Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dziękujemy za wspólnie spędzone Święto Policji 2019 !

31 lipca 2019 roku , w drugim dniu obchodów Święta Policji w woj. łódzkim, na Rynku Manufaktury zorganizowaliśmy wyjątkowy PIKNIK. W godzinach przedpołudniowych plac zaczął wypełniać się mundurowymi, pojazdami i innymi sprzętem policyjnym oraz naszymi stoiskami prewencyjnymi. Atrakcji nie zabrakło do samego wieczora. Dziękujemy , że byliście z nami w to wyjątkowe Święto 100.Rocznicy powstania Policji Państwowej, za uśmiechy , wspólne zdjęcia i wszystkie miłe słowa.

 Już o godzinie 15.30 kiedy rozpoczął się Turniej siatkówki plażowej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Wzięły w nim udział reprezentacje funkcjonariuszy Służby Więziennej  i Policji. Po emocjonujących zmaganiach na „miejskiej plaży” zwyciężyła drużyna KWP w Łodzi, która odebrali puchar od szefa Łódzkich Policjantów generała Andrzeja Łapińskiego.

  O godzinie 16.00 od bramy głównej Manufaktury przy ul. Ogrodowej wyruszyła widowiskowa defilada, z udziałem kierownictwa garnizonu , orkiestry reprezentacyjnej KGP, funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, grupy rekonstrukcyjnej z Radomia, delegacji  zagranicznej kraju związkowego Branderburgia oraz policjantów aktualnie przechodzących kurs podstawowy w sieradzkim Ośrodku Szkolenia.  Nie zabrakło także policyjnych motocykli i koni.

 Po oficjalnym otwarciu pikniku  przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi koncert zagrała Orkiestra Policyjna z Warszawy.

Oklaskami nagrodzony został szczególny pokaz musztry paradnej w wykonaniu funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach.

 

W tym roku Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, współpracując z Zarządem Wojewódzkim NSZZP w Łodzi, włączyła się w akcję charytatywną na rzecz wsparcia Stowarzyszenia "Łódzkie Hospicjum dla Dzieci - Łupkowa", które zajmuje się opieką nad nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi wymagającymi stałego nadzoru i pielęgnacji.

 Akcja pod hasłem "Zostań Super Zakrętakiem" polega na zbieraniu plastikowych nakrętek, zatyczek, opakowań po zabawkach z jajek-niespodzianek, łyżeczek i różnych plastikowych miarek np. do mleka, syropu itp.

Podjęliśmy wyzwanie zebrania 100 kg zakrętek na 100 rocznicę powstania Policji  Państwowej i udało się ze sporą nawiązką. Spieniężona zostanie blisko tona surowca !

Podczas pikniku KWP w Łodzi generał Andrzej Łapiński przekazał  Wiceprezesowi Stowarzyszenia symboliczny worek z zebranymi nakrętkami. Akcja trwać będzie nadal i mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w pozasłużbowe działania policjantów z województwa łódzkiego.

Nie zabrakło  regionalnych akcentów artystycznych czyli koncertu Zespołu Pieśni i tańca „Blichowiacy” z Łowicza.

Zgromadzona widownia  obejrzała i wysluchała historyczną grupę rekonstrukcyjną z Radomia. Wysłuchała także koncertu Orkiestry KWP Bełchatów.

Dzieci w wieku od 4 do 13 lat  wzięły udział w biegu . Każdy dostał medal .Emocje sięgnęły zenitu nie tylko ze strony małych biegaczy ale także ich rodziców, którzy dopingowali zawodników. 

Dla najmłodszych podczas pikniku przygotowaliśmy wiele konkursów. Komenda Powiatowa Policji w Kutnie wspólnie z Grupą Ratownictwa Medycznego OSP "Dąbrowszczak" przygotowała dla najmłodszych uczestników konkursu naukę poprzez zabawę pierszej pomocy medycznej. Starsi uczestnicy ruchu drogowego mogli sprawdzić swoją wiedzdę w teście przygotowanym przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi a nagroda były vouchery na szkolenie doskonalące technikę jazdy na Torze Łódź, który prowadzi specjalną wakacyjną akcję.

Około godziny 19.30 niebo nad Manufakturą zrobiło się naprawdę niebieskie . Z okazji 100.Rocznicy powstania Policji Państwowej w górę dzieci wypuściły 100 okolicznościowych niebieskich  balonów.

Dziękujemy , że byliście z nami w to wyjątkowe Święto 100.Rocznicy powstania Policji Państwowej, za uśmiechy , wspólne zdjęcia i wszystkie miłe słowa.


poczatek parady na czele, której maszeruje orkiestra policyjna        
kadra kierownicza garnizonu i słuchacze ośrodka szkolenia policji w Sieradzu
KWP w Łodzi wraz z delegacją niemieckiej policji
policjanci podczas pokazu musztry paradnej
komendant z dziećmi
wystep zespołu łowickiego
dziewczynka uczy sie pierwszej pomocy z ratownikami
policjanci na koniach
druzyny turnieju siatkowej plażowej o puchar KWP w Łodzi
dzieci uczestnicza w konkursach na policyjnych stoiskach
dzieci w trakcie biegu
orkiestra policyjna
dzieci i balony niebieskie wypuszczane w niebo
pies w policyjnej czapce
plakat na święto, na którym  jest policjantr w aktualnym umundurowaniu i drugi w historycznym