Strona główna arrow Z życia jednostki
czwartek, 11 luty 2016
 
 

 

 http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/wstap.jpg

Z życia jednostki


Komendant Komisariatu na emeryturze Drukuj

Po prawie 28-latach pracy w Policji Komendant Komisariatu Policji w Krośniewicach podinsp. Ireneusz Wrzesiński odszedł na świadczenie emerytalne.

9 lutego 2016 roku w Komisariacie Policji w Krośniewicach na uroczystym pożegnaniu nie zabrakło byłego Komendanta insp. Jana Kuropatwy, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Zbigniewa Gruszczyńskiego oraz przedstawicieli władz samorządowych z terenu działania Komisariatu Policji w Krośniewicach. Wszyscy zebrani zgodnie życzyli żegnającemu się ze służbą zdrowia, odpoczynku oraz spełnienia dalszych planów życiowych.

Do powołania nowego komendanta komisariatem będzie kierował obecny zastępca podkom. Tomasz Borowiecki. 

       Image

       Image

        Image

 

 
Policjant na emeryturze Drukuj

Po 25 latach pracy w szeregach kutnowskiej policji na świadczenie emerytalne odszedł funkcjonariusz Komisariatu Policji w Żychlinie asp.szt. Krzysztof Kaczmarek.

7 stycznia 2016 roku w Komisariacie Policji w Żychlinie odbyła się uroczystość pożegnania w związku z odejściem na świadczenie emerytalne asp.szt Krzysztofa Kaczmarka. W spotkaniu uczestniczył p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Zbigniew Gruszczyński, Komendant Komisariatu Policji w Żychlinie kom. Rafał Towalski ze swoim zastępcą podkom. Bartoszem Janiszewskim, policjanci i pracownicy cywilni komisariatu. Pan Komendant dziękując za wieloletnią wzorową pracę życzył odchodzącemu samych radosnych chwil i wszelkiej pomyślności z okazji przejścia na emeryturę.

       Image        

 

 
Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie Drukuj

5 stycznia 2016 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie odbyło się pożegnanie odchodzącego na świadczenie emerytalne Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie insp. Jana Kuropatwy.

 

Ceremonia rozpoczęła się od meldunku złożonego przez z-cę Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Mirosława Liwińskiego pełniącemu obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Zbigniewowi Gruszczyńskiemu. Po przywitaniu przybyłych gości odchodzący Komendant pożegnał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

       Image

 Życzenia pożegnalne składali uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele władz samorządowych, współpracujących z Policją służb mundurowych, policjantki, policjanci oraz pracownicy cywilni Kutnowskiej komendy.

      Image

 

W policji insp. Jan Kuropatwa przepracował ponad 30 lat. Swoją służbę rozpoczął 1 września 1985 roku w Komendzie w Łęczycy, następnie w Ozorkowie. W 1998 roku został zastępcą Komendanta Komisariatu w Aleksandrowie Łódzkim, później pracował jako Komendant w Strykowie oraz w Ozorkowie, a w 2007 roku został awansowany na stanowisko Komendanta VI Komisariatu Policji w Łodzi. W 2010 roku został Komendantem w Łasku a od 5 kwietnia 2012 roku pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Z dniem 4 stycznia 2016 roku odszedł ze służby na świadczenie emerytalne.

 

Obecnie kutnowską jednostką dowodzi pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Zbigniew Gruszczyński.

      Image

 
Spotkanie opłatkowe Drukuj

22 grudnia 2015 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odbyło się coroczne spotkanie wigilijne. Opłatkiem dzielili się i życzenia składali sobie policjanci, pracownicy cywilni komendy oraz harcerze Hufca ZHP Kutno, którzy przynieśli ze sobą Betlejemskie Światełko Pokoju.

Betlejemskie Światełko Pokoju po raz pierwszy zorganizowano w 1986 roku w Linz w Austrii. W Polsce Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światełko Pokoju od 1991 roku. Tradycją jest, iż ZHP otrzymuje je od słowackich skautów. Z Polski światełko dotrze na Ukrainę, Białoruś do Niemiec, Rosji, Danii i na Litwę.

        Image

Obecny na spotkaniu opłatkowym kapelan kutnowskich policjantów Jan Dobrodziej pobłogosławił służby mundurowe na nadchodzący Nowy Rok. Życzenia spokojnych Świat Bożego Narodzenia i pełnego sukcesów nadchodzącego roku przekazali również byli Komendanci kutnowskiej jednostki mł.insp. Dariusz Puchała i mł.insp. Andrzej Arkita.

        Image

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa wraz z I Zastępcą podinsp. Zbigniewem Gruszczyńskim pożegnali odchodzącą na świadczenie emerytalne wieloletnią pracownicę komendy Panią Bogumiłę Krawczyńską oraz Arkadiusza Pietrzaka, który przeniósł się do pracy do Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

       Image

       Image

 
Sukces kutnowskiego policjanta Drukuj

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kutnie asp. szt. Krzysztof Jabłoński zajął III miejsce w rozegranych w Łodzi Międzynarodowych Mistrzostwach Federacji WPA.

W dniach 11-12 grudnia 2015 roku w Hali Sportowej przy ul. Skorupki w Łodzi odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Europy w dwuboju siłowym Federacji WPA. Zawody tej rangi w  Polsce odbyły się po raz pierwszy. W imprezie sportowej wystartowało ponad 300 siłaczy z 12 państw. Jednym z zawodników był asp. szt Krzysztof Jabłoński dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, który w kategorii  do 100 kilogramów wywalczył III miejsce w wyciskaniu na ławeczce .

Gratulujemy.

       Image

 

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 73
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy


 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/stopagresjidrogowej.jpg