Strona główna arrow Aktualności
piątek, 01 lipiec 2016
 
 
Aktualności


Zaginiony Leszek Kamiński Drukuj

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kutnie poszukują zaginionego Leszka Stanisława Kamińskiego, lat 65, przebywającego w Kutnie. Mężczyzna w dniu 11 czerwca około godz. 12:00 wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Image

Rysopis: wzrost ok. 180 cm, krępa budowa ciała, krótkie siwe włosy. W chwili opuszczenia domu ubrany był w spodnie dresowe, kurtkę koloru czarnego i ciemne buty.

Osoby, które posiadają informację na temat miejsca pobytu zaginionego proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kutnie, ul. Toruńska 14 lub telefonicznie na numer 997.

 

Czytaj całość...
 
POSZUKIWANIA ZAKOŃCZONE SUKCESEM Drukuj

 

W dniu dzisiejszym pomyślnie zakończyły się poszukiwania 27-letniego mężczyzny, mieszkańca gm. Krzyżanów, który wyszedł z domu 8 czerwca 2016 roku o godz. 07.50 i nie powrócił do miejsca zamieszkania. O zaginięciu mężczyzny policję powiadomiła rodzina.

 

W zakrojonej na szeroką skalę akcji poszukiwawczej trwającej przez 16 dni brały udział liczne służby. Ponad 40 policjantów z KPP Kutno przeczesywało rozległy i bardzo trudny teren położy w rejonie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej. Podczas akcji wykorzystano śmigłowiec policyjny z KWP Poznań, wiatrakowiec z KGP, specjalistyczną grupę do poszukiwania ludzi żywych z psami z OSP Jędrzejów, Jednostkę Ratowniczo Gaśniczą PSP z Łodzi – specjalistyczną grupę do poszukiwania ludzi żywych, PSP Kutno, OSP Krzyżanów. W dniu dzisiejszym w działaniach brali również udział policjanci z KGP. Poszukiwania były koordynowane przez Wydział Kryminalny z KWP w Łodzi. Po długotrwałej akcji poszukiwawczej działania zakończono sukcesem.  Mężczyznę znalazł funkcjonariusz policji w lesie, śpiącego pod drzewem na terenie gm. Krzyżanów. Ze względu na stan zdrowia został on przekazany obecnym na miejscu służbom medycznym.

 

 
Przed wakacjami - co warto wiedzieć ? Drukuj

O czym warto pamiętać, wybierając się na urlop, przypominają instytucje biorące udział we wspólnej akcji "Przed wakacjami – co warto wiedzieć?". W działania po raz kolejny zaangażowana jest Policja. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności w czasie podróży, o zabezpieczenie mieszkania podczas naszej nieobecności, zwracają uwagę na współczesną formę niewolnictwa jaką jest handel ludźmi i przestrzegają przed kradzieżą tożsamości. Przypominają też o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

 

Czytaj całość...
 
Kibicuj Bezpiecznie Drukuj

        Image

 W dniu 16 czerwca 2016 roku na terenie Zespołu Szkół w Krośniewicach odbyła się debata społeczna pt „Kibicuj Bezpiecznie”. Debata została zorganizowana przez Komendanta Komisariatu Policji w Krośniewicach podkom. Tomasza Borowieckiego. Na debatę zostali zaproszeni liczni goście: Pani Burmistrz miasta Krośniewice Barbara Herman, dyrektor szkoły Waldemar Pietrzak, prezes klubu sportowego Krośniewianka - Tomasz Marciniak, piłkarz klubu sportowego "Krośniewianka" - Jakub Grzelak, nauczyciel w- f - Jacek Postolski, oraz młodzież Zespołu Szkół w Krośniewicach, którzy reprezentowali kibiców klubu „Widzew”, sportowców szkolnych, oraz samorząd uczniowski. W debacie wziął również udział z-ca Komendanta Policji w Kutnie  nadkom. Radosław Bieniek. Gości przywitał Komendant Komisariatu Policji w Krośniewicach, a następnie asp. Edyta Machnik zaprezentowała prezentacje multimedialną,  podczas  której omówiła konsekwencje prawne dla osób , które zachowują się niezgodnie z prawem podczas kibicowania.  Po prezentacji uczestnicy debaty mogli obejrzeć film profilaktyczny pt:  „Kibic”. Właściwą debatę rozpoczął z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie, który zachęcił młodzież do wzięcia udziału w dyskusji. Debata zakończyła się meczem piłki nożnej rozegranym pomiędzy drużyną funkcjonariuszy policji i drużyną uczniów liceum Zespołu Szkół w Krośniewicach. Uczestnicy meczu wówczas pokazali, że potrafią bezpiecznie kibicować i traktować sport jako dobrą zabawę wyzwalającą pozytywne emocje. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla drużyny uczniów z Zespołu Szkół w Krośniewicach.

                          Image


 

 

 
Spotkanie Komendanta z przedstawicielami mediów Drukuj

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie zorganizował spotkanie z przedstawicielami lokalnych mediów. Głównym jego celem było zapoznanie się nowego Komendanta z dziennikarzami, na co dzień współpracującymi z kutnowską komendą.

14 czerwca 2016 roku nadkom. Krzysztof Szymański spotkał się z przedstawicielami lokalnych mediów. Zaproszenie przyjęli dziennikarze radia Victoria, Telewizji Kutno, Dziennika Łódzkiego, Powiatowego Życia Kutna, Gazety Lokalnej, portali KCI, EKU24 i Nowego Łowiczanina.  

       Image

Podczas spotkania dziennikarze poznali karierę zawodową nowego komendanta.  Omówiono kierunki działań, które mają zostać wprowadzane w kutnowskiej komendzie oraz bieżące sprawy nurtujące mieszkańców naszego regionu. Pan Komendant podkreślił rolę lokalnych mediów w profilaktyce dotyczącej bezpieczeństwa i zapowiedział kolejne spotkania z dziennikarzami. 

      Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 884
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy