Strona główna arrow Z życia jednostki
niedziela, 26 czerwiec 2016
 
 
Z życia jednostki


Zmiany w kutnowskiej komendzie Drukuj

2 czerwca 2016 roku Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi insp. Andrzej Łapiński rozkazem personalnym powołał Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Nowym szefem kutnowskiej komendy został nadkom. Krzysztof Szymański.

 

2 czerwca 2016 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odbyła się uroczystość związana z powołaniem na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie nadkom. Krzysztofa Szymańskiego.

         Image

Rozkaz personalny nowemu Komendantowi wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi podinsp. Tomasz Olczyk.

         Image

Powierzenie nowych obowiązków oraz przywitanie nadkom. Krzysztofa Szymańskiego ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie nastąpiło w gronie kierownictwa, policjantek, policjantów i pracowników cywilnych kutnowskiej komendy.

         Image

Dotychczasowy p.o. Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Zbigniew Gruszczyński od 2 czerwca 2016 roku pełni obowiązki Komendanta Powiatowego w Komendzie Powiatowej Policji w Łęczycy.

        Image

Nadkom. Krzysztof Szymański ma 40 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.        

Odznaczony Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę i Brązową Odznaką Zasłużony Policjant. Służbę rozpoczął w 1997 roku jako aplikant kompanii partolowo-interwencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Od 2000 roku związany jest z ruchem drogowym. Najpierw rozpoczął pracę w Wydziale Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, a od 2006 roku w Wydziale Ruchu Drogowego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W 2013 roku nadkom. Krzysztof Szymański został powołany na stanowisko Naczelnika WRD w Łasku. Od 2015 r. pełnił funkcję Naczelnika WRD w Piotrkowie Trybunalskim. 2 czerwca 2016 roku rozkazem personalnym  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego został powołany Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie. 

        Image

 
Podpisanie porozumienia w sprawie służb ponadnormatywnych Drukuj

10 maja 2016 roku Prezydent Zbigniew Burzyński oraz p.o. Komendanta Powiatowego Policji podinsp. Zbigniew Gruszczyński podpisali porozumienie w sprawie poprawy bezpieczeństwa publicznego na terenie miasta Kutna.

Porozumienie zapewnia dodatkowe służby ponadnormatywne w okresie od 16 maja br. do 31 października br. w każdy piątek, sobotę oraz niedzielę.  W przypadku zaistnienia takich potrzeb również w każdy dzień tygodnia. Będą to 2-osobowe patrole w umundurowaniu służbowym. Patrole piesze będą pełnione w wybranych miejscach w oparciu o wcześniejsze analizy stanu zagrożenia przestępczością i wykroczeniami o charakterze chuligańskim oraz w miejscach wskazanych przez mieszkańców.

Miasto na ten cel przekaże środki finansowe w wysokości 20 000 zł.

W roku ubiegłym podczas patroli ponadnormatywnych kutnowscy policjanci przeprowadzili ok. 150 interwencji, wylegitymowali ok. 250 osób, ujawnili 123 wykroczenia, zatrzymali 3 osoby poszukiwane i sprawcę rozboju.

      Image

 
nowi funkcjonariusze w naszej komendzie Drukuj

Image

 W dniu 9 marca 2016 roku o godz 10:30 w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo wcielonych funkcjonariuszy. W szeregi naszej jednostki wstąpili post. Michał Kazimierczak i post. Mateusz Żywica. Po złożeniu roty ślubowania policjanci odebrali z rąk p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Zbigniewa Gruszczyńskiego akty ślubowania.

Image

Nowo przyjęci Policjanci będą pracować w Wydziale Prewencji KPP w Kutnie. 

    Image

 

 

 

 

 
Komendant Komisariatu na emeryturze Drukuj

Po prawie 28-latach pracy w Policji Komendant Komisariatu Policji w Krośniewicach podinsp. Ireneusz Wrzesiński odszedł na świadczenie emerytalne.

9 lutego 2016 roku w Komisariacie Policji w Krośniewicach na uroczystym pożegnaniu nie zabrakło byłego Komendanta insp. Jana Kuropatwy, p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Zbigniewa Gruszczyńskiego oraz przedstawicieli władz samorządowych z terenu działania Komisariatu Policji w Krośniewicach. Wszyscy zebrani zgodnie życzyli żegnającemu się ze służbą zdrowia, odpoczynku oraz spełnienia dalszych planów życiowych.

Do powołania nowego komendanta komisariatem będzie kierował obecny zastępca podkom. Tomasz Borowiecki. 

       Image

       Image

        Image

 

 
Policjant na emeryturze Drukuj

Po 25 latach pracy w szeregach kutnowskiej policji na świadczenie emerytalne odszedł funkcjonariusz Komisariatu Policji w Żychlinie asp.szt. Krzysztof Kaczmarek.

7 stycznia 2016 roku w Komisariacie Policji w Żychlinie odbyła się uroczystość pożegnania w związku z odejściem na świadczenie emerytalne asp.szt Krzysztofa Kaczmarka. W spotkaniu uczestniczył p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Zbigniew Gruszczyński, Komendant Komisariatu Policji w Żychlinie kom. Rafał Towalski ze swoim zastępcą podkom. Bartoszem Janiszewskim, policjanci i pracownicy cywilni komisariatu. Pan Komendant dziękując za wieloletnią wzorową pracę życzył odchodzącemu samych radosnych chwil i wszelkiej pomyślności z okazji przejścia na emeryturę.

       Image        

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 76
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy