Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy Bliżej Nas

Najczęściej czytane

 1. Śmiertelny wypadek w Kutnie na ul. Grunwaldzkiej

  Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 16 października 2017 roku na ulicy Grunwaldzkiej w Kutnie. W wyniku zdarzenia na miejscu zginęła 1 osoba.

 2. Policjanci szkolili się z zakresu taktyk i technik interwencji pod okiem międzynarodowego instruktora-wykładowcy ppłk Mirosława Kuświka w stanie spoczynku.

  12 października w ramach współpracy z liceum mundurowy w Kutnie na terenie hali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty w Kutnie odbyło się szkolenie dla mundurowych. W spotkaniu wzięli udział policjanci z kutnowskiej oraz łęczyckiej komendy. Celem szkolenia było podniesienie posiadanych umiejętności poprzez wymianę wspólnych doświadczeń.

 3. MASZ PRAWO DO MEDIACJI

  Przykładem lat ubiegłych w Polsce odbędzie się już siódma edycja działań na rzecz promocji mediacji w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji oraz Tygodnia Mediacji, organizowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości we współpracy z siecią koordynatorów ds. mediacji oraz organizacjami pozarządowymi reprezentującymi m.in. środowiska mediatorów, kuratorów sądowych czy też polskiego więziennictwa.Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 19 października, a z kolei Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 16-20 października 2017 roku. Tak jak w latach ubiegłych, do włączenia się w tę inicjatywę Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło również polską Policję.

 4. Kutnowscy policjanci apelują o ostrożność na drogach

  11 października 2017 r. kutnowscy policjanci wzięli udział w konferencji naukowej w Łodzi pod tytułem „Zagrożenia w ruchu drogowym. Łódź chroni przed nadmierną prędkością”. Spotkanie zorganizowała Komenda Miejska Policji w Łodzi we współpracy z Centrum Technologii Bezpieczeństwa w Logistyce Uniwersytetu Łódzkiego.

 5. Powiatowe eliminacje Policyjnej Akademiii Bezpieczeństwa z akcentem profilaktycznym dla dzieci.

  W Szkole Podstawowej w Gołębiewku odbyły się powiatowe eliminacje do wojewódzkiego konkursu sprawności fizycznej i wiedzy o bezpieczeństwie pn: „ Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Kutno Pan Zbigniew Burzyński. Podczas eliminacji dzieci miały okazję obejrzeć pokaz profilaktyczny przygotowany przez młodzież z liceum mundurowego w Kutnie.

 6. Pirat drogowy wyprzedzał slalomem jadąc ponad 216 km /h

  Policjanci pełniący służbę na autostradach zatrzymali kierującego mercedesem, który przy bardzo złych warunkach atmosferycznych brawurowo wyprzedzał inne pojazdy. Został ukarany mandatami i punktami karnymi.

 7. Nowy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie

  Nadkomisarz Krzysztof Sztandera jest I- Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. 18 sierpnia Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński uroczyście wręczył I - Zastępcy rozkaz o powołaniu.

 8. Śmiertelny wypadek na autostradzie A1

  Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku do którego doszło 30 września na 243 km autostrady A1 w kierunku Gdańska. Na miejscu śmierć poniosły dwie osoby.

 9. Bezpieczny senior na drodze - warsztaty nt: „Bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Żychlinie

  4 października na terenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Marii Kownackiej w Żychlinie Krajowa Rada BRD przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Kutnie przeprowadziła akcję informacyjno-edukacyjną „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”.  

 10. Akcja "Bezpieczna woda"

  Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda”, skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Jej celem jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku na wodach i terenach przywodnych.

Linki

Tagi

kradzież prewencja wypadek kolejowy kradzież rozbójnicza konkurs akcyza zdarzenie drogowe ruch dorogowy sprawca włamań o piwnic nieletni bójka profilaktyka usiłowanie kradzieży rozbójniczej Turniej Na legendę dzielnicowi nietrzeźwi kierujący powdyżki MSWiA profilaktyka debata Nowy Komendant profil narkotyki wycieczka profilaktyka uroczysty apel zaginieni oszustwo włamanie odzyskany samochód rozbój ślubowanie WOŚP święto policji bezpieczeństwo kryminalne kolizja przewodnik psa wyłowione zwłoki ruch drogowy uszkodzenie mienia pobicie kradzież pojazdu Zaginniony wypadek osoba poszukiwana poszukiwany potrącenia rowerzystów po godzinach debata pies w kutnowskie komendzie

Prewencja