Śmiertelny wypadek w Różanowicach - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek w Różanowicach

28 sierpnia 2019 roku kutnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty .Do wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg gminnych w miejscowości Różanowice. Niestety, zdarzenie okazało się być śmiertelne w skutkach.

28 sierpnia 2019 r., około godz. 21:30 w Różanowicach gm.  Krzyżanów doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący rowerem 64 –letni mieszkaniec pow. kutnowskiego  wykonując manewr skrętu w lewo wjechał pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód, którym kierował 21-letni mężczyzna (zam. pow. Kutno). W wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem trzeźwy. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie badają okoliczności zdarzenia.

 

 

Apelujemy!

Każdy  rowerzysta jak i pieszy  powinien  pamiętać o swoim bezpieczeństwie, z rozwagą poruszać się na drodze. Pamiętajmy aby zadbać o to, by być widocznym na drodze i poruszać się poza obszarem zabudowanym lewą stroną jezdni. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.