Strona główna arrow Aktualności
piątek, 12 luty 2016
 
 

 

 http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/wstap.jpg

Aktualności


Areszt za rozbój Drukuj

Kutnowscy policjanci zatrzymali 26-latka, który jest podejrzany o rozbój. Decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie na wniosek Prokuratury i Policji mieszkaniec Kutna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

 

6 lutego 2016 roku do oficera dyżurnego zgłosiła się mieszkanka Kutna, która oświadczyła, że jej znajomy, grożąc pobiciem, zabrał jej kartę bankomatową i próbował wypłacić pieniądze z konta. Nie doszło do tego z uwagi na brak środków pieniężnych. Gdy sprawca nie uzyskał gotówki dotkliwie pobił pokrzywdzoną. Sprawą rozboju zajęli się kutnowscy policjanci. 7 lutego 26-latek został zatrzymany. Znany jest kutnowskim stróżom prawa. Wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. Mieszkaniec Kutna usłyszał zarzuty zagrożone kara pozbawienia wolności do lat 15.

9 lutego decyzją Sądu Rejonowego w Kutnie został aresztowany na okres 3 miesięcy.
 
NOWY KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI W ŁODZI Drukuj

10 lutego 2016 roku w obecności insp. Heleny Michalak Zastępcy Komendanta Głównego Policji wprowadzono na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Inspektor Łapiński został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji. Pełniący obowiązki KWP w Łodzi insp. Tomasz Michułka z dniem 9 lutego 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu. 

W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza Garnizonu Łódzkiego oraz zaproszeni goście : Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska oraz Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski. 

                                                 Image

Insp. Andrzej Łapiński ma 44 lata. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu  w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku związany z pionem kryminalnym. Początkowo w KRP w Białymstoku później w Centralnym Biurze Śledczym KGP gdzie jako Naczelnik zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i wywiadem kryminalnym. Od października 2013 roku był Komendantem Miejskim Policji w Białymstoku a wcześniej  Komendantem Powiatowym Policji w Mońkach. Odznaczony Srebrną odznaką „Zasłużony Policjant” , Brązowym Krzyżem Zasługi , Złotą odznaką „Zasłużony Policjant” , Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” , Brązową odznaką honorową „ Podlaski Krzyż Floriański”. Ma żonę  i dwójkę dzieci.  Interesuje się informatyką.

       Image 

       Image

       Image

       Image

      Image

      Image

 

 
Zaginiony Rutkowski Przemysław Drukuj

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie poszukują zaginionego Przemysława Rutkowskiego. Młody człowiek wyszedł z domu 10 lutego 2016 roku o godzinie 6.30 i do obecnej chwili nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie powrócił do miejsca zamieszkania. 

         Image

Rutkowski Przemysław

lat. 19

zam. Kutno, ul. Matejki

Rysopis: wzrost około 180 cm, 70 kg wagi, włosy ciemne - krótkie, oczy niebieskie.

W dniu zaginięcia ubrany był : buty sportowe białe, spodnie granatowe-jeansowe, kurtka czarna ortalionowa, bluza granatowa z białymi napisami, czapka brązowa, szal czarny.

Osoby które posiadają informację na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie, ul. Toruńska 14  lub  telefonicznie na numer 997.

 

 

 
Działania Alkohol i narkotyki Drukuj

Nietrzeźwość uczestników ruchu drogowego jest jednym z najistotniejszych czynników zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Udział nietrzeźwych kierujących sprawców wypadków znajduje się od wielu lat na wysokim poziomie. Między innymi, dlatego policjanci przeprowadzają nasilone kontrole kierujących pod kątem eliminowania z ruchu drogowego jak największej liczby kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

5 lutego 2016 roku kutnowscy policjanci przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Podczas 24-godzinnej akcji zaczynającej się od godziny 6.00 mundurowi przebadali na zawartość alkoholu w organizmie 286 kierujących. Ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących rowerami znajdujących się po użyciu alkoholu oraz 1 nietrzeźwego kierującego volkswagenem golfem. 60-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego zatrzymany o godzinie 17.30 w miejscowości Godzięby miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci zapowiadają kolejne tego typu działania.

 
Areszt w związku z potrąceniem pieszego i ucieczki z miejsca wypadku Drukuj

Kutnowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zderzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 60-letni pieszy. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu.

Do wypadku doszło 2 lutego 2016 roku o godzinie 17.30 w miejscowości Raciborów. Kierujący samochodem osobowym potracił idącego jezdnią 60-letniego mężczyznę. Następnie odjechał z miejsca wypadku nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu. W wyniku zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu.

Sprawą śmiertelnego wypadku zajęli się kutnowscy policjanci. 3 lutego 2016 roku śledczy ustalili, że kierującym oplem astra biorącym udział w zdarzeniu, był 66-letni mieszkaniec Kutna. Mężczyzna po potrąceniu pieszego odjechał z miejsca wypadku i po kilku kilometrach jazdy w miejscowości Głogowiec spowodował następne zdarzenie drogowe. Ponownie nie zatrzymał się i odjechał z miejsca kolizji. Na szczęście tym razem nikt nie odniósł obrażeń.

5 lutego zatrzymany usłyszał zarzuty przyczynienia się do spowodowania śmiertelnego wypadku drogowego oraz oddalenie się z miejsca zdarzenia, za które grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury oraz Policji Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował wobec kierującego areszt na okres 3 miesięcy. 

       Image 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 808
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy


 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/stopagresjidrogowej.jpg