Strona główna arrow Aktualności
poniedziałek, 30 listopad 2015
 
 

 

 http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/wstap.jpg

Aktualności


Nieuczciwy turysta podmienił buty pasażerowi pociągu Drukuj

Kutnowscy policjanci zatrzymali 24-letniego obywatela Niemiec, który współpasażerowi pociągu podmienił buty. Nieuczciwy turysta odpowie przed polskim sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

26 listopada 2015 roku do Komisariatu Policji w Poznaniu zgłosił się mieszkaniec Warszawy, któremu jadąc pociągiem relacji Warszawa –Berlin, na wysokości Kutna, w czasie snu podmieniono buty. Nieznany sprawca ukradł mężczyźnie pantofle wartości około 2 tysięcy złotych, pozostawiając swoje zniszczone buty. Poszkodowany podał rysopis prawdopodobnego sprawcy kradzieży. O całym zdarzeniu funkcjonariusze z Poznania powiadomili kutnowskich policjantów. Po przekazanej informacji patrol mundurowych na dworcu PKP w Kutnie zatrzymał sprawcę. Okazał się nim 24-letni obywatel Niemiec. Miał on na nogach skradzione buty. Nieuczciwy turysta został zatrzymany. Usłyszał zarzuty za, które polskie prawo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

    Image

 
Pijani na drodze Drukuj

W ciągu minionego weekendu kutnowscy policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

27 listopada 2015 roku o godzinie 14.55 w miejscowości Sójki policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował rowerem i miał 1, 6 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymanemu grozi wysoka kara grzywny. 28 listopada o godzinie 7.20 w miejscowości Żurawieniec policjanci kutnowskiej drogówki zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierując fiatem miał ponad promil alkoholu w organizmie. Tego samego dnia, również w miejscowości Żurawieniec o godzinie 23.40 kierujący fordem mondeo, na stacji paliw nie zachował należytej ostrożności podczas manewru cofania i uderzył w pojazd bmw. Odjechał z miejsca zdarzenia. Zatrzymali go policjanci. Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. Mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji w Krośniewicach. 29 listopada o godzinie 16.00 w miejscowości Bzówki mundurowi zatrzymali 59-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował samochodem renault i miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymanym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. 

 
Zdarzenie na K-92 Drukuj

Kutnowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Plecka Dąbrowa, w którym jeden z kierujących próbował uciec z miejsca kolizji.

 

Zdarzenie miało miejsce 26 listopada 2015 roku o godzinie 5.40 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Plecka Dąbrowa. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż kierujący daewoo tico nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu mitsubishi canter 42-letniemu mieszkańcowi gminy Skierniewice. Po zdarzeniu kierowca tico uciekł z miejsca kolizji. Po krótkim pościgu zatrzymali go żychlińscy policjanci. Sprawcą okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał prawa jazdy, które zostały mu zabrane we wrześniu 2015 roku za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

 
Śmierć na W-581 Drukuj

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zderzenia drogowego, w którym śmierć poniosła 49-letnia mieszkanka powiatu kutnowskiego.

Do wypadku doszło 25 listopada 2015 roku o godzinie 12.40 w miejscowości Suchodębie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący fordem focusem 50-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego jadąc drogą podporządkowaną nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem iveco. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 49-letnia pasażerka focusa, kierowca pojazdu doznał urazu obojczyka natomiast drugi z pasażerów, 57-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego wstrząśnienia mózgu. Kierowca iveco 35-letni mieszkaniec gminy Osiek Mały Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został odtransportowany do szpitala w Płocku. Obrażenia jakie doznał nie zagrażają jego życiu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kutnowscy policjanci będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności wypadku.

       Image

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i ścisłe stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa. 

      

Czytaj całość...
 
16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet Drukuj

Od 25 listopada rozpoczyna się ogólnopolska kampania „16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet”. Powyższa kampania jest międzynarodową akcją, która organizowana jest od 1991 roku z inicjatywy Centrum na rzecz Globalnego Przywództwa Kobiet. Bierze w niej udział ponad 200 organizacji w blisko 160 krajach. Celem kampanii jest wyeliminowanie wszelkich form przemocy ze względu na płeć poprzez:

- budowanie świadomości, że przemoc stanowi pogwałcenie praw człowieka,

- wzmacnianie lokalnych struktur przeciwdziałających przemocy wobec kobiet,

- budowanie powiązań pomiędzy lokalnymi inicjatywami na rzecz powstrzymania przemocy,

- wzmacnianie solidarności kobiet na całym świecie.

Kampania kończy się 10 grudnia w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

W działania kampanii włączyli się również kutnowscy policjanci. W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2015 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie oraz w Komisariatach Policji w Żychlinie i Krośniewicach w ramach akcji pełnione będą dyżury wyznaczonych funkcjonariuszy, którzy udzielą porad osobom, które zgłoszą się osobiście w celu uzyskania pomocy.

24 listopada w ramach kampanii policjanci Wydziału Prewencji uczestniczyli w konferencji poświeconej zjawisku przemocy a zorganizowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy instytucji, organizacji samorządowych i społecznych oraz osoby zainteresowane tą problematyką. Na temat przemocy z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prelekcję prowadziła policjantka Zespołu ds. Nieletnich asp. Edyta Machnik. 

         Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 769
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy


 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/stopagresjidrogowej.jpg