Strona główna arrow Z życia jednostki
czwartek, 26 listopad 2015
 
 

 

 http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/wstap.jpg

Z życia jednostki


Turniej piłkarski w Krośniewicach Drukuj

7 listopada 2015 roku w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Krośniewicach odbył się III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie a zarazem Prezesa Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Turniej został zorganizowany już po raz trzeci. W zawodach uczestniczyło 8 drużyn; Komenda Miejska Policji w Łodzi – IPA City Łódź, Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy, VI Komisariat Komendy Miejskiej Policji w Łodzi – IPA Łódź Widzew, Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach, Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie, Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu, Komenda Powiatowa Policji w Koluszkach i Komenda Powiatowa Policji w Kutnie.

       Image 

Zawody otworzył Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa oraz burmistrz Krośniewic Pani Julianna Barbara Herman i dyrektor GCKSiR w Krośniewicach Pani Małgorzata Przygodzka.

       Image

Zawody stały się okazją do tworzenia więzi koleżeńskich w ramach rywalizacji sportowych. Wszystkie mecze dostarczyły wiele wrażeń uczestnikom imprezy jednak jak każdy turniej i w tym wyłoniono zwycięzców. III Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie wygrali reprezentanci Komendy Miejskiej Policji z Łodzi – IPA City Łódź. II miejsce zajęła reprezentacja Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. III miejsce na podium przypadło drużynie IPA Łódź Widzew, a VI drużyna Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Statuetki indywidualne otrzymali: Michał Rosiak – Król Strzelców (KMP Łódź – IPA City Łódź), Adam Smakowski – MVP zawodów (KMP Łódź – IPA City Łódź) i Przemysław Mostowski – Najlepszy Bramkarz (VI Komisariat Komendy Miejskiej Policji w Łodzi – IPA Łódź Widzew).

       Image

 
Cześć ich pamięci! Drukuj

30 października 2015 roku, tuż przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, delegacja policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie uczciła pamięć tragicznie zmarłych kolegów. 8 maja 2007 roku sierż. Krzysztof Staniszewski i st.post. Piotr Walczak zginęli na służbie w wyniku zdarzenia drogowego z udziałem dwóch radiowozów.

Na cmentarzu w Woźniakowie i Łaniętach w imieniu wszystkich policjantów i pracowników cywilnych kutnowskiej komendy znicze zapalili: Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa, oficer prasowy podkom Paweł Witczak, Naczelnik Wydziału Prewencji asp.szt. Krzysztof Panasiuk oraz asystent Wydziału Ruchu Drogowego asp. Tomasz Dąbrowski.

         Image

         Image

 
Zwalczanie narkomanii w środowisku lokalnym Drukuj

27 lipca 2015 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutno odbyło się spotkanie obejmujące tematykę zażywania środków psychoaktywnych przez młodzież.

W szkoleniu wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie i Łowiczu, pracownicy Urzędu Miasta Kutno, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu kutnowskiego, kuratorzy sądowi, funkcjonariusze Straży Miejskiej.

        Image

Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu „ Mnogość służb –wspólny cel” Pani Agnieszki Okła-Barwickiej pracownicy Ośrodka Psychoprofilaktyki „Nowa Perspektywa” z Krakowa na temat zwalczania narkomanii. Na zakończenie spotkania dyskutowano w jaki sposób pozyskaną wiedzę wykorzystać w lokalnych działaniach profilaktycznych pozwalających zminimalizować zażywanie środków psychoaktywnych wśród młodzieży.

        Image

27 lipca Urząd Miasta Kutno zakupił kutnowskim policjantom narkotesty za kwotę ponad 3 tyś. złotych. 

 
Powiatowe obchody Święta Policji w Kutnie Drukuj

Image24 lipca 2015 roku w budynku Centrum Teatru Muzyki i Tańca przy ulicy Teatralnej odbyły się powiatowe uroczystości Święta Policji w Kutnie.

Punktualnie o godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczysta gala na którą przybyli zaproszeni goście. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa oraz osób na co dzień współpracujących z policją. Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa na wstępie przywitał przybyłych gości i przypomniał wszystkim, że tegoroczne obchody zbiegają się z 96 rocznicą powołania Policji Państwowej. Pan Komendant zaznaczył, że jest dla niego zaszczytem stać na czele komendy, której dzięki ciężkiej pracy jej funkcjonariuszy spada poziom przestępczości i wzrasta poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu.

       Image

Po powitaniu wręczono medale, odznaki i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wręczenia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa w towarzystwie Wicestarosty kutnowskiego Pana Zdzisława Trawczyńskiego oraz Prezydenta Miasta Kutno Pana Zbigniewa Burzyńskiego.

      Image

Na koniec uroczystości życzenia i ciepłe słowa dalszych sukcesów zawodowych i w życiu prywatnym dla policjantów, policjantek i pracowników cywilnych kutnowskiej komendy padły z ust zaproszonych gości.

     Image

 
Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji Drukuj

Święto Policji to okazja do zorganizowania turnieju strzeleckiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Rywalizacja sportowa odbyła się już po raz trzeci.

           Image

 

23 lipca 2015 roku w przeddzień odbywającego się Święta Policji kutnowscy funkcjonariusze zorganizowali turniej strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Do rywalizacji sportowej stanęło dziesięć trzyosobowych drużyn policjantów oraz służb współpracujących z Policją. Przeprowadzono dwie konkurencje. Strzelanie z broni pneumatycznej i Kbks.

 

         Image

 

I miejsce zajęła drużyna: Komisariatu Policji w Żychlinie

II miejsce drużyna: Straży Miejskiej w Kutnie

III miejsce Drużyna Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

         

        Image

 

Indywidualnie najlepszym strzelcem zawodów okazał się:

- Kaźmierczak Michał z zespołu Straży Miejskiej

II miejsce zajął Wiśniewski Michał z Państwowej Straży Pożarnej

III miejsce : Pietrzak Paweł z Komisariatu Policji w Żychlinie

 

Zawody zorganizowano dzięki pomocy ze strony Urzędu Miasta Kutno oraz Koła LOK w Kutnie.

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 69
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy


 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/stopagresjidrogowej.jpg