Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce
Dzielnicowy Bliżej Nas

Najczęściej czytane

 1. ST. ASP. KRYSTIAN MARZEC - KANDYDATEM DO TYTUŁU NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO WOJ. ŁÓDZKIEGO - PLEBISCYT !

  Wybieramy Dzielnicowego Roku . Trwa głosowanie w plebiscycie na Dzielnicowego Roku 2017 w Łódzkiem. Kutno reprezentuje st.asp. Krystian Marzec! Dziennik Łódzki współorganizuje go wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi. Wśród zgłoszonych kandydatów, znalazł sie także dzielnicowy z kutnowskiej komendy. Zachęcamy do głosowania!

 2. DZIELNICOWI POMOGLI MĘŻCZYŹNIE, KTÓRY W ODLUDNYM MIEJSCU ZŁAMAŁ NOGĘ

  Dwaj dzielnicowi uratowali zdrowie, a być może nawet i życie 58-letniemu mężczyźnie. Spostrzegawczość i szybkość działania st.asp. Krystiana Marca oraz st. asp. Roberta Kędziory pozwoliły uniknąć tragedii. Policjanci interweniowali w polu w miejscowości Grabków.

 3. Przewoził nielegalne wyroby tytoniowe, jest już w rękach policjantów.

  Kutnowscy kryminalni wytypowali i zatrzymali mężczyznę, który przewoził samochodem 44 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowe uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło ponad 37 tysięcy złotych.

 4. Zmiany na stanowiskach służbowych

  1 lipca 2016 roku podczas odprawy służbowej Komendant Powiatowy Policji w Kutnie nadkom. Krzysztof Szymański wręczył rozkazy personalne policjantom, którym powierzono obowiązki na nowych stanowiskach służbowych.

 5. Zostań Policjantem

  Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury.

 6. Pijany uciekał przed Policją

  Prawie promil alkoholu w organizmie miał kierowca, który jeździł samochodem Kutnie. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo sygnałów dawanych przez policjantów. Został zatrzymany po krótkim pościgu przez funkcjonariuszy z ruchu drogowego. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. Śmiertelny wypadek na drodze krajowej DK 91

  Kutnowscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku do którego doszło 9 czerwca na drodze krajowej DK 91. W wyniku zdarzenia doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.

 8. W specjalnym schowku przewoził 20 kilogramów marihuany

  Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi wspólnie z kutnowskimi funkcjonariuszami zatrzymali mężczyznę, który przewoził z Belgii znaczną ilość marihuany. Narkotyki ukryte były w specjalnie skonstruowanej skrytce.

 9. Ruszyła kampania "Łapki na kierownicę"

  To kampania informacyjna polskiej Policji organizowana wspólnie z operatorem aplikacji Yanosik. Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze w szczególności powstrzymanie się od korzystania podczas jazdy z telefonu komórkowego, wymagającego trzymania słuchawki w ręce. Z chwilą włączenia wspomnianej aplikacji do użytkownika trafia żartobliwy komunikat „łapki na kierownicę”. Kampania swoim zasięgiem obejmie wszystkie województwa i będzie propagowana od 14 do 25 czerwca 2017 roku czyli w okresie czerwcowego długiego weekendu i wyjazdów wakacyjnych.

 10. Podejrzani o kradzież 200 kg cyny

  Policjanci z komendy wojewódzkiej w Łodzi wspólnie z kutnowskimi funkcjonariuszami zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież cyny na terenie odlewni. Łączne straty oszacowano na ponad 18 tysięcy złotych.

Linki

Tagi

ruch dorogowy powdyżki profilaktyka przewodnik psa włamanie kradzież usiłowanie kradzieży rozbójniczej zdarzenie drogowe akcyza bezpieczeństwo po godzinach wypadek kolejowy pobicie odzyskany pojazd Turniej konkurs Zaginniony oszustwo ruch drogowy Na legendę nietrzeźwi kierujący sprawca włamań o piwnic debata rozbój pijany kierowca WOŚP ślubowanie kradzież rozbójnicza kolizja prewencja nielegalne papierosy uszkodzenie mienia zaginieni dzielnicowi kradzież pojazdu MSWiA wyłowione zwłoki kryminalne wypadek nieletni narkotyki Święto 3 maja uroczysty apel

Prewencja