O bezpieczeństwie z przedszkolakami - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Informacje

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

Po raz kolejny mundurowi odwiedzili przedszkolaków, aby od najmłodszych lat wdrażać u nich bezpieczne zachowania. Dzisiaj policjantka odwiedziła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 16 „Calineczka” w Kutnie. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy.

Policjantka18 września 2020 roku odwiedziła dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 16 w Kutnie. Dzięki pięknej pogodzie spotkanie mogło odbyć się na świeżym powietrzy, gdzie omówione zostały podstawowe zasady bezpieczeństwa.Pani Policjantka mówiła o bezpiecznym zachowaniu na drodze i jej okolicach, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz  jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Nie zabrakło również informacji, jak należy postępować w kontaktach z psami oraz jaka jest właściwa postawa w przypadku ataku zwierzęcia. Policjantka wyjaśniła też dzieciom, jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.


 

  • na ogródku stoi policjantka w mundurze, dookoła stoją przedszkolaki
  • na ogródku stoi policjantka w mundurze, przed ni stoją dwaj chłopcy. Jeden z nich ma założoną żółtą kamizelkę odblaskową, drugi z nich pomarańczową chustę odblaskową
  • na ogródku stoi umundurowana policjantka przed nią stoją dzieci z przedszkola
  • na podwórku stoi policjantka w mundurze, lewą ręką wskazuje na jedno z dzieci. Dzieci są ustawione w grupach przed policjantką.