Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 02 maj 2016
 
 
Aktualności


Pijani bez kasku na motocyklu Drukuj

ImageDzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kutnie w pościgu zatrzymali motocyklistę. 29-latek oraz jego pasażer byli pod wpływem alkoholu.

29 kwietnia 2016 roku o godzinie 8.00 w miejscowości Długołęka dzielnicowi próbowali zatrzymać do kontroli drogowej motocykl wsk. Kierujący oraz pasażer nie mieli na głowach kasków ochronnych. Mimo dawanych sygnałów motocyklista nie zatrzymał się. Podjął próbę ucieczki, która zakończyła w momencie, gdy chciał skręcić na teren prywatnej posesji i przewrócił motocykl. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec gminy Gostynin. Mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, miał 3,5 promila alkoholu w organizmie oraz wykroczenia, braku kasku i przewożenie osoby w stanie nietrzeźwości na motocyklu. Pasażer, 24-letni mieszkaniec gminy Gostynin poniesie karę za brak kasku i używanie słów wulgarnych.

 

 

 
Bezpieczny majowy weekend 2016 Drukuj

ImageZbliża się długi majowy weekend. Jest to okres wytężonej pracy dla wszystkich policjantów, którzy jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem kierowców oraz osób wyjeżdżających na wiosenny wypoczynek. Już teraz policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą, rozwagę na drodze planowanie celu podróży, jej przebiegu i odpoczynków oraz odpowiednie przygotowanie auta przed wyjazdem.

W najbliższy piątek większość z nas rozpocznie tzw. długi majowy weekend. Okres ten sprzyja dalekim wyjazdom, spacerom, a także odwiedzaniu krewnych i znajomych, co z pewnością przełoży się na zwiększenie natężenia ruchu na drogach. Już od 29 kwietnia do 3 maja policjanci w całym kraju czuwać będą nad naszym bezpieczeństwem w ramach działań pn. Bezpieczny weekend majowy 2016. Kierowcy muszą zwracać uwagę na wiosenną, często kapryśną aurę, która nie zawsze będzie sprzyjała bezpiecznym podróżom.

Poza nadzorem nad płynnością ruchu drogowego policjanci będą też stosować represje karne wobec osób naruszających przepisy prawa o ruchu drogowym. W szczególności stanowcze interwencje podejmować będą wobec kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość główna przyczynę wypadków drogowych, nie stosujących się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, nieudzielających pierwszeństwa przejazdu lub nieprawidłowo wyprzedzających inne pojazdy. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz to czy najmłodsi pasażerowie pojazdów przewożeni są w urządzeniach bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze już teraz przypominają, że w okresie długiego weekendu będą obowiązywały ograniczenia w ruchu dla ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton i tak:

- 30 kwietnia w godzinach 18-22

- 1 maja w godzinach 8-22

- 2 maja w godzinach 18-22

- 3 maja w godzinach 8-22

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych ! - brak pośpiechu, koncentracja, bezwzględna trzeźwość i życzliwość to nie tylko puste słowa.

 
Policjanci odzyskali skradziony rower Drukuj

Kutnowscy kryminalni odzyskali skradziony rower. Ustalony sprawca odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 24 na 25 kwietnia 2016 roku przy ulicy Reja nieznany sprawca w zaparkowanym renault megane wybił tylną szybę i z samochodu ukradł rower górski wartości około 1500 złotych. Sprawą zuchwałej kradzieży zajęli się kutnowscy policjanci. Już w dniu zgłoszenia kryminalni w jednym z kutnowskich lombardów znaleźli skradziony rower. Osoba, która go tam wstawiła znana była kutnowskim stróżom prawa. 22-letni mieszkaniec Kutna wcześniej był już notowany za kradzieże. 26 kwietnia został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzuty, za które polskie prawo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

 
Uciążliwe jazdy po lasach Drukuj

W sezonie letnim częstym zjawiskiem jest poruszanie się quadami i motocyklami po terenach leśnych.  Niestety w dużej mierze kierujący dopuszczają się w ten sposób do łamania prawa, niszczenia zasiewów i roślinności leśnej. Jest to również  zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu lądowym. W związku z powyższym w dniach 23 i 24 kwietnia kutnowscy policjanci przeprowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla mienia oraz osób przebywających na terenie kompleksów leśnych powiatu kutnowskiego. W działaniach udział wzięli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, Komisariatu Policji w Krośniewicach oraz  Służba Leśna. W wyniku działań policjanci przeprowadzili 11 interwencji, zatrzymano 1 sprawcę przestępstwa – nietrzeźwy kierujący, ujawniono 11 wykroczeń. Dokonano kontroli 16 osób kierujących pojazdami. Działania te kutnowscy policjanci będą prowadzić systematycznie w celu wyeliminowania naruszania przepisów prawa przez kierujących.

 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Drukuj

W dniach 21 i 22 kwietnia 2016 roku odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. 18 drużyn szkół podstawowych z powiatu kutnowskiego zmagało się w powyższych eliminacjach na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Kutnie,  natomiast na terenie Gimnazjum nr 1 w Kutnie 7 drużyn  ze szkół gimnazjalnych przystąpiło do turnieju. Każda drużyna musiała zaliczyć test wiedzy o ruchu drogowym, pokonać tor przeszkód na rowerze oraz wykonać zadanie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Kutnie, natomiast wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum w Krzyżanowie.

Image

Zwycięskie drużyny otrzymały  puchary oraz statuetki ufundowane przez Prezydenta Miasta Kutna. Każdy z uczestników który stanął na podium   otrzymał symboliczne nagrody oraz dyplomy. Drużyny, które zajęły pierwsze miejsca będą reprezentowały nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich w Sieradzu.

 Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 856
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy