Strona główna arrow Aktualności
niedziela, 23 listopad 2014
 
 
Aktualności


Nietrzeźwy kierowca próbował skorumpować policjantów. Drukuj
16 listopada 2014 roku około godziny 11:30 w Oporowie w powicie kutnowskim policjanci komisariatu w Żychlinie zatrzymali do kontroli pojazd MICROCAR VIRGO. Okazało się, że za kierownicą siedział 60 letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu, Badanie potwierdziło przypuszczenia. Wynik wskazał ponad 2,5 promila.
Jak się okazało kierowca ma już orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.  Aby uniknąć odpowiedzialności karnej 60-latekobiecał  policjantom 10 000 złotych. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili o tym fakcie dyżurnego a nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu.  Za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej, jazdę na podwójnym gazie oraz naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 
zatrzymani sprawcy kradzieży Drukuj
 Dzielnicowi zatrzymali sprawców kradzieży pontonu.
13 listopada 2014 roku około godz. 15:30 kutnowscy dzielnicowi pojechali do miejscowości Bielawki, gdzie 51-letni mężczyzna zawiadomił, że z pozostawionego przy stawie roweru skradziono mu ponton. W trakcie ustalania przebiegu zdarzenia do policjantów podeszła kobieta, która widziała 2 mężczyzn niosących dużą torbę i opisała ich wygląd. Podczas sprawdzania najbliższej okolicy mundurowi zauważyli mężczyzn odpowiadających podanym rysopisom. Okazało się że to 32-letni mieszkaniec powiatu gostynińskiego i 24-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Przyznali, że istotnie zabrali ponton. Tłumaczyli, że chcieli zniszczyć sprzęt kłusowników. Zostali zatrzymani. Nieuszkodzony ponton znaleziono w samochodzie jednego ze nich. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Odpowie za próbę skorumpowania policjantów Drukuj

12 listopada 2014 roku około godziny 7:00 na skrzyżowaniu ulic Oporowskiej i Kościuszki w Kutnie policjanci ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zauważyli pojazd ciężarowy mercedes-benz, który pomimo palącego się zielonego światła stał, gdy na sygnalizatorze zapaliło się czerwone kierowca ruszył i dalej kontynuował jazdę. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, aby zweryfikować nietypowe zachowanie kierującego. Okazało się, że za kierownicą siedział 49 letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Szybko wyszło na jaw czym spowodowana była opóźniona reakcja kierowcy od którego czuć było woń alkoholu. W organizmie mężczyzny znajdowało się ponad 2,5 promila tej substancji. Aby uniknąć odpowiedzialności kierujący próbował wręczyć policjantowi 70 złotych. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili o tym fakcie dyżurnego, zabezpieczyli banknoty a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostaną przeprowadzone z nim dalsze czynności. Sprawą tą zajmie się Prokuratura Rejonowa w Kutnie. Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej i jazdę na podwójnym gazie grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


 
Zima tuż tuż Drukuj
  „Nie przechodź obojętnie”

Jak co roku, w okresie jesienno - zimowym gdy  temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera, zwracamy się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę. Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna.
Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu narażeni są szczególnie osoby bezdomne, starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy Kutnowskiej Komendy. Każde takie zgłoszenie będzie natychmiast sprawdzane.
Policjanci pełniący służbę patrolową sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Zazwyczaj są to pustostany, ogródki działkowe, altanki. Aby się rozgrzać bardzo często w takich miejscach bezdomni rozpalają ogniska, jest to bardzo niebezpieczne. Funkcjonariusze odnajdujący takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.
Jeśli ktoś zauważy taką osobę, która może potrzebować pomocy nie należy zwlekać z czasem, tylko jak najszybciej zadzwonić na  numer alarmowy.
W okresie zimowym na wychłodzenie organizmu narażone są także osoby starsze. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie bądźmy obojętni sprawdźmy czy  osoba nie potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę.

Kiedy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej zera, kiedy pada śnieg, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

 
PODSUMOWANIE AKCJI ZNICZ 2014 Drukuj

Można uznać, że na drogach powiatu kutnowskiego okres Wszystkich Świętych minął bardzo spokojnie. Zanotowano jedynie 7 kolizji drogowych.

Podczas przeprowadzonych działań kutnowscy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista zatrzymany 31 października o godzinie 15.55 w miejscowości Czarnów na terenie gminy Bedlno, miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. 31-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego kierował rowerem.

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 670
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy