Strona główna arrow Z życia jednostki
sobota, 28 luty 2015
 
 
Z życia jednostki


policjani odznaczeni medalami Za zasługi dla obronności kraju Drukuj

W dniu 26 stycznia 2015 roku w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi Komendant Powiatowy Policji Kutnie insp. Jan Kuropatwa, Zastępca Komendanta podinsp. Zbigniew Gruszczyński i st. asp. Krzysztof Jankowski zostali odznaczeni brązowymi medalami „Za zasługi dla obronności kraju” które  przyznawane są  przez Ministra Obrony Narodowej. Wicewojewoda łódzki Jarosław Klimas oraz  szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi – płk. mgr inż. Wojciech Filkowski złożyli odznaczonym gratulację i podziękowania za duży wkład włożony w rozwój i umacnianie obronności Rzeczpospolitej Polskiej.

         Image 

 

 
Nagrody dla najlepszych Policjantów i Strażaków Drukuj
W dniu 14 listopada 214 roku o godz. 10:00 w Łódzkim Domu Kultury  na ul Traugutta  odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Najlepszy Policjant i Strażak Województwa  Łódzkiego w 2014 roku” W kategorii najlepszy Przewodnik psa patrolowo tropiącego województwa łódzkiego nagrody otrzymali Przewodnicy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie
asp. Kacper Winkler i asp. Arkadiusza Ramik których podopieczni Bawet i Chilton niejednokrotnie udowodnili swoją klasę podczas pełnionej służby.
 
Image 
 
Image 
 
Staż w kutnowskiej komendzie Drukuj

W dniach od 22.09  do 26.09.2014 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kutnie gościli policjanta z landu Brandenburgia. Wizyta miała charakter szkoleniowy i związana była z umową dwustronną mówiącą o wspólnych szkoleniach niemieckich i polskich policjantów. Tydzień wcześniej w Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą przebywał policjant Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

 

Funkcjonariusz z Niemiec na co dzień pracuje w Prezydium Policji w Frankfurcie nad Odrą w Wydziale Kryminalnym i zajmuje się przestępczością samochodową. Podczas wizyty kolega z Niemiec czas spędzał w towarzystwie kutnowskich policjantów. Zapoznawał się ze strukturą organizacyjną jednostki oraz specyfiką pracy służb operacyjnych w terenie.

Gość z Niemiec odwiedził również Komendę Wojewódzką oraz Miejską Policji w Łodzi, gdzie zapoznał się z systemem monitorowania służb oraz miasta Łodzi. Zwiedził również jedyne w Polsce specjalistyczne lotnisko dla śmigłowców policyjnych na terenie Oddziałów Prewencji w Łodzi. Zapoznał się z systemami monitoringu wykorzystywanymi podczas działań pościgowych i poszukiwawczych, jakimi dysponują śmigłowce będące na wyposażeniu łódzkiej policji.

Popołudniami policjant z Niemiec miał okazję zapoznać się z historią naszego regionu oraz zobaczyć najciekawsze miejsca i zabytki powiatu kutnowskiego.

         Image

         Image

         Image

 
Policjanci z Niemiec z wizytą w Kutnie Drukuj

31 sierpnia 2014 roku 6-cio osobowa grupa niemieckich policjantów gościła w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie. Goście są członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA z Cottbus. Grupę przyjął Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł. insp. Jan Kuropatwa, który pełni również funkcję Prezesa Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA zostało utworzone w 1950 roku w Anglii. Skupia funkcjonariuszy policji, straży granicznej oraz emerytów tych służb – łącznie ponad 350 tysięcy osób na całym świecie. Celem IPA jest tworzenie więzów między członkami z różnych krajów oraz krzewienie idei tolerancji. Polski oddział stowarzyszenia powstał w 1992 roku. Przy Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie również istnieje oddział międzynarodowego stowarzyszenia IPA Region Kutno.

 

 

      Image
 
Dodatkowe patrole policji w Krośniewicach Drukuj

Burmistrz Krośniewic Pani Julianna Barbara Herman i Komendant Powiatowy Policji w Kutnie mł.insp. Jan Kuropatwa podpisali porozumienie, w którym zawarto przekazanie kwoty 3 tysięcy złotych na dodatkowe służby ponadnormatywne realizowane przez policjantów.

Mundurowi w patrolach pieszych będą tam, gdzie istnieje najwyższy poziom zagrożenia przestępstwami i wykroczeniami na terenie Gminy Krośniewice. Środki pieniężne będą wykorzystane do połowy grudnia 2014 roku.

      

        Image

 

 
<< « start < wstecz 1 2 3 4 5 6 7 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 9 z 62
LINKI
Jednostki Policji
Mediatorzy