Strona główna arrow Aktualności
piątek, 24 październik 2014
 
 
Aktualności


Wpadł z kontrabandą Drukuj
Podczas kontroli drogowej policjanci zabezpieczyli ponad pół tony tytoniu oraz 3800 paczek papierosów bez akcyzy
 
 Image
 
. 20 października 2014 roku około godz. 9:00 w miejscowości Adamowice policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy powiatowej zatrzymali samochód dostawczy citroen jumper, który przekroczył dozwoloną prędkość.
W trakcie kontroli okazało się, że kierujący citroenem 21-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego przewoził w samochodzie kontrabandę. Policjanci znaleźli 34 worki z tytoniem o łącznej wadze 505 kg i 3840 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Straty budżetu państwa oszacowano na ponad 412 tys. złotych. 21-latek usłyszał zarzut paserstwa akcyzowego, za co grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Czytaj całość...
 
II turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie Drukuj
W Dniu 18 października w krośniewickiej hali sportowej odbył się II Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie który Patronatem honorowym objęła Burmistrz Krośniewic Julianna Barbara Herman.  W turnieju udział wzięli drużyny z Komend Powiatowych Policji w Łęczycy, Poddębicach, Łasku, Łowiczu, reprezentacje powiatowe IPA Kutno, Bełchatów i Opoczno oraz z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. W turnieju rozegrano 16 meczy w których obsługę sędziowską zapewnili sędziowie ŁZPN-u: Andrzej Marczak i Tomasz Garwicki.
 II Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie wygrali reprezentanci KP PSP Kutno II miejsce przypadło KPP Łask, a najniższy stopień podium przypadł IPA Kutno.
 
Image 
 
Wyniki rywalizacji drużyn

Rozgrywki grupowe

Łęczyca-Poddębice 1-0
Bełchatów – łask 1-2
PSP Kutno – Opoczno 4-0
Bełchatów – Kutno 0-2
Poddębice – Opoczno 0-0
Łask – Łowicz  1-0
Łęczyca – Opoczno 0-1
©Bełchatów – Łowicz 2-2
Poddębice – PSP Kutno 0-5
Łask – Kutno 1-1

Półfinały

Łęczyca – Łask 1-1 (karne 1-2)
Kutno – PSP Kutno 0-1

III Miejsce

Kutno – Łęczyca 2-2 ( Karne 3-1)

FINAŁ

Łask –PSP Kutno 1-2

Image 
 
Image 
 
 

 

 
Zatrzymani sprawcy kradzieży z włamaniem Drukuj

Kutnowscy Policjanci w minionym tygodniu zatrzymali trzech sprawców kradzieży z włamaniem. Pierwszy z nich w dniu 14.10 2014 około godziny 19;00 po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń dokonał kradzieży paliwa  około 35 litrów z samochodu ciężarowego należącego do jego pracodawcy. Mężczyzna 48 letni mieszkaniec pow. Kutnowskiego został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Rewiru dzielnicowych KPP w Kutnie i Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego, przyznał się do popełnionego czynu. Następne zdarzenie do którego doszło w  dniu 15 października 2014 roku na ul. 29-go listopada w godzinach południowych mężczyzna po pokonaniu zabezpieczenia drzwi do mieszkania ukradł telewizor marki LG. Wartość strat około 900 zł. Policjanci KPP w Kutnie ustalili sprawcę  który przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sprawę rozpatrzy Sąd Rejonowy w Kutnie. W dniu 16. 10. 2014 roku Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego do którego w miejscowości Kuczków. Sprawca 26 letni mieszkaniec naszego powiatu po pokonaniu zabezpieczeń skradł elementy metalowe powodując straty w wysokości 30 zł. Osoby odpowiedzą za popełnienie przestępstwa z art. 279 § 1 k.k. grozi im od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Zatrzymany sprawca włamania do piwnicy Drukuj

Kutnowscy kryminalni ustalili sprawcę włamania do piwnicy w bloku wielorodzinnym. 21-letni mieszkaniec Kutna odpowie za kradzież dwóch rowerów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

15 października 2014 roku do kutnowskiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała o włamaniu do piwnicy w bloku znajdującym się przy ulicy Staszica. Sprawca dostał się do wnętrza piwnicy wyrywając zawiasy z drzwi. Z pomieszczenia zabrał dwa rowery. Łączna wartość strat wyniosła 1100 złotych. Sprawą zajęli się kutnowscy kryminalni. Policjanci szybko wytypowali sprawcę włamania. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Kutna, który wcześniej był już notowany za podobne przestępstwa.

Za kradzież w włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Oszukany na pracownicę MOPS Drukuj

Kutnowscy policjanci zanotowali kolejną kradzież na tzw. legendę. Tym razem kobieta w wieku około 45 lat, podając się za pracownicę ośrodka pomocy społecznej ukradła mieszkańcowi Kutna 8,5 tysiąca złotych.

13 października 2014 roku o godzinie 11.30 w Kutnie przy ulicy Batorego do mieszkania 85-letniego mężczyzny weszła kobieta, która oświadczyła, że jest pracownikiem MOPS i przyszła w sprawie zapomogi. Mieszkaniec Kutna miał rzekomo otrzymać kwotę 6 tyś złotych. Kobieta nie została poproszona o żaden dokument tożsamości, nie została również sprawdzona czy rzeczywiście jest pracownikiem ośrodka pomocy społecznej. Po wejściu do mieszkania poprosiła właściciela domu o to, aby pokazał jej banknot 100 złotowy, gdyż ona musi go sprawdzić. Tym samym zorientowała się, gdzie mężczyzna ma schowane pieniądze. Następnie oświadczyła, że napije się wody. Gdy 85-latek wrócił z kuchni oszustki już nie było. Zginęła również koperta z kwotą 8,5 złotych.

W trosce o bezpieczeństwo naszych bliskich, policjanci  proszą o przekazanie poniższych rad  Waszym babciom i dziadkom oraz sąsiadom samotnie mieszkającym, którzy często narażeni są na działanie oszustów:

  • nie otwieraj drzwi bez sprawdzenia, kto i po co przyszedł - spójrz przez wizjer i zapytaj;
  • nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom, które telefonicznie podają się za członków Waszej rodziny lub proszą o przekazanie pieniędzy poprzez osoby pośredniczące;
  • będąc w domu zawsze zamykaj drzwi wejściowe na zamki;
  • jeśli zjawił się przedstawiciel jakiejś instytucji np. banku, administracji, elektrowni czy gazowni, bez otwierania drzwi sprawdź telefonicznie czy był on do Was kierowany; jeśli nie masz telefonu poproś, aby przyszedł z sąsiadem mieszkającym obok;
  • jeśli musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwilę samego w mieszkaniu; najlepiej, żeby towarzyszyli Wam wtedy Wasi sąsiedzi lub ktoś z rodziny;
  • nie dawaj żadnych pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisuj z nimi żadnych umów; każda szanująca się firma transakcje zawiera w swojej siedzibie lub za pośrednictwem poczty;
  • jeśli musisz mieć w domu pieniądze, schowaj je w miejscu trudno dostępnym;
  • nie udzielaj żadnych informacji przez telefon, szczególnie swoich danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich, nie mów o swoich planach życiowych czy członkach rodziny;
o wszystkich podejrzanych sytuacjach poinformuj natychmiast Policję.
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 663
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy