Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 21 wrzesień 2014
 
 
Aktualności


Zaginiony Jacek Niezgoda Drukuj

Kutnowscy policjanci poszukują Jacka Niezgody, który 14 września 2014 roku wyszedł z domu i do obecnej chwili nie powrócił.

           Image

 

Jacek Niezgoda

ur. 25 stycznia 1976 r.

 

Rysopis: wzrost 182 cm, waga około 70-75 kg, średnia budowa ciała, włosy blond z tyły splecione w warkocz.

 

 

W dniu zaginięcia ubrany był w: granatową bluzę z białymi wstawkami, pod nią miał drugą bluzę czarną z kapturem, spodnie w kolorze musztardowym, obuwie sportowe zielono-białe lub kalosze w kolorze ciemnozielonym.

 

Osoby które posiadają informację na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie, ul. Toruńska 14 lub telefonicznie na numer 997.

 
Odpowiedzą za rozbój Drukuj

Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy pobili 18-latka zabierając mu telefon komórkowy i okulary. Sprawcy wcześniej byli już notowani za podobne przestępstwa. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

 

7 września 2014 roku o godzinie 5.50 w Kutnie przy ulicy Troczewskiego do patrolu umundurowanych policjantów zgłosił się młody człowiek. Mieszkaniec Kutna oświadczył, że kilkanaście minut wcześniej dwaj mężczyźni siłą, bijąc go zabrali mu telefon komórkowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Poszkodowany podał dokładny rysopis sprawców. Już po kilku minutach od zgłoszenia dwaj mieszkańcy Kutna w wieku 19 i 21 lat znaleźli się w areszcie. Policjanci zatrzymali ich niedaleko miejsca przestępstwa. Sprawcy byli w stanie nietrzeźwym. Każdy z nich miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj znani są kutnowskim policjantom. Wcześniej byli już notowani za rozboje.

9 września 2014 roku Sąd Rejonowy w Kutnie zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 

        Image

 

 
Nie zamiatają spraw pod dywan Drukuj

Kutnowscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na początku sierpnia 2014 roku w zuchwały sposób ukradli 12 piw ze sklepu. Jeden ze sprawców odpowie za kradzież rozbójniczą w warunkach recydywy.

 

2 sierpnia 2014 roku o godzinie 14.15 w Kutnie przy ulicy Warszawskie Przedmieście do sklepu ogólnospożywczego weszło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich zabrał z półki czteropak piwa i wybiegł przez otwarte drzwi od zaplecza. Drugiego, który zabrał dwa czteropaki zauważyła ekspedientka sklepu. Gdy chciała zagrodzić mu drogę ucieczki mężczyzna uderzył ją w twarz. Kobieta doznała urazu głowy. Sprawcy uciekli w nieznanym kierunku.

Sprawą kradzieży zajęli się kutnowscy kryminalni, którzy po przeanalizowaniu zebranych materiałów dowodowych trafnie wytypowali młodych przestępców. 3 września zostali oni zatrzymani. Pierwszym okazał się 26-letni mieszkaniec Kutna. Usłyszy ona zarzuty kradzieży. Obwinionemu grozi wysoka kara grzywny. Drugi sprawca, który uderzył ekspedientkę znany jest kutnowskim policjantom. 20-letni mieszkaniec Kutna wcześniej był już notowany za podobne przestępstwa. Za kradzież rozbójniczą Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje możliwością podwyższenia jej górnej granicy kary nawet o 5 lat.  4 września wobec sprawcy Prokurator zastosował dozór policyjny.

          

             Image

 

 

 

 
Wypadek na krajówce Drukuj
Image

Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 31 sierpnia o godzinie 20.25 w miejscowości Groszki na drodze krajowej nr 92, gdzie śmierć na miejscu poniósł 63-letni mieszkaniec gminy Oporów.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem vento 73-letni mieszkaniec Kutna na prostym odcinku drogi uderzył przebiegającego przez jezdnię pieszego, który w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierci na miejscu. Ciało zostało zabezpieczone w prosektorium. Kierujący był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać kutnowscy policjanci.

 
Odblaski dla każdego- zmiana przepisów !!! Drukuj
 Image
Elementy odblaskowe to nie tylko stylowe akcesoria, ale przede wszystkim przedmioty, które mogą uratować życie. Dotychczas obowiązek ich noszenia miały dzieci do 15 roku życia poruszające się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Od 31 sierpnia br. obowiązek noszenia odblasków będzie dotyczył wszystkich pieszych, bez względu na wiek.
Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadza do art. 11 ustęp 4a, zgodnie z którym pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
Policyjni eksperci z ruchu drogowego podkreślają, że nowy obowiązek ma poprawić bezpieczeństwo pieszych. Jesienią właśnie oni bardzo często są ofiarami wypadków. Jeżeli kierowca wcześniej zauważy pieszego, jest w stanie szybciej zareagować. Jadąc z prędkością 80 km/h widzi pieszego ubranego na ciemno z odległości 30 - 40 metrów. Już jeden element odblaskowy powoduje, że pieszy widoczny jest z odległości 120-160 metrów.
Ustawodawca nie narzuca, jak ma wyglądać obowiązkowy element odblaskowy. Najważniejsze, by spełniał swoją funkcję i był widoczny. Nie określono też sankcji za nieprzestrzeganie przepisu. Policjanci będą więc raczej pouczać i przypominać pieszym o ich nowym obowiązku tak, by upowszechnić noszenie elementów zwiększających widoczność.
Elementy odblaskowe są powszechnie dostępne w sklepach i na stacjach benzynowych. Ich zakup to wydatek rzędu zaledwie kilku złotych. Stosowanie odblasków nie wymaga więc ani szczególnego wysiłku, ani wielkich nakładów finansowych. Może natomiast uratować życie lub zdrowie zarówno pieszego, jak i kierowcy.

Źródło: isp.policja.pl

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 652
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy