Strona główna arrow Z życia jednostki
sobota, 04 lipiec 2015
 
 
Z życia jednostki


Debata społeczna Kutno jest Bezpieczne Drukuj

16 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się kolejna debata społeczna pod hasłem „Kutno jest bezpieczne”.

Głównym celem debat społecznych organizowanych przez Policję jest spotkanie przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ze społeczeństwem. Omawiane są zjawiska budzące poczucie zagrożenia na danym terenie oraz oczekiwania społeczne w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.  

Na kutnowskiej debacie oprócz mieszkańców miasta obecny był również Prezydent Miasta Kutno Pan Zbigniew Burzyński wraz z Komendantem Straży Miejskiej Panem Ryszardem Wilanowskim.

        Image

Spotkanie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa, który przywitał wszystkich zebranych. Następnie I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Zbigniew Gruszczyński przedstawił wyniki pracy kutnowskich policjantów.

       Image

Po omówieniu analiz prewencyjnych i związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym wywiązała się dyskusja przedstawicieli prawa ze społeczeństwem na tematy bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. 

       Image

 
policjani odznaczeni medalami Za zasługi dla obronności kraju Drukuj

W dniu 26 stycznia 2015 roku w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi Komendant Powiatowy Policji Kutnie insp. Jan Kuropatwa, Zastępca Komendanta podinsp. Zbigniew Gruszczyński i st. asp. Krzysztof Jankowski zostali odznaczeni brązowymi medalami „Za zasługi dla obronności kraju” które  przyznawane są  przez Ministra Obrony Narodowej. Wicewojewoda łódzki Jarosław Klimas oraz  szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi – płk. mgr inż. Wojciech Filkowski złożyli odznaczonym gratulację i podziękowania za duży wkład włożony w rozwój i umacnianie obronności Rzeczpospolitej Polskiej.

         Image 

 

 
Nagrody dla najlepszych Policjantów i Strażaków Drukuj
W dniu 14 listopada 214 roku o godz. 10:00 w Łódzkim Domu Kultury  na ul Traugutta  odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Najlepszy Policjant i Strażak Województwa  Łódzkiego w 2014 roku” W kategorii najlepszy Przewodnik psa patrolowo tropiącego województwa łódzkiego nagrody otrzymali Przewodnicy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie
asp. Kacper Winkler i asp. Arkadiusza Ramik których podopieczni Bawet i Chilton niejednokrotnie udowodnili swoją klasę podczas pełnionej służby.
 
Image 
 
Image 
 
Staż w kutnowskiej komendzie Drukuj

W dniach od 22.09  do 26.09.2014 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie gościli policjanta z landu Brandenburgia. Wizyta miała charakter szkoleniowy i związana była z umową dwustronną mówiącą o wspólnych szkoleniach niemieckich i polskich policjantów. Tydzień wcześniej w Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą przebywał policjant Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

 

Funkcjonariusz z Niemiec na co dzień pracuje w Prezydium Policji w Frankfurcie nad Odrą w Wydziale Kryminalnym i zajmuje się przestępczością samochodową. Podczas wizyty kolega z Niemiec czas spędzał w towarzystwie kutnowskich policjantów. Zapoznawał się ze strukturą organizacyjną jednostki oraz specyfiką pracy służb operacyjnych w terenie.

Gość z Niemiec odwiedził również Komendę Wojewódzką oraz Miejską Policji w Łodzi, gdzie zapoznał się z systemem monitorowania służb oraz miasta Łodzi. Zwiedził również jedyne w Polsce specjalistyczne lotnisko dla śmigłowców policyjnych na terenie Oddziałów Prewencji w Łodzi. Zapoznał się z systemami monitoringu wykorzystywanymi podczas działań pościgowych i poszukiwawczych, jakimi dysponują śmigłowce będące na wyposażeniu łódzkiej policji.

Popołudniami policjant z Niemiec miał okazję zapoznać się z historią naszego regionu oraz zobaczyć najciekawsze miejsca i zabytki powiatu kutnowskiego.

         Image

         Image

         Image

 
Policjanci z Niemiec z wizytą w Kutnie Drukuj

31 sierpnia 2014 roku 6-cio osobowa grupa niemieckich policjantów gościła w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie. Goście są członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA z Cottbus. Grupę przyjął Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł. insp. Jan Kuropatwa, który pełni również funkcję Prezesa Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA zostało utworzone w 1950 roku w Anglii. Skupia funkcjonariuszy policji, straży granicznej oraz emerytów tych służb – łącznie ponad 350 tysięcy osób na całym świecie. Celem IPA jest tworzenie więzów między członkami z różnych krajów oraz krzewienie idei tolerancji. Polski oddział stowarzyszenia powstał w 1992 roku. Przy Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie również istnieje oddział międzynarodowego stowarzyszenia IPA Region Kutno.

 

 

      Image
 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 63
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy