Uroczysty apel z okazji Święta Policji - Informacje - Komenda Powiatowa Policji w Kutnie

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczysty apel z okazji Święta Policji

24 lipca 2019 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie odbył się uroczysty apel z okazji wręczenia aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe z okazji Święta Policji.

 

24 lipca 2019 roku o godzinie 10.00 na świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji, podczas którego policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie służbowe.

W tym roku awansowało 39 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów – 1 osoba, w korpusie aspirantów – 17 policjantów, w korpusie podoficerów 15 funkcjonariuszy,  w korpusie szeregowych – 6 stróżów prawa. Część policjantów otrzymała już akty mianowania podczas ponadpowiatowych obchodów Święta Policji w Kutnie w dniu 5 lipca, a dziś pozostali odebrali akty mianowania z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie – podinsp. Krzysztofa Szymańskiego oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Krzysztofa Sztandery.

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Krzysztof Szymański pogratulował swoim podwładnym, życząc dalszych awansów. Wspomniał też o rodzinach funkcjonariuszy, które wspierają policjantów w tej niełatwej służbie. Nadmienił również , że rok 2019 jest dla Policji wyjątkowy, gdyż nasza formacja obchodzi 100-rocznicę powstania Policji Państwowej. 

Po uroczystości w komendzie, na cmentarzu w Łaniętach oraz w Woźniakowie, Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Krzysztof Szymański złożył na grobach poległych funkcjonariuszy kwiaty upamiętniając ich tragiczną śmierć. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie zginęli 8 maja 2007 roku w wypadku drogowym, w trakcie dojazdu na interwencję.  

  • Uroczysty apel, wspólne zdjęcie z okazji Święta Policji
  • wręczanie aktów mianowania
  • Pamięci poległych policjantów
  • Pamięci poległych policjantów
  • Pamięci poległych policjantów