieszkaniec Kutna odpowie za kradzież dwóch rowerów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

15 października 2014 roku do kutnowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała o włamaniu do piwnicy w bloku znajdującym się przy ulicy Staszica. Sprawca dostał się do wnętrza piwnicy wyrywając zawiasy z drzwi. Z pomieszczenia zabrał dwa rowery. Łączna wartość strat wyniosła 1100 złotych. Sprawą zajęli się kutnowscy kryminalni. Policjanci szybko wytypowali sprawcę włamania. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Kutna, który wcześniej był już notowany za podobne przestępstwa.

Za kradzież w włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 664
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy