Strona główna arrow Z życia jednostki
sobota, 10 październik 2015
 
 

 

 http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/wstap.jpg

Z życia jednostki


Zwalczanie narkomanii w środowisku lokalnym Drukuj

27 lipca 2015 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Kutno odbyło się spotkanie obejmujące tematykę zażywania środków psychoaktywnych przez młodzież.

W szkoleniu wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie i Łowiczu, pracownicy Urzędu Miasta Kutno, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu kutnowskiego, kuratorzy sądowi, funkcjonariusze Straży Miejskiej.

        Image

Uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu „ Mnogość służb –wspólny cel” Pani Agnieszki Okła-Barwickiej pracownicy Ośrodka Psychoprofilaktyki „Nowa Perspektywa” z Krakowa na temat zwalczania narkomanii. Na zakończenie spotkania dyskutowano w jaki sposób pozyskaną wiedzę wykorzystać w lokalnych działaniach profilaktycznych pozwalających zminimalizować zażywanie środków psychoaktywnych wśród młodzieży.

        Image

27 lipca Urząd Miasta Kutno zakupił kutnowskim policjantom narkotesty za kwotę ponad 3 tyś. złotych. 

 
Powiatowe obchody Święta Policji w Kutnie Drukuj

Image24 lipca 2015 roku w budynku Centrum Teatru Muzyki i Tańca przy ulicy Teatralnej odbyły się powiatowe uroczystości Święta Policji w Kutnie.

Punktualnie o godzinie 13.00 rozpoczęła się uroczysta gala na którą przybyli zaproszeni goście. Nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, duchowieństwa oraz osób na co dzień współpracujących z policją. Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa na wstępie przywitał przybyłych gości i przypomniał wszystkim, że tegoroczne obchody zbiegają się z 96 rocznicą powołania Policji Państwowej. Pan Komendant zaznaczył, że jest dla niego zaszczytem stać na czele komendy, której dzięki ciężkiej pracy jej funkcjonariuszy spada poziom przestępczości i wzrasta poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu.

       Image

Po powitaniu wręczono medale, odznaki i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Wręczenia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa w towarzystwie Wicestarosty kutnowskiego Pana Zdzisława Trawczyńskiego oraz Prezydenta Miasta Kutno Pana Zbigniewa Burzyńskiego.

      Image

Na koniec uroczystości życzenia i ciepłe słowa dalszych sukcesów zawodowych i w życiu prywatnym dla policjantów, policjantek i pracowników cywilnych kutnowskiej komendy padły z ust zaproszonych gości.

     Image

 
Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji Drukuj

Święto Policji to okazja do zorganizowania turnieju strzeleckiego o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Rywalizacja sportowa odbyła się już po raz trzeci.

           Image

 

23 lipca 2015 roku w przeddzień odbywającego się Święta Policji kutnowscy funkcjonariusze zorganizowali turniej strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie. Do rywalizacji sportowej stanęło dziesięć trzyosobowych drużyn policjantów oraz służb współpracujących z Policją. Przeprowadzono dwie konkurencje. Strzelanie z broni pneumatycznej i Kbks.

 

         Image

 

I miejsce zajęła drużyna: Komisariatu Policji w Żychlinie

II miejsce drużyna: Straży Miejskiej w Kutnie

III miejsce Drużyna Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

         

        Image

 

Indywidualnie najlepszym strzelcem zawodów okazał się:

- Kaźmierczak Michał z zespołu Straży Miejskiej

II miejsce zajął Wiśniewski Michał z Państwowej Straży Pożarnej

III miejsce : Pietrzak Paweł z Komisariatu Policji w Żychlinie

 

Zawody zorganizowano dzięki pomocy ze strony Urzędu Miasta Kutno oraz Koła LOK w Kutnie.

 

 
Spotkanie dotyczące dopalaczy Drukuj

15 lipca 2015 roku w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie odbyło się spotkanie funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie z pracownikami Oświaty Zdrowotnej.

        Image 

Tematyka spotkania dotyczyła wspólnych działań edukacyjno –  informacyjnych  jakie będą  prowadzone na terenie miasta Kutno i powiatu kutnowskiego  w ramach profilaktyki  antydopalaczowej. Podjęte przedsięwzięcia mają na celu zminimalizowanie wśród młodzieży zażywania substancji psychotropowych. 

 
Debata społeczna Kutno jest Bezpieczne Drukuj

16 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyła się kolejna debata społeczna pod hasłem „Kutno jest bezpieczne”.

Głównym celem debat społecznych organizowanych przez Policję jest spotkanie przedstawicieli instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ze społeczeństwem. Omawiane są zjawiska budzące poczucie zagrożenia na danym terenie oraz oczekiwania społeczne w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.  

Na kutnowskiej debacie oprócz mieszkańców miasta obecny był również Prezydent Miasta Kutno Pan Zbigniew Burzyński wraz z Komendantem Straży Miejskiej Panem Ryszardem Wilanowskim.

        Image

Spotkanie otworzył Komendant Powiatowy Policji w Kutnie insp. Jan Kuropatwa, który przywitał wszystkich zebranych. Następnie I Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Zbigniew Gruszczyński przedstawił wyniki pracy kutnowskich policjantów.

       Image

Po omówieniu analiz prewencyjnych i związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym wywiązała się dyskusja przedstawicieli prawa ze społeczeństwem na tematy bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. 

       Image

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 67
LINKI
Jednostki Policji
BEZPIECZNA WODA "ZOBACZ- PRZEŻYJ"
Mediatorzy


 

http://www.lodzka.policja.gov.pl/images/banners/stopagresjidrogowej.jpg