Strona główna arrow Z życia jednostki
niedziela, 21 grudzień 2014
 
 
Z życia jednostki


Nagrody dla najlepszych Policjantów i Strażaków Drukuj
W dniu 14 listopada 214 roku o godz. 10:00 w Łódzkim Domu Kultury  na ul Traugutta  odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Najlepszy Policjant i Strażak Województwa  Łódzkiego w 2014 roku” W kategorii najlepszy Przewodnik psa patrolowo tropiącego województwa łódzkiego nagrody otrzymali Przewodnicy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie
asp. Kacper Winkler i asp. Arkadiusza Ramik których podopieczni Bawet i Chilton niejednokrotnie udowodnili swoją klasę podczas pełnionej służby.
 
Image 
 
Image 
 
Staż w kutnowskiej komendzie Drukuj

W dniach od 22.09  do 26.09.2014 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie gościli policjanta z landu Brandenburgia. Wizyta miała charakter szkoleniowy i związana była z umową dwustronną mówiącą o wspólnych szkoleniach niemieckich i polskich policjantów. Tydzień wcześniej w Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą przebywał policjant Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

 

Funkcjonariusz z Niemiec na co dzień pracuje w Prezydium Policji w Frankfurcie nad Odrą w Wydziale Kryminalnym i zajmuje się przestępczością samochodową. Podczas wizyty kolega z Niemiec czas spędzał w towarzystwie kutnowskich policjantów. Zapoznawał się ze strukturą organizacyjną jednostki oraz specyfiką pracy służb operacyjnych w terenie.

Gość z Niemiec odwiedził również Komendę Wojewódzką oraz Miejską Policji w Łodzi, gdzie zapoznał się z systemem monitorowania służb oraz miasta Łodzi. Zwiedził również jedyne w Polsce specjalistyczne lotnisko dla śmigłowców policyjnych na terenie Oddziałów Prewencji w Łodzi. Zapoznał się z systemami monitoringu wykorzystywanymi podczas działań pościgowych i poszukiwawczych, jakimi dysponują śmigłowce będące na wyposażeniu łódzkiej policji.

Popołudniami policjant z Niemiec miał okazję zapoznać się z historią naszego regionu oraz zobaczyć najciekawsze miejsca i zabytki powiatu kutnowskiego.

         Image

         Image

         Image

 
Policjanci z Niemiec z wizytą w Kutnie Drukuj

31 sierpnia 2014 roku 6-cio osobowa grupa niemieckich policjantów gościła w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie. Goście są członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA z Cottbus. Grupę przyjął Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł. insp. Jan Kuropatwa, który pełni również funkcję Prezesa Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA zostało utworzone w 1950 roku w Anglii. Skupia funkcjonariuszy policji, straży granicznej oraz emerytów tych służb – łącznie ponad 350 tysięcy osób na całym świecie. Celem IPA jest tworzenie więzów między członkami z różnych krajów oraz krzewienie idei tolerancji. Polski oddział stowarzyszenia powstał w 1992 roku. Przy Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie również istnieje oddział międzynarodowego stowarzyszenia IPA Region Kutno.

 

 

      Image
 
Dodatkowe patrole policji w Krośniewicach Drukuj

Burmistrz Krośniewic Pani Julianna Barbara Herman i Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł.insp. Jan Kuropatwa podpisali porozumienie, w którym zawarto przekazanie kwoty 3 tysięcy złotych na dodatkowe służby ponadnormatywne realizowane przez policjantów.

Mundurowi w patrolach pieszych będą tam, gdzie istnieje najwyższy poziom zagrożenia przestępstwami i wykroczeniami na terenie Gminy Krośniewice. Środki pieniężne będą wykorzystane do połowy grudnia 2014 roku.

      

        Image

 

 
Powiatowe obchody święta policji Drukuj

24 lipca 2014 roku w dniu Święta Policji już po raz drugi, na strzelnicy koła Strzeleckiego „Orzeł” odbyły się zawody strzeleckie służb mundurowych o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Do rywalizacji stanęło 10 drużyn. Trzyosobowe ekipy reprezentowały Straż Miejską w Kutnie, Jednostkę Wojskową ze Sklęczek, Państwową Straż Pożarną, Straż Ochrony Kolei, Wydział Prewencji, Wydział Ruchu Drogowego, Wydział Dochodzeniowo-Śledczy, Komisariat Policji w Krośniewicach, Komisariat Policji w Żychlinie oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Kutno. Rywalizację w strzelaniu z karabinka pneumatycznego oraz kbks-u wygrała drużyna z Komisariatu Policji w Żychlinie, II miejsce zajęła drużyna z Komisariatu Policji w Krośniewicach a za nią uplasowała się reprezentacja Jednostki Wojskowej ze Sklęczek. Indywidualnie najlepszym strzelcem okazał się asp. Janusz Osowski z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego. Tuż za nim sierż. szt. Łukasz Sierka a III miejsce zajął nadkom. Ireneusz Wrzesiński Komendant Komisariatu Policji w Krośniewicach.

          Image

          Image

Święto Policji to okazja do wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe dla wyróżniających się policjantek i policjantów oraz uhonorowanie osób szczególnie zaangażowanych we współpracę z Policją.

 

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński podinspektorem Policji mianował – nadkom. Zbigniewa Gruszczyńskiego. Uroczyste mianowanie miało miejsce 14 lipca podczas odprawy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

          Image

Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz nadał Złotą Odznakę Zasłużony Policjant- mł.insp. Janowi Kuropatwie. Uroczyste mianowanie miało miejsce 17 lipca 2014 roku w Sieradzu, podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji.

 

          Image

W Sieradzu również, Srebrny Medal za Zasługi dla Policji nadany przez Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymał- Komendanta Straży Miejskiej w Kutnie Pan Ryszard Wilanowski.

          Image

 

Brązowy Medal za Zasługi dla Policji otrzymał- mjr Marcin Grams z Jednostki Wojskowej ze Sklęczek.

 

           Image

Srebrny Medal za Zasługi dla Policji został nadany również Wójtowi Gminy Bedlno Panu Krzysztofowi Kołachowi.

 

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę odznaczył- st.asp. Grzankowskiego Piotra, natomiast Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz nadał Złotą Odznakę Zasłużony Policjant- asp. szt. Panasiuk Krzysztofowi.

         Image

 

24 lipca 2014 roku kutnowscy policjanci odebrali mianowania na wyższe stopnie służbowe :

- w korpusie oficerów- 2 mianowania,

- w korpusie aspirantów- 34 mianowania

- w korpusie podoficerów -28 mianowań,

- w korpusie posterunkowych - 9 mianowań.

         Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 61
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy